Vyberte ten nejlepší adventní kalendář pro děti. Recenze & tipy na jednom místě

Adventní kalendář nemusí být plný jen nezdravých čokolád. 

Máme pár tipů na dokonalé předvánoční dárky pro děti, ze kterých je nebudou bolet zuby. 

Podívejme se spolu na recenzi adventních kalendářů s hračkami, které zkrátí čas čekání na Štědrý večer.

Playmobil vánoční ples pro holky

Princezny mohou strávit advent v křišťálovém sále. Vánoční atmosféra z tohoto adventního kalendáře Playmobil přímo sálá. Po hojném vánočním hodování se schyluje k rozbalování dárků. Předtím si však hrdinové příběhu užívají tance a hudby.

Figurky dokonce po roztočení na podložce samy tančí. Kromě 3D kulisy a figurek v čekají v okénkách i další doplňky. Naleznete zde bohatě prostřený stůl, hudební nástroje, aparaturu, domácí mazlíčky nebo vánoční stromeček s ozdobami a dárky.


Playmobil Santova dílna 

Adventní kalendář Playmobil s nádhernou atmosférou Vánoc je jedinečný. Čtyřiadvaceti denní příběh se probouzí k životu a vysílá Santovy pomocníky na pomoc.

Nechybí zde Santovy sáně, jeho dílna, sobi, elfové a vánoční dárečky. Hledáte tip na předvánoční dárek pro nejmenší? Santova dílna od Playmobil je vhodná pro děti od 4 let.


LEGO City pro kluky

S adventním kalendářem LEGO City si vychutnáte spoustu předvánoční zábavy. Z celkem 234 dílků stavebnice si s dětmi sestavíte mini vozidla, mini figurky, vánoční stromeček a vánoční ozdoby. Sněžný skútr, sněhovou pevnost, stojan se sekerou, sadu na curling, sporák, krb, houpací křeslo, dalekohled, starožitné hodiny, jídelní stůl, sněžný pluh, katapult na sněhové koule, sáně, sněhulák a stolek na sušenky, to vše můžete nalézat den za dnem.

A to ještě není všechno, dokonalý příběh potřebuje spoustu detailů. Proto zde nechybí ani sekera, pytel s dárky, dvě sněhové koule, koláč, koště, pánev, krocaní stehýnko, sušenka, horké kakao, listový salát, svíčka, otevírací kniha, hrnek mléka a další hrnek. S tímto jistě kluky starší 5 let pěkně zabavíte a díky vánoční tématice LEGA v nich probudíte atmosféru Vánoc.

Chtěli byste si prohlédnout adventní kalendář LEGO City zblízka? Mrkněte na video:

Lego City 60235 Advent Calendar 2019 - Lego Speed Build Review


Mrkněte také na recenzi dřevěných hraček.

LEGO Friends pro holky

Zaveďte své holky do městečka Heartlake spolu s jednou z hlavních hrdinek, Miou. Kromě této mini panenky v okénkách naleznete figurky sněhuláka, křečka, tučňáků Zoba a Zobity, a Louskáčka.

Kromě toto je zde spousta doplňků v podobě zákusku, čokolády, sněhové vločky, jmelí, vánočního stromečku, perníkové chaloupky, pouliční lampy, vlaku, dárkové krabičky, rádia, sladkého špalku, vysílačky, srdce, punčoch, poštovní schránky, šicího stroje nebo křečka na saních. Díky všem doplňkům si mohou vaše holky vychutnat skvělou pohádkovou vánoční atmosféru. 

V tomto videu se můžete podívat na adventní kalendář LEGO Friends:

Lego Friends 41382 - Advent Calendar | Review


Adventní kalendář Cars

Adventním kalendářem s Auty od Disneyho uděláte rozhodně velkou radost kreativním dětem. Ty si mohou užít celé sady, jejichž dílky si každý den mohou ukládat do penálu.

