Vánoční trhy v ČRVánoční trhy na SlovenskuVánoční trhy v AngliiVánoční trhy v ChorvatskuVánoční trhy v DánskuVánoční trhy v Itálii

Objevujete rádi adventní trhy v zahraničí?

Nemusíte vždy mířit jen k našim sousedům.

Zajeďte letos na vánoční trhy v Itálii.

Od Dolomitů až po Sicílii na vás čekají ukázky místních řemesel, gastronomické speciality a dobrá nálada.

Která místa jsou ta nejkrásnější a proč?

Vánoční trhy v Římě

Vánoční trhy v Římě patří k těm největším a nejnavštěvovanějším. Jejich kouzlo a jedinečnost umocňuje skutečnost, že se konají v nádherných historických kulisách jen několik málo kroků od světoznámých památek jako je Koloseum či Fontana di Trévi.

Nejznámější adventní trhy Věčného města se nacházejí na náměstí Piazza Navona, které bylo vybudováno na místě Domiciánova stadionu a kde se nyní nacházejí tři velkolepé fontány. Během sezóny se náměstí promění v rušné, barevné nákupní místo, kde se prodávají řemeslné výrobky, betlémy i vánoční sladkosti.

Součástí trhů je navíc každý den i zajímavý doprovodný program, plný hudby a vystoupení pouličních umělců a akrobatů.

Nejen pro rodiny s dětmi vyrůstá každý rok Vánoční vesnička v zábavním parku Cinecittà World, která kromě stánků s rozmanitým sortimentem láká především na množství speciálních vánočních představení a atrakcí pro všechny věkové kategorie.

Vánoční trhy v Miláně

Další velké město, které každoročně láká na velkolepé trhy, najdeme v Lombardii. Na vánoční trhy v Miláně se vyplatí vyrazit již na začátku prosince. Město totiž slaví 7. prosince svátek svého patrona svatého.

Aby místní uctili jeho památku a zároveň se naladili na sváteční období, pořádají vánoční jarmark „Oh Bej! Oh Bej!“, kde najdete vše od místní gastronomických specialit až po rozmanité řemeslné výrobky. Tato třídenní slavnost je skvělým způsobem, jak pořídit originální vánoční dárky.

Další vánoční trh, který samozřejmě nelze vynechat se koná na centrálním milánském náměstí Piazza Duomo před monumentální gotickou katedrálou Narození Panny Marie.

Vánoční trhy v Benátkách

Pokud toužíte po romantické sváteční atmosféře plné světel odrážejících se na vodní hladině, pak si nenechejte ujít vánoční trhy v Benátkách.

Každoročně se město promění v malou vánoční vesničku s nádhernou výzdobou a nespočtem pohádkových světel osvětlujících ulice a kanály. Obzvláště slavnostní je náměstí Piazza di San Marco s roztomilými dřevěnými stánky a desítkami vánočních stromků. Nechybějí koncerty či akce pro děti.

Pokud toužíte po originálním vánočním dárku, na trzích v Campo Santo Stefano najdete stánky nabízející světoznámé ručně foukané sklo z Murana, karnevalové masky a další benátská řemesla. Mezi vyhlášené gastronomické lahůdky patří zdejší nugát s mandlemi, panettone z Verony plněný ovocem a pochoutky z bílých lanýžů z Alby.

 

 

 

 

Vánoční trhy v Bolzanu

Proč vyrazit na vánoční trhy do Bolzana? Protože ty nejcharakterističtější vánoční trhy v Itálii se konají právě zde, v oblasti Trentino-Alto Adige neboli Jižního Tyrolska. Tato oblast se rozkládá podél hranic s Rakouskem a Švýcarskem a okamžitě zde pocítíte směs italské a „německé“ kultury.

Během adventu se město naplní barvami a zvuky Vánoc, stovky světel rozzáří ulice jeho historického centra za zvuků tradičních koled, které jsou slyšet i v pozadí. Na náměstí Piazza Walther a také ve starém městě se nacházejí charakteristické dřevěné chýše vánočního trhu zvaného „Christkindlmarkt“, kde se prodávají typické ozdoby ze skla, dřeva a keramiky, potravinové pochoutky i vynikající vánoční pečivo, jako je bolzanský „zelten“.

Pokud se do Bolzana vypravíte autem, můžete se na cestě tam či zpět zastavit na adventních trzích v Innsbrucku.Vánoční trhy v LotyšskuVánoční trhy v MaďarskuVánoční trhy v NěmeckuVánoční trhy v NizozemskuVánoční trhy v PolskuVánoční trhy v RakouskuVánoční trhy ve FranciiVánoční trhy ve ŠpanělskuVánoční trhy ve ŠvédskuDokážete si představit něco úžasnějšího než ulice rozzářené záplavou vánočního osvětlení?

Milujete ten shon, když se otevřou vánoční trhy a všude je slavnostní výzdoba, spousta dobrot a roztomilých drobností?

Zahraniční trhy jste už navštívili a ještě nemáte dost?

Pak se vypravte na ty u nás. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější v ČR.

