Trendy letošních Vánoc: jaké barvy pofrčí ze všeho nejvíc?

Sledujete poslední výstřelky módy v oblasti vánoční výzdoby? 

Víte vůbec, jaké barvy letos pofrčí o vánočních svátcích?

Představte si, že i vánoční barvy a dekorace můžou být trendy, což zjistíte v našem článku!

Jestliže patříte k lidem, kteří rádi sledují to, co právě nejvíce frčí, pak je tento článek určen právě pro vás.

Už dávno neplatí, že se zajímáme jen o to, jestli se nosí krátké sukně, vysoké boty, džínsy a podobně.

Moderní je sledovat nejžhavější novinky ze všech oblastí a nejinak je tomu i v případě vánočních dekorací, barev, světel a spousty dalšího.

Rok co rok jsou obchody doslova našlapané ozdobami v nejrůznějších barvách, ať už originálních, které se používají nejčastěji nebo nějakých žhavějších (třeba s hvězdičkami, puntíky atd.).

Řada lidí preferuje šílenější výzdobu, takže si vybírají mix všech možných barev a z nich pak doma tvoří možné i nemožné.

Vždycky ale platí, že pro daný rok převládají určité barvy. Jednou je to zlatá, pak zase modrá, zkrátka vždy se nějaká ta barva Vánoc dostane na výsluní a hřeje se na vrcholu až do příštího roku, než jí zase jiná barvička sesadí.

Letos se nejžhavějším kandidátem stala bílá, za kterou hned běží ještě fialová.

Bílé vánoce s nádechem romantiky

Jak už jsem psala na začátku, vánočním trendem pro letošní rok mezi barvami se stala na prvním místě bílá, kterou můžete klidně doplnit odstíny pastelových barev.

Pokud se pustíte do vánoční výzdoby vašeho obydlí, a vůbec nezáleží na tom, jestli je to rodinný dům nebo malý byt, rozhodně by v něm měla převládat právě bílá barva.

Naprosto dokonale bude s bílou ladit třeba některý tón zelené, ideálně mátová či pistáciová, který můžete doplnit i ledově modrou, bude to vypadat super. 

Sežeňte si k tomu ozdoby (nejoblíbenější jsou již dlouhá léta skleněné koule i baňky) a věnce s ledovým nádechem, k tomu vánoční osvětlení (světelné řetězy nebo krápníky) s bílými LED diodami a budete fakt IN.

Bíle vyzdobený byt jako jasný trend letošních Vánoc.
Zdroj: blog.regencyfurniture.com

Vánoční trendy z přírody

Přestože se v dřívějších letech na přírodní materiály dost zapomínalo a vše se pořizovalo v umělých verzích, začali se lidé poslední dobou vracet zpět nejen k tradicím, ale právě i k přírodě.

Používání přírodních materiálů a vlastnoručně vyrobené doplňky jsou nejen kouzelné, ale také trendy. Je to cool, moderní a hlavně tím potěšíte každého, komu takový doma vyrobený dárek věnujete.

Co můžete vyrábět?

 • Ozdoby,
 • adventní věnce,
 • světelné dekorace,
 • různé cukroví,
 • ale třeba i netradiční strom.

Zkrátka cokoliv co máte rádi a zároveň to, co vám připomene tradiční staročeské vánoce (hoďte oko na ruční výrobu háčkovaných vánočních ozdob).

Na to, abyste se mohli do takové domácí výroby pustit, využijete v podstatě cokoliv – chvojí, šišky, sušené květy a ovoce, různé koření, ořechy, listí a další.

Samozřejmě, že není na škodu, když to doplníte i kupovanými drobnostmi, třeba ozdoby nebo světelné řetězy jsou pro takové účely skvělou volbou.

Podívejte se také na toto skvělé video, kde se dozvíte zajímavé informace o letošních barvách Vánoc a dalších trendech:

Díl 05 - vánoční speciál s Ferenčíkem - I. díl vánoční trendy barvy

Vánoce pod rouškou fialové barvy

Druhou trendy barvou je fialová, ke které budete moci přidat nejen bílou barvu, ale také světle zelené odstíny.

Tato kombinace je dokonalá a skvěle se vyjímá nejen na vánočním stromku, ale také mezi dekoracemi domu a jako součást vánoční výzdoby měst a obcí.

Přečtěte si recenzi LED řetězů a zjistíte, že fialová je opravdu IN!

Perfektně vypadá i na adventním věnci, kdy fialové ozdoby doplníte například o bílé svíce. Někomu připadá fialová barva příliš smutná, ale věřte, že v kombinaci s bílou a zelenou to bude prima.

V obchodech narazíte na tmavě fialové zvonečky, baňky, řetězy, koule a další dekorace.

Fialová jako další skvělá barva letošních Vánoc.
Zdroj: designrulz.com

Buďte trendy, ale nezbavujte se svých zásad

Obecně platí, že se většina lidí řídí podle toho, co právě nejvíce letí, to ale není až tak úplně pravda.

To, že vám v reklamě někdo něco tvrdí, ještě neznamená, že se tím musíte řídit. Není ale na škodu, když jste v obraze a víte, co je právě populární.

Milujete jinou vánoční barvu?

Nevadí, používejte ozdoby, na které jste zvyklí a pořiďte si k tomu pár těch, které jsou právě v kurzu, uvidíte, že budete spokojení, protože budete mít nejen své oblíbené barvy, ale zároveň ty, co jsou největším hitem letošních Vánoc.

Ostatně stále platí, že nejvíce oblíbenými vánočními barvami jsou červená, zlatá, modrá a stříbrná.

Jakou barvu bude mít vaše vánoční výzdoba? Podělte se o to s námi!  

Komentáře

 1. Já každý rok zdobím stromeček jako naši prapředci, ozdobami všech barev a tvarů. Stromek v jedné nebo ve dvou barvách se mi zdá divný…

 2. líbí se nmi kolekce firmy irisa vsetín, má několik kolekcí každý rok a každý si tam najde to své .já jsem preferovala tajuplný les, kde je i mnoho lesních zvířátek

 3. My máme klasiku,červená se zlatou.Ale ať je barva jaká chce,hlavně že se všichni sejdem.?

 4. My máme od nepaměti ozdoby slaměné a z včelího vosku andělíčky,plátky z čerstvých pomerančů ..

 5. Už několikátým rokem zdobím stromeček do fialovych ,růžových,tmavě zelených až petrolejových barev. Každý rok přikoupuji další velikosti a tvary ozdob. Mám ráda bohatě ozdobený strom. Bílá barva a doplňky se mi líbí ,pár jsem si jich už letos pořídila,ale těším se každý rok na to až všechny naše pracně nakoupené a nastřádané ozdoby vyndame a znovu s nimi ozdobíme stromeček . ???

 6. Letos u nás zavedeme novou tradici, ozdobíme břízku zelenými baňkami, neboť les nám sežral kůrovec. Velmi smutný pohled 🙁

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.