Jaký bude letošní televizní program a Vánoce? Pojďte do něj s námi nahlédnout, ať víte, na co se těšit!

Vánoce se kvapem blíží! Už se nemůžete dočkat vánoční pohody, chutného cukroví, ale také svých nejoblíbenějších programů v televizi?

Neumíte si dokonce bez stálic českých obrazovek své svátky představit?

Nebudeme vás tedy dlouze napínat a přislíbíme, že letošní vánoční televizní program pro rok 2022 bude napěchovaný osvědčenou klasikou, ale i novinkami, které vás jistě potěší!

Vánoce na ČT 1

Vánoce v České televizi slibují balíček pořádné zábavy. Krom uvedení nových pohádek se můžete těšit také na klasiku, která ke každému roku neochvějně patří. Pro milovníky hudby rozezní vaše obrazovky i série adventních koncertů, zaujmou i chystané dokumenty.

24.12. – Štědrý den

Na Štědrý den uvede česká televize Tajemství staré bambitky 2, které volně navazuje na předchozí úspěšný díl. Původní hrdinové Jakub a Anička spokojeně vládnou svému království, ale patálie jim do rodiny vnáší zvídavá princezna Johanka. Zapomenuto nebylo ani na zlotřilé rádce Lorence a Ference, kteří kují pomstu. Nastane tak čas oprášit starou bambitku a povolat na pomoc loupežníka Karabu?

Obrázek z filmu Tajemství staré bambitky 2.
zdroj: www.mediaguru.cz

25.12.

Na 1. svátek vánoční uvede ČT 1 zbrusu novou pohádku Krakonošovo tajemství. Na hajného, Kubu ani Anče však nečekejte. Nový příběh bude plný dobrodružství, lásky a tajemného pokladu. V hlavní roli se představí David Švehlík.

Obrázek z filmu Krakonošovo tajemství - David Švehlík.
zdroj: www.mediaguru.cz

26. 12. 

Netradiční pohádkový příběh plný hvězd rozzáří obrazovky na 2. svátek vánoční. Vojta Kotek, coby učitel Václav se každý den zamilovaně dívá na bruslící princeznu, aby našel kuráž k tomu ji oslovit, musí mu pomoci Vánoční hvězda, a tak se také pohádka jmenuje.

Silvestr a Nový rok

Zatímco na Silvestra vás skvěle pobaví Všechnopárty a Pocta Karlu Gottovi, plná úžasných písniček populárního zpěváka, na Nový rok si po oslavách můžete odpočinout u českého snímku Zátopek, který ČT uvede premiérově.

Zátopek (2021) HD oficiální trailer | CZ

A aby nebyl nikdo zklamaný, na ČT se letos můžete těšit na filmovou klasiku, jako Samotáři, Pelíšky, Na samotě u lesa nebo Postřižiny. Z oblíbených pohádek vám srdce zaplesá u Pyšné princezny, Anděla páně, Lotranda a Zubejdy, Čertího brka nebo Korunního prince. 

Vánoční televizní program na Nově

Nova se, jako obvykle, vrhne do Hollywoodských trháků, ale nezklame ani pořádnou dávkou klasických českých pohádek. A tou, na kterou se všichni ptáte je Popelka. Tu si letos vylosoval k uvedení právě tento populární kanál a uvede ji na Štědrý den večer. Kromě toho se budete moci těšit i na nově zfilmovaný norský remake, který proběhne televizní obrazovkou již 20. prosince 2022.

Popelka - Pavel Trávníček, ala princ, na honu s doprovodem.
zdroj: tn.nova.cz

Nejkrásnější pohádky na Nově

A protože jsou Vánoce, vědí i na Nově, že nadšení televizní diváci budou očekávat pořádnou nálož toho nejlepšího. Nova letos uvede, jakožto již pravidelně, oblíbenou hudební pohádku Tři bratři. Těšit se také můžete na Řachandu plnou nadpřirozených bytostí, Nejkrásnější hádanku nebo Prince Bajaju. Pro příznivce animovaného filmu chystá Nova uvedení snímku Jak vycvičit draka.

Obrázek z filmu Tři bratři.
zdroj: tn.nova.cz

A kdopak čeká na Mrazíka? Tak s tím se letos také potkáte na Nově!

Obrázek z filmu Mrazík.
zdroj: tn.nova.cz

Filmová nadílka

Pokud už těch pohádek bude přece jen dost, můžete padnout do nostalgické noty, kterou pro vás při výběru filmů Nova nachystala. Vesničko má středisková, série Slunce, seno…, S tebou mě baví svět, Krakonoš a lyžníci vás vezmou zavzpomínat do víru české filmové klasiky, kterou máte rádi. 

K hollywoodským trhákům, které nesmí přes Vánoce chybět, patří i Láska nebeská, kterou letos uvidíte také na tomto programu.

Výběr z vánočního programu na Nově

 • 23.12. S tebou mě baví svět
 • 24.12. Dovolená s Andělem
 • 24.12. Tři bratři
 • 24.12. Honza málem králem
 • 24.12. Princezna se zlatou hvězdou
 • 24.12. Tři oříšky pro Popelku
 • 24.12. Láska nebeská
 • 25.12. Z pekla štěstí 2
 • 25.12. Anděl na horách
 • 25.12. Slunce, seno, jahody
 • 25.12. Nebojsa
 • 25.12. Nejkrásnější hádanka
 • 26.12. Sůl nad zlato
 • 26.12. Císařův pekař
 • 26.12. Vesničko má středisková
 • 27.12. Čertova nevěsta
 • 28.12. Slunce, seno a pár facek
 • 29.12. Mrazík
 • 30.12. Slunce, seno, erotika

Ještě dřív, než zasednete k televizním obrazovkách, vyrazte na krásné vánoční trhy. Jejich přehled napříč republikou naleznete v našem průvodci nejkrásnějších adventních trhů!

Vánoční Prima nadělení

Říkáte si, že vás už Prima letos nemá čím překvapit? Budete se divit, televizní vánoční program na Primě totiž nabídne Kevina, Pretty woman i spoustu oblíbených pohádek, kromě toho si stanice připravila i celou řadu populárně zábavných show. 

Předvánoční Prima nálada

Ještě než se svátky spustí v plném proudu, připravila pro vás Prima několik příjemných pořadů, které vás na nadcházející období krásně naladí:

 • 11. prosince završí své pátrání po nejkrásnější dívce pořad Hledá se Miss, a to v živém přenosu soutěže Česká Miss Essens z pražského O2 Universa, který Prima nabídne od 20:15 v přímém přenosu.
 • 20. prosince ve 20:15 – 7 pádů s Písničkou.  Speciál věnovaný památce Hany Zagorové s jejími nejbližšími.
 • 23. prosince ve 20:15 – Vánoční speciál Máme rádi Česko

24. 12.

Hned od rána odstartují na Primě pohádky, jako např. Dařbuján a Pandrhola nebo Sedmero krkavců s Martou Issovou. Ve večerním čase zazní oblíbená hláška: “Harry, jdu do baráku!” na Primě, která po osmé hodině večer uvede nestárnoucí film Sám doma. Pro příznivce černého, možná i malinko lechtivého humoru uvede v pozdějších hodinách Matky na tahu o Vánocích. 

Top 10 Classic Christmas Movies
 • 25. prosince v 16:30 – Když draka bolí hlava
 • 26. prosince ve 20:15 – Princ a Večernice
 • 27. prosince ve 20:15 – Šíleně smutná princezna
 • 28. prosince ve 20:15 – Třetí princ

Na Silvestra bude na Primě hromada zábavy – Silvestrovských 7 pádů Honzy Dědka a před půlnočním přípitkem naladí diváky Silvestrovská Partička.

České Vánoce na Netflixu

Dobrou zprávou je, že i ti, které pohled do televizní obrazovky neláká, nezůstanou bez své pohádkové nadílky. Streamovací služba Netflix nabízí na svém kanálu příkladně Sůl nad zlato s Libuškou Šafránkovou, Čertí brko, Anděla páně, Peklo s princeznou nebo Princeznu zakletou v čase a mnoho dalších.

Obrázek z filmu Anděl Páně - Ivan Trojan a Jiří Dvořák.
zdroj: www.totalfilm.cz

Stejně, jako pohádky najdete na Netflixu i spoustu známých filmů, které zpestří vaši pohodovou vánoční atmosféru.

Úžasné tipy na vánoční filmy vám představíme i my! Vyberte si, co nechcete letos o svátcích minout!

Už se nemůžete dočkat, až se zachumláte do huňaté přikrývky, uvaříte si nějaký dobrý nápoj a u vánočního televizního programu pro rok 2022 budete nadšeně očekávat Ježíška? Užijte si krásné sváteční chvíle u svých oblíbených filmů a pohádek plnými doušky, sledujte TV program a nenechte si nic ujít!

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X