Jaké budou letos adventní trhy v Chorvatsku? Veškeré info na jednom místě!

Jezdíte do Chorvatska v létě na dovolenou za sluníčkem a mořem? Návštěva zimního Chorvatska stojí také za to. Chorvatské vánoční trhy patří k jedněm z nejlepších v Evropě.

Jaká města navštívit?Mapa vánočních trhů


Vánoční trhy v Zagrebu

Advent v chorvatském Záhřebu
Zdroj: balkaninsight.com

Vánoční trhy v Zagrebu bývají každý rok velkolepé. Hlavní adventní jarmark se odehrává na náměstí Bana Jelačiće. Kromě úžasné výzdoby a řemeslných výrobků se můžete těšit také na spousty místních dobrot. Nechybí ani kluziště a bohatý doprovodný program, který si užijí také děti.

Co ještě v Záhřebu navštívit

Když už se vypravíte do Záhřebu na vánoční trhy, jistě budete chtít tuto příležitost využít také k návštěvě některých památek a význačných míst. Na náměstí svatého Marka určitě nepřehlédněte kostel svatého Marka. Jeho stavba je zajímavá hlavně barevnými taškami na střeše, které vytváří dva erby. Dále zde můžete navštívit Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, ale také nádhernou botanickou zahradu. Vánoční atmosféra a výzdoba se nevyhýbá ani hřbitovům, proto zvažte, zda si neudělat procházku po Zagrebskem hřbitově Mirogoj, který patří k jedněm z nejkrásnějších hřbitovů v Evropě.

X