Nejlepší venkovní vánoční výzdoba připravená za pár minut

Dokážete si představit vánoční svátky bez venkovní výzdoby?

Závidíte svému sousedovi osvětlený dům? Má vaše sousedka ozdobený balkon a na tom vašem to vypadá, jako když tam padl granát?

Nechte se inspirovat a dotáhněte vánoční venkovní výzdobu svého domova k naprosté dokonalosti.

Vánoce bez pořádného vánočního osvětlení je to samé, jako jahody bez šlehačky, zkrátka to není ono. Už dávno neplatí, že se svátky nesou jen v duchu dávání dárků, nacpávání se všemi možnými dobrůtkami a koukáním na televizi. Předehrou vánočního období je dokonalá a velmi pečlivá příprava, která může zabrat dost času, pokud si vše do posledního detailu nenaplánujete.

Základní plán spočívá v tom, že si rozmyslíte, kam všude umístíte vánoční venkovní výzdobu. Někdo si vystačí jen se svítícím stromečkem a má hotovo. Pokud ale chcete Vánoce ve velkém stylu a přitom nehodláte utratit majlant, pak je vhodně zvolené osvětlení tím pravým způsobem jak toho docílit.

Podívejte se na nejoblíbenější vánoční osvětlení pro rok 2017. Vybrali jsme pro vás 4 nejlepší druhy osvětlení i jednoduché způsoby, jak vyladit venkovní vánoční výzdobu do posledního puntíku.

Venkovní vánoční osvětlení vybírejte opatrně

Jestli rádi nakupujete u stánkařů na tržnicích, pak to nevadí, když si pořizujete oblečení nebo obuv, protože je to většinou za babku a pokud se to rozpadne, nebude vás to nijak zvlášť bolet. U vánočního osvětlení, kterým hodláte vyzdobit balkon, zahradu nebo třeba jen truhlíky na takový způsob nákupu rychle zapomeňte.

Zboží v takovém stánku bývá většinou bez potřebné bezpečnostní ochrany a může být zdrojem mnoha úrazů, v nejhorším případě dokonce způsobit i požár. Venkovní osvětlení musí být speciálně určeno pro použití venku, na to si vždy dávejte bedlivý pozor. Poznáte to podle stupně krytí neboli IP označení, které bývá nejčastěji IP 44 i více.

TIP: Přečtete si také článek jak vybrat vánoční osvětlení jako od Ježíška

Solární vánoční osvětlení

Tady máte na výběr 3 zajímavé druhy, které si zaslouží místo na vaší zahradě. Prvním je zahradní světelný řetěz s bílými LED diodami, vybavený solárním panelem, blikající funkcí a baterií, který je ideální třeba na nějaký jehličnan. Super je, že se sám po setmění rozsvítí.

Pak je tu světelná síť, ta vydrží svítit až 8 hodin a perfektně pasuje například na živý plot nebo jako výzdoba květináčů na okně. Třetí místo obsadila solární LED svítidla, která stačí zapíchnout třeba do truhlíků za oknem nebo na zahradě do záhonů. Luxusně to vypadá třeba podél cestičky mezi záhony nebo u příjezdové cesty k domu.

Vánoční LED osvětlení – oblíbená klasika

Tento druh snad ani není potřeba nějak podrobně představovat, protože je to nejčastěji používané osvětlení. Klasikou jsou světelné řetězy, ty se hodí ke zdobení vánočního stromu u domu, na girlandu kolem sloupků terasy, pro tvarování různých vánočních motivů atd., což můžete praktikovat třeba na terase nebo altánku.

Potom tu máme světelné kabely, které úžasně svítí a perfektně ozdobí třeba okraj střechy nebo štít domu. Na garáž nebo altán je zase super světelný déšť, který jen zavěsíte, a je to.

Led rampouchy

LED krápníky, jak se krápníkům také říká, jsou pro letošní rok hitem číslo jedna. Luxus a elegance jdou v tomto případě ruku v ruce s krásou. Dají se zavěsit třeba na terasu, prádelní šňůry na balkoně, jako výzdoba truhlíků a parapetů, ale také na stromy nebo živý plot. Zvláštností je, že mají nádech modrého odstínu.

Vánoční světelné dekorace

Čtveřici uzavírají vánoční dekorace, které často dokážou být tou nejdůležitější třešničkou z celé výzdoby. Představte si třeba honosně ozdobený strom uprostřed zahrady, kterému ale pořád něco chybí. Přidělejte na něj třeba meteorický déšť s 80 LED diodami, vypadá to fakt cool.

Máte záhony i stromy úplně plešaté? Pořiďte si 60 i 90 cm vysoké akrylové kužely, rozmístěte je na záhon, terasu nebo třeba na okenní parapet a máte vystaráno. Ponurý balkon zase osvítíte pomocí holografických 3D luceren. Kupte si aspoň 3 až 4 a rozmístěte podle uvážení. Balkon bude vypadat vánočně a romanticky zároveň.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh osvětlení z naší čtveřice, vždy z něj můžete vykouzlit perfektní venkovní vánoční výzdobu. Kdyby vám chyběla inspirace, neváhejte se podívat na výtvory zahraničních nadšenců, kteří jsou na světýlka přímo nažhavení.

Nejlepší venkovní vánoční výzdoba připravená za pár minut
Líbil se Vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *