Netradiční vánoční dárky – věnujte zážitek

Také už máte pocit, že jste vyčerpali všechny možnosti na originální dárek?

Přemýšlíte, jaký netradiční či zvláštní dárek potěší vaše blízké?

Chcete něco inovativního, ale zároveň potěšujícího, aby měl obdarovaný z dárku radost?

Tradiční dárky, kterými své blízké častujete rok co rok v podobě ponožek, spodního prádla, svetrů a dalších ohraných nápadů podobného ražení už jste myslím věnovali více než dost. Co to zkusit trochu jinak, netradičně, ale stylově?

Pokud chcete své nejbližší opravdu překvapit dárkem, který ještě nedostali, pak zkuste něco nového, nečekaného a hlavně nezapomenutelného co bude opravdu cool. Věnujte svým blízkým zážitek, na který si vzpomenou ještě i za několik let.

Netradiční dárky pro muže

Obdarovat muže není nikdy jednoduché, protože obyčejné cetky je prostě nevzruší. Jestli je to pecivál, který se nehne od počítače, pak mu pořiďte něco v podobě adrenalinu. Těžce pracující muž určitě uvítá masáž, a pokud je to vědátor, pak z něj udělejte na zkoušku ošetřovatele v ZOO nebo pilota letadla.

Řízení bojového tanku

řízení tanku může být skvělý dárek pro muže
Zdroj: zazitek.cz

Posaďte svého miláčka do 36 tun těžkého mazlíka s motorem o výkonu 520 koní a nechte ho vyřádit v bývalém vojenském prostoru Milovice – Nymburk. Užije si spoustu zábavy a vyzkouší si, jaké to je být tankistou a ovládat bojový tank v reálném životě a nejen na počítači. Na výběr je řízení tanku po dobu 30 nebo 60 minut.

Jak takový zážitek probíhá?

 • Jakmile dorazí na místo, zapůjčí mu vojenskou uniformu a prohlédne si kompletní vozový park a veškerou bojovou techniku, kterou v areálu mají.
 • Pak si poslechne teoretickou část – základní rady o řízení tanku a může se vyrazit do boje, tedy spíše do tanku. Tam dostane instruktáž a může se chopit řízení.
 • Celou dobu trvání zážitku je s ním zkušený instruktor, který na vše dohlédne. Jakmile zážitek skončí, obdrží každý autentický diplom.

Let stíhačkou L-29

pro milovníky rychlých letounů je vhodným dárkem zážitkový let stíhačkou
Zdroj: czech-jet.com

Miluje váš muž vše, co souvisí s velkou rychlostí? Pak mu darujte let stíhacím letounem, ve kterém se to dá rozbalit skutečně na plné koule. Bude úplně přikovaný v sedačce a vychutná si adrenalinový let mezi mraky.

Když dorazí na letiště, nejdříve jej seznámí s letounem a pilot mu pak ukáže celý kokpit a popíše jednotlivé přístroje. Potom je předletová příprava, kde mu řeknou vše o celém letu a také si musí nacvičit nouzové opuštění letounu.

No a nakonec se půjde na věc, kdy se vrhne samotný let, kde mu bude sekundovat profesionální pilot. Když to půjde dobře, nechají ho i chvilku pilotovat, jestli ne, bude jenom divákem. Celý tento zážitek trvá zhruba 2 hodiny, takže to rozhodně stojí za to.

Další vhodné dárky pro muže

 • Opravdový Jeep Renegade
 • Pilotem vrtulníku na zkoušku
 • Výprava do středu země
 • Kurz přežití
 • Akční střelba
 • Den s golfem

Netradiční dárky pro ženy

Obdarovat ženu a zavděčit se jí, to je fakt tvrdý oříšek pro každého muže. Když ale vyberete ten správný dárek, budete aspoň na nějaký čas fakt borec. Co by tak bylo dobré?

Masáž konopným olejem

uklidňující konopná masáž je pro ženy to pravé
Zdroj: cannabisculture.com

Která žena by nezbožňovala masáže že? Tímhle dárkem nemůžete nic zkazit, ba právě naopak. Masáž celého těla od hlavy až k chodidlům a k tomu ještě úžasný konopný olej? Existuje snad něco lepšího, u čeho si vaše drahá polovička lépe odpočine, zbaví se nervozity i úzkosti?

Olej má velmi pozitivní účinek, takže jí udělá dobře hodně do hloubky, navíc se jí uvolní lymfatické cesty. Trpí vaše žena na migrény a revma? Tenhle dárek jí od těchto problémů pomůže. Objednat jí můžete na 60, 90 nebo 120 minut.

Wellness pobyt na Šumavě

celá rodina si jistě užije wellness pobyt třeba na Šumavě
Zdroj: e-chalupy.cz

Zdá se vám, že je vaše žena stále ve stresu a potřebovala by aspoň na pár dní vypnout? Pak jí k vánocům pořiďte wellness pobyt na Šumavě a máte vystaráno. Bude moci relaxovat v srdci Národního parku Šumava a nechat se hýčkat nejen úchvatnou přírodou v okolí, ale zejména různými procedurami.

Může se trochu zapotit v sauně s parní lázní, zaplavat si v bazénu nebo zaskočit do posilovny, aby trošku napumpovala ochablé svalstvo. Jestli se bude chtít taky hýbat, tak jí nic nebrání zaskočit do sportovní haly a zahrát si tenis či squash, případně něco jiného. Navíc, jestli jí chcete potěšit ještě víc, pak jeďte s ní, protože jsou to 3 noci pro 2 osoby.

Další dárky vhodné pro ženy

 • Radikální proměna účesu
 • Tantra masáž pro ženy
 • Let balónem
 • Fotomodelkou na zkoušku
 • Kurz sushi u vás doma
 • Čokoládové tvoření

Neobvyklé dárky pro děti

Děti dárky milují a zejména když je to něco fakt bombastického, u čeho se vyřádí nebo si třeba splní nějaký sen.

Simulátor Formule 1

děti vás budou milovat za možnost vyzkoušení simulátoru f1
Zdroj: edition.cnn.com

Zařiďte svému potomkovi jízdu na simulátoru F1, aby poznal, jaké to je řídit super rychlý monopost a závodit na okruzích v různých koutech světa. Změří síly s kamarádem a pozná, jaké to je být pilotem formule 1 a zažívat ten pravý adrenalin.

Zážitek můžete objednávat od 30 do 120 minut, jak pro jednu osobu, tak pro dvě. Vaše dítko si může ve skupině vyzkoušet strategii různých týmů a řízení formule. Zejména pro kluky je tento zážitek nezapomenutelný.

Paintball pro děti

děti si jistě užijí paintballový turnaj
Zdroj: zazitky.cz

Miluje vaše dítě střílečky, které pravidelně paří na počítači? Co takhle dopřát mu takovou menší bitvu v realitě? Darujte mu paintball pro něj a jeho kamarády, ať společně prožijí adrenalinovou bitvu, u které se neskutečně vyřádí, zapatlají se barvou, ale přitom si nijak neublíží.

Bitva trvá 2 hodiny a věřte, že vaše dítko bude totálně vyřízené, takže bude nejen šťastné, že jste mu věnovali něco tak úžasného, ale zároveň usne jako dudek. Nemusíte si dělat starosti s výbavou, tu vám pro potomka půjčí na místě, takže bitva může začít.

Další zážitky vhodné pro děti

 • Úniková hra
 • Čokoládové hrátky pro děti
 • Skákací boty
 • Counter-Strike na vlastní kůži
 • Via Ferrata

Rodinné zážitkové dárky

Není vůbec na škodu, pořídit super dárek v podobě zážitku, který si užije celá rodina. Je to vynikající příležitost, jak dělat něco společně a strávit tak trochu času pohromadě. Co by se hodilo?

Vyhlídkový let – Karlštejn pro 3 osoby

kdo by si nezamiloval vyhlídkový let nad Karlštejnem
Zdroj: leteckezazitky.cz

Každý z vás někdy navštívil Karlštejn, který nechal vybudovat Karel IV., ale už jste ho viděli z ptačího pohledu? Co takhle popadnout manželku s dítětem a vyrazit na výlet letadlem. Proletíte se přímo nad Karlštejnem a vychutnáte si tuto fenomenální historickou památku ze vzduchu.

Kromě Karlštejna se můžete pokochat pohledem na Průhonický park, soutok Vltavy s Berounkou i na přírodní lom nazvaný Malá a Velká Amerika. Pro let je připraven letoun Cessna 172, případně Piper 28 Archer. Nezapomeňte si fotoaparát, protože ten výhled je vskutku úžasný a stojí za to ho zachytit na památku.

Dvoudenní pobyt na jachtě

dva dny na jachtě se jeví jako výtečný dárek pro každého
Zdroj: zazitky.cz

Toužili jste někdy vyrazit na velkou zaoceánskou loď a strávit třeba týden nebo 14 dní plavbou po Karibiku? To v nabídce sice nemáme, ale pobyt na lodi si můžete užít zážitkem v podobě dvoudenního pobytu na jachtě na Lipně nad Vltavou.

Loď ovládáte sami a po celém dnu na vodě, večer zakotvíte v přístavu a strávíte noc na lodi, protože můžete přespat přímo na palubě plachetnice. Zaškolí vás profesionální instruktor, zaplatíte kauci a vyplujete jako správný námořník. S rodinou prožijete úžasné a velmi příjemné dobrodružství.

Jaké další zážitky můžete prožít jako rodina?

 • Let balónem
 • Vyhlídkový let vrtulníkem
 • Noční let nad městem
 • Paintball

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.