Příběh webu Vánočnísen

Vánoce mávnou nad tímto světem kouzelnou hůlkou a všechno je rázem krásnější!

O tom, že Vánoce jsou pohádkově magické, není pochyb. Vnášejí do našich srdcí radost a připomínají nám, co je v životě opravdu důležité.

Vanocnisen.cz je tu proto, aby vám pomohl vytvořit nezapomenutelné Vánoce podle vašich představ.

Přinášíme bohatou inspiraci na vlastnoruční vánoční dekorace, poradíme vám, kdy a kam vyrazit na ty nejkrásnější adventní trhy, jakými dárky potěšit vaše blízké i co uvařit či upéct.

Jak náš web vlastně vznikl a proč ho pro vás neustále tvoříme a aktualizujeme?

Naše mise

Vanocnisen.cz vznikl z myšlenky přinést vánoční náladu jednoduchým, ale zároveň osobitým způsobem do každé rodiny. Chceme vám pomoci udělat si vaše Vánoce co nejhezčí a jedinečné.

Právě proto vám přinášíme spoustu inspirace a nápadů, které vašemu domovu dodají tu pravou vánoční atmosféru.

Snažíme se poskytovat nejen praktické informace, ale také zajímavosti a zvláštnosti.

„Vánoce jsou jako bonbóny. Pomalu se rozplývají ve vašich ústech a sladí každou chuťovou buňku, takže si přejete, aby trvaly věčně.“

 Richelle E. Goodrich

Jak píšeme náš obsah?

Web stojí na skupince nadšenců, pro které vánoční svátky znamenají mnohem víc než „tři hektické dny“ na konci prosince.

Po celý rok pátráme po tématech a informacích, které s Vánocemi souvisejí. Ať už se jedná o nápady na vánoční tvoření, tipy na vánoční dárky a adventní trhy, recenze na typické vánoční zboží, recepty nebo zajímavosti o tom, jak se slaví Vánoce v jiných zemích.

Důkladně procházíme internet i další zdroje a hledáme aktuální vánoční inspiraci z celého světa, včetně názorných a srozumitelných postupů, poutavých obrázků i videí.

U vánočních trhů dbáme na to, aby naše informace byly opravdu aktuální a přesné, komunikujeme proto přímo s jejich organizátory. Výrobu vánočních dekorací popisujeme pomocí názorných step-by-step návodů, u tipů na vánoční dárky ověřujeme jejich dostupnost.

Za každým článkem je spousta mravenčí práce, jejímž cílem je to, abyste u nás vždy našli informace, které hledáte, a aby případný výsledek vašeho tvoření byl takový, jaký očekáváte.

Náš příběh

Web vanocnisen.cz vznikl v říjnu roku 2011 a byl zaměřen především na tipy na vánoční dárky. V menší míře jste na něm mohli najít i informace ohledně některých vánočních zvyků a recepty. Původní majitel ale portálu nevěnoval příliš mnoho pozornosti, a měl tak i v sezoně návštěvnost jen několika málo stovek lidí. Chyběly aktuální informace a ani jeho vzhled nebyl příliš poutavý, ostatně posuďte sami. 🙂

Původní vzhled stránek vanocnisen.cz

Pod naše křídla se web dostal v roce 2018, kdy ho koupil Milan Pichlík (viz níže) a díky soustavné práci i zajímavým nápadům se mu v krátké době podařilo vlít portálu tak zvaně novou krev do žil.

Nově publikovaný obsah se snažil kvalitně pokrýt široký okruh informací, po kterých lidé v souvislosti s Vánocemi nejčastěji pátrají, a zároveň se soustředil i na to, aby měl pro uživatele opravdu určitou přidanou hodnotu, kterou jinde nenajdou. To vše bylo samozřejmě doplněno kompletní změnou vzhledu stránek tak, aby byl web přehledný, logický a dobře se v něm orientovalo.

Jsme rádi, že můžeme říci, že naše práce a čas, kterou do webu investujeme, nachází u uživatelů odezvu. Vanocnisen.cz je nyní nejnavštěvovanějším českým portálem s vánoční tematikou, jeho návštěvnost v sezóně přesahuje jeden milion.

Co vše u nás můžete najít?

Průvodce po vánočních trzích

K čekání na Vánoce neodmyslitelně patří adventní trhy. Slavnostní výzdoba, spousta dobrot a roztomilých drobností i zajímavý doprovodný program. Každý rok pro vás připravujeme aktuální a praktické průvodce po vánočních jarmarcích nejen ve velkých i malých městech naší republiky, ale také v dalších státech Evropy.

