Jaký bude letos vánoční jarmark ve Vratislavi? Program a důležité informace na jednom místě

Vánoční trh ve Wroclawi je jedním z nejkrásnějších trhů v Polsku.

V této zvláštní době začíná srdce Vratislavi pulzovat mnohem silněji, neboť se stává zázemím pro pohádkovou scenérii.

Přesvědčte se na vlastní kůži.

Vánoční trhy na Rynku

Kdy a kde se vše uskuteční?

Rynek

od 20. 11. do 31. 12. 2020

denně od 10:00 do 21:00 hod.

Na co se můžete těšit

  • bohatý sortiment v prodejních stáncích
  • zajímavý a poutavý kulturní i doprovodný program pro děti i dospělé
  • spousta atrakcí

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

A co dalšího podniknout?

Vánoční jarmark je přesunut na pozdější termín. Je také možné, že bude v letošním roce zrušen.

Mezi vánočními stromy s vůní lesa, vůní svařeného vína a čokoládového perníku naleznete mnoho vánočních překvapení a atrakcí. Stánky bude poseto náměstí (Rynek), ul. Świdnicka, ul. Oławska a Plac Solny.

Jeden z nejzajímavějších symbolů vánočního jarmarku ve Vratislavi je vánoční trpaslík. Stačí se třikrát dotknout jeho čepice a pravděpodobně se splní všechny vaše sny. Ale pozor, na náměstí se tento trpaslík objeví pouze jednou ročně. 

Při procházce kolem náměstí naleznete ve stáncích aromatické svařené víno a sladký perník, ale také speciality, které jinde nenajdete. Pro představu musíme uvést tarte flambeé, nizozemské a italské sýry, maďarský salám, španělské churros, uzeniny podlasie, med z Dolnoslezska nebo tureckou baklavu.

Nebude nouze ani o velký výběr vánočních cukrovinek, například čokoládové ovoce, sušené ovoce, chalvu, tradiční a bublinkové vafle, maďarské koláče, vánoční pralinky a perníky.

Na severním průčelí tržního náměstí budou ve stáncích výrobky evropského kulinářského dědictví. V dřevěných domech najdete regionálních produkty z Dolního Slezska. 

Děti mohou zavítat do pohádkového lesa, kde na ně čekají krásné pohádky s kouzelnými vizualizacemi a zvukovým efekty. Těšit se mohou i na pohádkové chaty a neobvyklý dvoupodlažní dům s továrnou na dárky!

V přízemí zpozorujete pečlivou práci elfů. To zároveň poslouží k seznámení se s celým procesem od obdržení pytle dopisů s vánočními sny, přes přijetí návrhu, po zabalení a odeslání vánočních dárků. Poté budete moci vstoupit na terasu, obdivovat panorama Pohádkového lesa a hledat spěchající saně Rudolfa!

K příjemnému strávení času na vánočních trzích ve Wroclawi může přispět slavnostní stodola, kde se můžete ukrýt před mrazem a vychutnat si teplý nápoj. 

K dispozici bude také Krbový dům s aromatickým vratislavským svařeným vínem a lahodnou Krasnalskou čokoládou.

Na Solném náměstí budete moci obdivovat panorama veletrhu z tříúrovňového pohádkového domu s vyhlídkovou plošinou a věží s osvětlenými hodinami. V této chatě se budete moci zahřát u krbu, pít horké nápoje a příjemně strávit čas ve slavnostně vyzdobeném prostoru.

V blízkosti tříúrovňového domu v suterénu Placu Solnego najdete Movie Gate – Film Art Gallery, která vás zavede do magického světa filmu, vědy a historie.

Unikátní výstava, sestávající z originálních kostýmů a filmových rekvizit z největších megaprodukcí světové kinematografie, vám umožní přejít do světa, který byl dosud k dispozici pouze na velkých filmových plátnech.

V dřevěných domech si budete moci vybrat vánoční dárky z mnoha jedinečných předmětů. Letos to budou ručně vyráběné koše z Filipín, výrobky z himálajské soli, lapače snů, ručně vyráběné ozdoby a vánoční stromky, ručně vyšívané maskoty a přikrývky pro děti, dřevěné hračky pro děti, umělecké baltské jantarové šperky, ozdobné výrobky a šperky ze Zambie, Mozambiku, Tanzanie, Konga a Ugandy. 

Kromě toho se můžete podívat přímo pod šikovné ruce řemeslníků, a sledovat tak celý proces výroby.

V blízkosti vánočního stromu si budete moci objednat například krásné ručně malované ozdoby s věnováním, pamětní minci vytěženou vratislavským mincovníkem nebo jedinečnou osobní podkovu pro štěstí vyřezanou kovářem.

Výjimečná bude také Magic Parade, která nabídne umělecká vystoupení nejmladších. Dne 6. prosince bude slavnostně přivítán Santa Claus a slavnostně se rozsvítí i vánoční strom. Na příchod Santy se můžete těšit i 8. 12. a 15. 12. zase na průvod skřítků z Vratislavi. 

Jak to vypadá na vánočním jarmarku ve Vratislavi? Mrkněte se:

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2018 - zaproszenie