Z okének si vytáhnou tři gumy na gumování ve tvaru autíček, tři mini gumy, tři mini razítka, strouhátko, tři voskovky, tři pastelky, čtyři samolepky, mini notýsek, pravítko a tužku HB. K této kreativní sadě můžete dětem na závěr dokoupit třeba nový penál nebo omalovánky s motivem Cars. Lámete si hlavu, jak zabalit dárek, aby vypadal pěkně? My vám poradíme!

Schleich Koně 

Holky od 5 let by se mohly radovat z každodenního překvapení skýtajícího v adventním kalendáři Schleich s tématikou koní. Z 24 okének si sestaví příběh z koní, ale i dalších drobných zvířátek, doplňků a samolepek.

Na zadní straně krabice je ještě malý bonus v podobě vystřihovánek čtyř kamarádek z Horse Clubu. Děti si tak mohou nejen pohrát se svými oblíbenými postavami z příběhu, ale mohou si vybudovat osobní vztah ke zvířátkům, farmaření a poznávat tuto oblast do hloubky.


Lego Harry Potter 

Čekání na dárečky pod stromečkem si můžete zkrátit i adventním kalendářem Harry Potter od LEGO, kterým potěšíte děti starší 7 let. Hodí se pro kluky i pro kluky, zkrátka pro všechny, kdo si zamilovali příběh mladého čaroděje.

Těšit se můžete o celkem 24 miniaturních figurek, které se dobou postupně skládat do tajuplného bradavického příběhu o celkem 305 dílcích. Kromě mini postavičky Harryho Pottera, Hermiony Grangerové, Rona Weasleyho, Albuse Brumbála, profesora Kratiknota, architekta Bradavic a sovy Hedviky, nechybí ani magický bradavický expres, skládací krb s vánoční dekorací, podstavce a prapory jednotlivých kolejí a stůl z Velké síně.


Preferujete nákup dárků předem nebo až na poslední chvíli? Výhody i nevýhody se můžete dočíst v článku.

Schleich Dinosauři

Dinosauří hrdinové z adventního kalendáře Schleich vykouzlí úsměv na tváři všem, kdo tyto pravěké tvory zkrátka mají v oblibě. Kluci nebo holky, na tom nesejde, stačí, když mají minimálně 3 roky.

Kromě anatomicky propracovaných figurek dinosaurů si s dětmi odkryjete políčka s autentickými soudobými rostlinami. Jako velké překvapení bude zajisté sloužit otevírací vejce s dinosaurem. Kromě toho naleznete drobnosti v podobě doplňků a samolepek.

Zajímá vás, jak adventní kalendář Schleich vypadá uvnitř? 

Schleich Dinosaurs Advent Calendar


Hot Wheels pro kluky

Adventním kalendářem Hot Wheels potěšíte každého klučinu, který má samozřejmě nejradši autíčka. Naleznete v něm 24 okének, které budou postupně odkrývat tajuplné poklady, z nich budou neocenitelnější autíčka, kterých naleznete hned osm.

Vše je tématické, a tak se můžete vydat na vánoční jízdu, kterou doplní i další postavičky a hrací podložka, které se na cestu vydají spolu s vámi. Tak copak naleznete v okénku hned prvního prosince? Odměňte své děti a zkraťte jim čekání na sváteční den.


Adventní kalendář pro děti je parádním vynálezem. Probouzí v nás napětí a překvapení. Děti překvapení milují.

Budou se tak těšit na každý nový den, a vy se můžete koukat na jejich rozzářené obličeje. Parádní je, že se do stavění, hry nebo příběhu můžete zapojit i vy.

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Zuzka Pitříková

Zuzka Pitříková

Patřím k těm jedincům, kteří milují Vánoce, vůni cukroví, domácí pohodu, koledy a všechno ostatního kolem toho. Právě proto jsem ráda, že o tomto jedinečném a úžasném čase mohu také psát.