Návody na vlastnoruční vánoční dekorace

Většina z nás chce mít svůj byt či dům vánočně vyzdoben. Vlastnoručně vyrobené dekorace pomohou dodat vašemu domovu tu pravou vánoční atmosféru a kouzlo. Naučíme vás, jak si vyrobit adventní věnec, vánoční svícen i ozdobit okna či dveře.

Nejlepší vánoční recepty

S naší vánoční kuchařkou už si nemusíte lámat hlavu s tím, co připravit na Štědrý den, Boží hod či Silvestra. Máme pro vás velké množství rozmanitých receptů na předkrmy, hlavní jídla i dezerty, ze kterých si vybere každý. Samozřejmostí jsou recepty na sladké, ale i slané vánoční cukroví.

Recenze vánočních potřeb

K Vánocům patří nejen vůně cukroví, ale také světýlka a další dekorace. Proto jsme pro vás přichystali též přehledné recenze na rozmanité produkty, od adventních kalendářů přes vánoční stromečky či ozdoby až po led osvětlení a vánoční povlečení.

Tipy na vánoční dárky

Vánoce se blíží a vy stále nevíte, co dát svým blízkým pod stromeček? Rádi vám poradíme s výběrem. Máme dárky pro ženy i muže všech věkových kategorií, děti, kamarády, kolegy i páry.

Nápady na vánoční přání a novoročenky

Nemůžete všem popřát k Vánocům či do nového roku osobně? Máme pro vás obrovské množství nápadů na originální přáníčka. Textová přání, GIFy, videa v češtině i jiných jazycích.

Pestrá vánoční inspirace

K Vánocům patří i znalost vánočních zvyků a tradic, které dodržovali naši předkové, zajímavé je rovněž poznat, jak slaví Vánoce v jiných státech Evropy i světa. V neposlední řadě se hodí nápady na vánoční úklid a možnosti, jak zabavit vaše ratolesti.

Co by vás mohlo zajímat?

Kdo za webem stojí?

Dobrý den, jmenuji se Milan Pichlík a jsem ten, kdo se vám pomocí tohoto webu snaží podat pomocnou ruku tak, aby to, že si Vánoce užijete, nebyla jen prázdná fráze. Portálů o Vánocích existuje spousta, naše stránky jsou výjimečné v tom, že tu najdete téměř všechno, co s Vánocemi souvisí, blízce i vzdáleně. Mám velkou radost, že jsme se díky vaší přízni stali nejnavštěvovanějším portálem o Vánocích v České republice. Vážíme si toho a budeme dělat vše pro to, aby vás naše články nadále těšily i bavily.

Jak často aktualizujeme obsah na našem webu? 

Nejvíce nových příspěvků u nás najdete během podzimu. Vzhledem k vánočnímu zaměření portálu je to svým způsobem samozřejmé. Organizátoři začínají zveřejňovat informace o chystaných adventních trzích, v obchodech se začíná objevovat zboží s vánoční tematikou a většina z nás se začíná porozhlížet po tom, čím bychom naše blízké pod stromečkem potěšili.

Nicméně nové články zahrnující vánoční inspiraci přidáváme i v průběhu roku, nebo lépe řečeno vždy, když narazíme na něco, co stojí za to, abychom se o to s vámi podělili ihned. Kromě toho průběžně aktualizujeme též některé historické články a vylepšujeme design webu. Prostě jsme tu s vámi po celý rok.

Proč je na webu tolik reklamy?

Při brouzdání po našem portálu se vám pravděpodobně stalo, že na vás vyskočila reklama. I když to není pro uživatele vždy příjemné, pro web je to jeden z hlavních zdrojů příjmů. Věřte, že se snažíme najít rovnováhu mezi zajištěním provozu webu a tím, aby vám množství reklamy příliš neztrpčovalo život. Snad se nám to daří.

Jak nás můžete případně podpořit?

Největší odměnou za naši práci je to, že náš portál pravidelně navštěvujete. Pokud nás kromě toho doporučíte vašim blízkým či známým nebo se o našem webu zmíníte někde internetu či sociálních sítích, nemůžeme si přát více. I tato zdánlivá maličkost nám ve skutečnosti velmi pomůže.

Zmiňují se o nás

Děkujeme, že jste náš web vanocnisen.cz navštívili, a přejeme vám krásné Vánoce v kruhu vašich nejbližších.

X