Vánoční dekorace pro výzdobu sváteční zahrady

Vlastníte hezký dům a chcete, aby byl na vánoce naprosto dokonalý?

Stále máte pocit, že mu něco chybí a chtěli byste ho vyšperkovat?

Zkuste venkovní vánoční dekorace, které pozvednou i tu největší barabiznu na spadnutí!

Vánoce jsou skoro za dveřmi a vy přemýšlíte, jak zkrášlit své obydlí. Interiérová výzdoba je naprosto dokonalá, ale co ta pustá zahrada, kde kromě vzrostlých stromů není vůbec nic, takže to tam vypadá spíše jako osada duchů? Chce to trochu oživit, vyzdobit, zdokonalit, zkrátka tomu dodat šmrnc.

Rozčiluje vás, že má soused perfektně vyzdobenou zahradu a vy nic? Pokud nechcete být pozadu a ukázat namyšlenému okolí, že i vy dokážete zdobit, využijte vše, co v zahradě máte – stromy, garáž, altánek, živý plot, záhony atd. Jistota jsou nejen světelné dekorace, ale také ozdoby či vánoční osvětlení.

Vánoční osvětlení na scénu

Už dávno neplatí, že domy a zahrady poseté vánočními světýlky mají jen v USA, tento zvyk se v posledních letech rozšířil i u nás. Jestli i vy patříte k těm, kteří se nespokojí pouze s ozdobeným vánočním stromečkem v obýváku, pak jste tu správně.

Co se týká větších, tvarovaných či kaskádovitých ploch, tam se hodí LED světelné sítě, které nejen úžasně svítí, ale zároveň spoří energii. A co se hodí na okraj střechy? Inspirací může být například recenze na vánoční rampouchy! Celý dům se dá obléknout do dlouhého světelného kabelu, který bez problémů okopíruje každou část jeho obrysu. Klasické světelné řetězy využijete na vzrostlé i malé stromy, keříky atd.

Vánoční svítící stromky

Máte na zahradě ovocné i jiné listnaté stromy, které jsou přes zimu holé? Využijte světelné řetězy a obmotejte s jejich pomocí kmeny i větve jednotlivých stromů. K upevnění použijte vázací drát. Takhle můžete dekorovat každý takový strom, včetně pařezů, na kterých třeba sedáváte, když na zahradě grilujete nebo si rozděláte oheň na pečení buřtů.

Ideálnější jsou jehličnany, protože se dají ozdobit nejen vánočními světýlky, ale také klasickými ozdobami, takže si kromě vánočního stromku v obýváku, klidně udělejte ještě další v zahradě. Vyberte si ten největší jehličnatý strom, co najdete a bohatě ho ověšte vánočními ozdobami, nejlépe většími.

K tomu přidejte světelné řetězy, a jestli není sníh (což v posledních letech na vánoce většinou nebývá) tak ještě strom dozdobte falešným sněhem, ale nemusíte. Chcete-li, aby byl strom spíše do běla, použijte bílé ozdoby, což je koneckonců barva letošních vánoc.

Vánoční osvětlení do truhlíku

Jestli máte na oknech nebo na terase truhlíky, použijte je a udělejte z nich samostatnou vánoční dekoraci. Připevněte několik ozdob, nejlépe obřích koulí a k tomu světelný řetěz, samozřejmě jednobarevný, ideálně bílé LED diody a máte o dekoraci postaráno. Takhle postupně nazdobte všechny, a pokud máte i květináče s jehličnany, mrskněte na ně výzdobu také.

Venkovní betlém

Když máte děti, chcete pro ně Vánoce co nejkouzelnější. Nic nerozzáří dětská očka více, než záplava světel a betlém. Nemyslím, ale nějaký papírový, který mu postavíte pod strom v obýváku. Naopak mám na mysli velký dřevěný betlém, v podobě dřevěné budovy představující betlém.

Kolem střechy připevněte osvětlení, na štít domku ještě velkou svítící hvězdu. Dovnitř dejte trochu slámy, kolébku, postavy představující Josefa, Marii a Ježíška, a vše umístěte na zahradu pod osvětlené stromy. Vypadá to naprosto dokonale.

Vánoční světelné dekorace

Čím více světla, tím je vánoční zahrada krásnější. Pokud jste manuálně zruční, můžete svou zahradu proměnit ve zvířecí ráj. Stačí vám k tomu pevné dráty, světelné kabely i řetězy a trocha fantazie.

Vytvarujte dráty do různých zvířecích motivů a pomocí vázacího drátu k nim připevněte vánoční osvětlení. Snadno tak najednou bude vaší zahradu osvětlovat jelen, sob, lední medvídek a mnoho dalších. Kdo chce, klidně si může vytvarovat třeba vláček.

Mnoho takových dekorací můžete i koupit, a pokud nebudou přesně podle vašich představ, není problém si je přizpůsobit.

Vánoční ozdoby

Když je osvětlení připravené, je čas na ozdoby. Dá se říci, že záleží jen na vás, v jakém pořadí zdobíte. Někdo začíná ozdobami a teprve potom přidává osvětlení, ale často se to dělá obráceně.

Pusťte se do zdobení a vybraný jehličnan zasypte ozdobami a vánočními řetězy. Můžete si vybrat jednobarevné, vzorované, zkrátka podle libosti.

Ozdobený vjezd

Vlastníte velký pozemek a před cestou k domu je vjezd s velkou bránou? Pověste na každé křídlo vjezdové brány velký zelený věnec, přivažte na ně velkou červenou stuhu a k tomu ještě několik malých a je vystaráno.

Stromky a keře

Jsou na zahradě malé keře nebo stromečky, jako túje a tomu podobné? Ozdobte je pomocí ozdob, ať už koulemi nebo hvězdičkami, případně dalšími vzory. Vypadá to opravdu stylově a zahradě to dodá nejen nádech luxusu, ale také tu pravou vánoční atmosféru.

Přírodní materiály

Vánoční zahradu lze oživit i čistě přírodními materiály, jako šiškami, kořením, sušeným ovocem a podobně. Mějte však na paměti, že zejména sušené potraviny a koření mají jen omezenou dobu použitelnosti a ve venkovních prostorách rychleji podléhají zkáze.

Vánoční dekorace pro výzdobu sváteční zahrady
Líbil se Vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *