Vyplatí se vánoční nákupy předem?

Také vás baví nakupování vánočních dárků s velkým předstihem?

Začínáte s vybíráním dárečků už v listopadu nebo dokonce v září, abyste to vůbec stíhali?

Spousta lidí si klepe na čelo, když zahlédne vánoční výzdobu a sortiment v obchodech snad už někdy na konci září. Je to trošku stresující a přehnané, avšak včasný nákup má i své výhody. Jaké?

Vyhněte se davovému šílenství

Tahle výhoda je neoddiskutovatelná. V prosinci prostě vypukne kolem nákupních středisek bláznovství, a to je následně spojeno s určitými nevýhodami, jakými jsou přecpaná parkoviště, dlouhé fronty u pokladen i produktů, neustálé strkání a narážení do dalších zákazníků v úzkých uličkách obchodů.

V říjnu a listopadu máte při nakupování větší pohodu. Potěší mnohdy i ještě teplé a slunečné počasí, kdy si není nutné oblékat tři vrstvy oblečení a v obchodech se s nimi zatěžovat.

Přijatelnější cenová situace pro pozorné

Říká se, že těsně před Vánoci jsou ceny produktů nejvyšší. Dané tvrzení platí pouze někdy. Pokud si velmi pozorně hlídáme vývoj cen vytipovaných dárků, můžeme výhodně nakoupit jak na podzim, tak i před Vánoci.

U elektroniky, která se nakonec pod vánočním stromečkem objevuje velmi často, klesá cena postupně s vývojem technologického a konkurenčního trhu. Produkty, které svou cenu drží stabilně, můžeme s klidným srdcem nakoupit právě třeba nyní na podzim.

Pozor na dostupnost zboží

Prodejce obvykle garantuje určitý termín dodání, avšak pozor například v e-shopech. Málokdy už se dočtete malým písmem někde v rohu dané webové stránky, že před vánočními svátky může dojít k prodlevě. Pokud nakupujete v tuzemských obchodech, situace nebývá ještě tak dramatická, ale například čínské e-shopy už mohou komplikace přinést.

Z obvyklých 20 dnů, než Vám zboží z Asie doputuje, bývá nezřídka kdy i 60. České obchody také umí zlobit, když po několika dnech teprve uvedou, že kvůli předvánoční době zboží není na skladě.

Sezónní akce přináší úsporu

Pokud půjdeme intenzivně nakupovat vánoční dárky během tří prosincových dní, jsme holt odkázáni na aktuální ceny, se kterými moc nenaděláme. Pokud ovšem sledujeme vývoj cen chtěných produktů klidně již od léta, můžeme narazit na různé sezónní slevy.

Během některých ročních období prostě nejsou dané produkty chtěné a jejich cena částečně klesá. Každou úsporu jistě rádi uvítáte.

Vyplatí se vánoční nákupy předem?
Líbil se Vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *