Kdy je ten správný čas začít s pečením vánočního cukroví?

Kdy se pustit do vánočního pečení? 

To je možná otázka mnoha žen. 

Předvánoční shon se nás snaží pohltit. 

Máme dříve nakupovat dárky, uklízet, zkrášlovat domov nebo péct? 

Pojďme na chvíli nadechnout, zvolnit tempo a těšit se z toho, co můžeme udělat. 

Zvolme si reálné cíle

Vše začíná time managementem. Ten nás postupně, smysluplně a realisticky dovede do cíle. Nesmíme si na sebe vzít příliš velké břímě. Nejlépe nám pomůže tužka a papír. Sepsat si to, co potřebujeme učinit, je velice důležité. 

Následně si musíme udělat rozumná data, do kdy dané cíle splnit. Ideální je, pokud si seznam ještě mírně proškrtáme, a zamyslíme se nad nepodstatnými požadavky. A co náš finální seznam?

Je parádní. Je to seznam věcí, kterých chceme docílit. Stanovme si přesný cíl a přesné datum.

Pak uvidíme, jak se škrtáním splněných úkolů otevírá nové překvapení jako okénko z adventního kalendáře. Uff, zvládla jsem to!

Nezapomínejme na reálné cíle.
forbes.com

Které cukroví kdy začít péct?

Vemte na to selský rozum. Které cukroví je nejdůležitější?

Přesně tak. To, které musí nejdéle odležet, aby bylo krásně vláčné. S ním můžeme začít klidně dva měsíce před Vánoci. Jako konečný termín bychom si ale měly vyhradit čtyři týdny před Vánoci. Takže, pokud se chystáte do pečení perníčků, určitě začněte jimi. Po odležení budou krásně vláčné. První víkend je třeba napečte a druhý víkend nazdobte. 

Jako další cukroví by mohlo přijít linecké. To je také moc dobré, když odleží. Do tohoto týdne také můžete zařadit vanilkové rohlíčky nebo pracny. 

V dalším týdnu se můžete těšit na plněné druhy cukroví. Ta, která jsou plněná krémem rychleji navlhnou, a tím i změknou. Patří sem například plněné ořechy, išelské cukroví nebo plněné rohlíčky. 

Na poslední týden si už nechte takové druhy cukroví, které jsou dobré hned. Nejlépe na tom jsou rumové kuličky, rafaello kuličky nebo vosí hnízda. Tyto nepečené druhy nemusí nijak zvlášť dlouho čekat. 

Pak už se o cukroví nestarejte. Čeká nás dost starostí s přípravou štědrovečerní večeře. 

Začínáme od těch druhů cukroví, které musí co nejdéle odstát.
rosannapansino.com

Nenechte se překonat dokonalostí

Jak už jsme si řekly hned na začátku, není úplně nutné, aby bylo vše dokonalé. Nezatěžujme se, protože je tento den jednou do roka, ale radujme se z toho a nenechme si jej ujít.

Pokud vás manžel a děti zavalí nesmyslnými požadavky, udělejte kompromis. Mlsné jazýčky by nejradši jedly pouhým okem. Vybírejte úměrné množství cukroví a nepřehánějte to s výběrem druhů. 

A co zdobení? Jste neponaučitelný estét? Nechte to plavat. I poprašek cukru vypadá na lineckém krásně. Pamatujte, že v jednoduchosti je opravdu síla. 

I Santa má své elfy

Máte nějaké elfy ke své pomoci? Děti se do pečení i zdobení většinou moc rády hrnou. U menších dětí nám ale nestačí trpělivost. Přemýšlejte, jaké druhy cukroví by mohly zvládnout. A opět se nebojte, že to nebude vypadat dokonale. Je to prostě vaše. Originál!

Přenechte jim volnou ruku ve zdobení. Pokud jsou už větší, je skvělé mít takové pomocníky po svém boku. Manžely většinou na toto téma příliš nenalákáme. Ale můžeme je poprosit o nalouskání ořechů, jejich namletí a další činnosti, kde využijí své přirozené síly. 

K ruce si také můžeme vzít mamku, tchýni nebo skvělou kamarádku. Pečení se tak může stát velkou zábavou. 

Děti se zabaví a pomohou.
foodanddrink.scotsman.com

Čas pečení jen pro vás

Nemáte pečení příliš v lásce? Máte tři možnosti. Buď si cukroví koupit, nebo udělat pouze nepečené druhy, a nebo pečení vzít jako čas pro váš odpočinek. Nemyslete na to, jak vám to nepůjde, vše se bude lepit, bude to vypadat nevzhledně.

Pusťte si koledy nebo vaši oblíbenou hudbu. Otevřete si dobré víno, udělejte výborný čaj, skvělé kafe, horkou čokoládu. Udělejte maximum pro zpříjemnění.

Myslete na to, že tím cukrovím uděláte někomu radost. A myslím, že ji nakonec budete mít i vy, když budete vidět, jak to ze slavnostního stolu krásně mizí.

U pečení můžeme odpočívat.
cgtwines.com

A jestli by vás ještě na závěr potěšilo pár rad, určitě se rádi podělíme. K duhu může přijít i tip na 6 druhů cukroví narychlo nebo si dopřejte cukroví i ve zdravější variantě.

Jestli přemýšlíte, jak zmáknout předvánoční úklid rychle a jednoduše, mrkněte se.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.