5 tipů pro výběr kabelky na Vánoce

Podzim je v plném proudu, ani nemrkneme a přijdou Vánoce. Letos budou zřejmě kvůli koronavirové pandemii značně specifické, přesto je zapotřebí se na ně pořádně připravit. Stejně jako každý rok platí, že není od věci pořídit hlavně vánoční dárky s dostatečným předstihem. Jen tak si ušetříte nepříjemnosti, jež by jinak plynuly z nakupování vánočních dárků na poslední chvíli. Že nevíte, co koupit vaší ženě či přítelkyni, případně kamarádce?

Jasně, vsadit můžete na nějakou stylovou kabelku. Jak ale vybrat tu správnou?

To vám prozradíme v následujících řádcích. Dáme vám celkem 5 zajímavých tipů, díky nimž se tato nesnadná volba stane mnohem jednodušší.

Jaký bude účel nošení kabelky?

V první řadě byste měli vědět, kdy bude daná osoba kabelku nosit. Předem se to odhaduje jen velmi složitě. Můžete si ale zmapovat, v jakých situacích si daná osoba kabelku bere. Jestliže miluje společenské události, bude nejspíše volit kabelku, která se nosí právě pro tyto příležitosti. Jiné jsou samozřejmě modely určené pro běžné nošení nebo k cestování. Možná miluje klasiku, o čemž svědčí, že tvary její kabelky jsou hranaté. Naopak elegantní jsou modely spíše oblé.

Hodně uvolněným dojmem působí kabelky crossbody, které se nosí jakoby do kříže. Konzervativnější kabelky disponují krátkými uchy a nosí se spíše jakoby přes loket. Důležitá je u kabelek také cena. Slevy na ně nejdete třeba na adrese https://buykers.cz/slevove-kody/bibloo.

Co asi v kabelce bude?

Určitě není od věci udělat si představu o tom, co konkrétní člověk v kabelce nosí. Na základní věci typu mobilu, peněženky, žvýkaček nebo diáře stačí bohatě úplně malá kabelka.

Naopak kabelka do práce, v níž se často nosí různé desky, notebook, dokumenty a další věci, už musí být mnohem větší, aby všechno dokázala pojmout a nevypadala přitom nijak neforemně. Jen pro představu, kabelky do společnosti dokážou pojmout v maximu kolem 0,5 kg. Určitě se nemohou přetěžovat, jinak se zničí. Věší kabelky zvládnou v maximu 3 kg.

Barevné variace kabelek

Určitě si můžete být jist tím, že poměrně důležitou roli hraje také barva kabelky. Chybu určitě neuděláte s klasickými barvami. Těmi jsou bezesporu černá, bílá, šedá, hnědá a červená. Takovéto kabelky nemusí být nutně nijak usedlé a unylé. Naopak, vykouzlit lze variace, jež se budou maximálně líbit. Raději byste darovali něco výraznějšího?

Co takové statement kabelky? Jsou prostě a jednoduše nepřehlédnutelné. Už jen barvy typu zelené, žluté nebo oranžové hovoří jasnou řečí. Mnohé ženy se oblékají jednoduše, nicméně nějaké to doplnění outfitu potřebují. A právě barevné kabelka poslouží skvěle.

V hlavní roli materiál

Vzhled kabelky je ovlivněn nejen její barvou, ale také matriálem, z něhož je vyrobena. Kabelka musí působit maximálně nadčasově a také luxusně. Hodně odlehčené jsou především různé textilní variace určené pro volnočasové aktivity. Jestliže chcete darovat kabelku, jež vydrží trendy klidně i několik desítek let, nemějte strach z kožených variací. Obdarovaná se ale takovéto kabelce bude muset nadmíru věnovat, jinak nebude vypadat tak, jak by měla. Na údržbu jsou méně náročnější syntetické kabelky. Nejsou ani tak drahé, jako je tomu v případě kožených modelů. Mnohdy oboje od sebe vůbec nerozeznáme.

Kabelka musí lichotit postavě

Jednoznačně. Ač se to možná nezdá, kabelka umí zakrýt nedostatky postavy konkrétního člověka. Počítat je třeba. Tím, že zdůrazňuje místa, jichž se dotýká. Pro štíhlejší dámu se volí spíše kabelky do pasu, nezvýrazňují tolik dekolt. Ženy mající výraznější křivky si raději pořizují kabelky z velmi tenkého materiálu. Menší ženy naopak potřebují spíše menší kabelky.

Zdroj obrázku:
Viktoria Minkova / Shutterstock.com

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.