Nic nerozzáří dětské oči více, než kouzelná vánoční atmosféra, kterou můžete nasávat při návštěvě vánočních trhů. Všude kolem je překrásná výzdoba, spousta světel, vzduchem se line neopakovatelná vůně vánočních dobrůtek, lidé zpívají koledy a užívají si mnoho zábavy i radosti.

Letošní vánoční trhy v ČR nejsou výjimkou, naopak jsou rok od roku úchvatnější a dokážou dokonale oživit a zpestřit nejkrásnější období v roce, kterým Vánoce bezesporu jsou. Pojďme se teď podívat, jaké vánoční trhy můžete navštívit a co na nich zažijete.

Vánoční trhy v Praze

Zdroj: praha.idnes.cz

Jako již tradičně i letos se mezi nejkrásnější vánoční trhy u nás zařadily ty na Staroměstském náměstí v našem hlavním městě Praze. Jejich zahájení letos připadlo na 2. prosince a potrvají až do 6. ledna 2018. Další tradiční trhy můžete navštívit také na Václavském náměstí.

Nedílnou součástí trhů se opět stala adventní vesnička, která je typická svými domky s červenou střechou. Ty nabízí různé vánoční dekorace, občerstvení, ale i drobné dárečky. Kromě toho vystoupí na podiu dětské soubory s koledami, ale i další hosté, včetně zahraničních souborů, které sem na svátky rovněž zavítaly.

Program si připravila i oblíbená Staroměstská dětská dílnička, doprovod jí budou dělat sváteční zpěvy. Ani letos nechybí tradiční Mikulášská, rozlévání rybí polévky na Štědrý den a také oslava Silvestra v zábavném duchu. Ochuzeni nejste ani o oblíbený sladký trdelník, vánoční cukroví, perníček, klobásy, drobné sladkosti atd.

Stejně jako každý rok i letos můžete získat zajímavý suvenýr, kterým je speciální hrneček na svařáček. Ten si domů odnese každý, kdo si dá svařené víno. Novinkou se pro letošní rok stalo multifunkční pódium, jenž má 7 x 7 metrů a skládá se z hlavního pódia a předscény.

Užívejte si živé vystoupení různých souborů a skupin, promítání pohádek, adventní koncerty a mnoho dalšího.

Vánoční trhy v Brně

Zdroj: ticbrno.cz

Trhy v Brně jsou stejně jako každý rok velkou událostí, zejména ty, které se konají na náměstí Svobody. Stylové zahájení v podobě významných hostů, světelné show a živé hudbě jsou jen třešničkou na hodně velkém dortu. Představte si největší náměstí Brna plné úžasné hudby, divadla, spousty zábavy a dobrot, tam prostě nemůžete chybět.

Nechybí dárkové předměty, kvalitní občerstvení všeho druhu, zkrátka večírek pod širým nebem ve velkém stylu. Navštivte 36 prodejních stánků, 24 gastrostánků (občerstvení s přímou konzumací), zimní bar a několik stánků pro vegany, ale také pro konzumenty bezlepkových produktů a raw stravy.

Ostravské vánoční trhy

Zdroj: novinky.cz

Největší vánoční trhy tu jako každý rok najdete na Masarykové náměstí. Letos vychází termín trhů od 25. listopadu do 23. prosince.

Desítky stánku vás oslní bohatou nabídkou širokého sortimentu zboží. Nechybí ozdoby z různých druhů materiálu, oblečení, hračky pro děti, spousta potravin a občerstvení, jako třeba tradiční trdelníky, vánoční cukroví, medovina, punč, bramboráky atd.

Trhy provází nadupaný kulturní program a to po celou dobu jejich trvání. Pódium ovládnou pěvecké sbory, kapely, školky, zpěváci a známe osobnosti.

Ostrava nezapomíná ani na děti, pro které tu je zajímavý program, také zpívání koled a mikulášský ohňostroj. Nesmíte vynechat ani kluziště umístěné přímo na náměstí.

Vánoční trhy Plzeň

Zdroj: trhyplzen.cz

Rok co rok ožívá náměstí Republiky v Plzni vánočními trhy, který patří k nejdelším z celého města. Letos připadlo konání na termín 24. listopadu – 23. prosince. Úžasná sváteční atmosféra, ohromný vánoční strom a bezkonkurenční vůně svařáku, k tomu vánoční zboží a spousta kulturních akcí.

Kochejte se nabídkou desítek stánků, mezi níž nechybí řemeslné výrobky i s ukázkou řemesel, velké množství občerstvení i vynikající krajové speciality. Svařáček, opečené klobásy a zvuk vánočních koled potěší nejednoho z vás. K tomu se ještě na malé zvoničce chvílemi rozezní zvonek pro štěstí.

Mezi zbožím, které vánoční trhy nabízí, nechybí překrásné vánoční ozdoby a dárky, perníčky, cukroví, uzeniny a samozřejmě tradiční trdelníky.

Ochuzeni nebudete ani o každoroční hromadné zpívání koled, kdy se tisíce lidí společně sejdou na náměstí a zapějí si dvě klasické české koledy – Narodil se Kristus Pán a Neseme Vám noviny.

Vánoční trhy v Olomouci

Zdroj: moraviaforyou.cz

Olomoucké trhy se tradičně konají v historickém centru města. Program je opravdu bohatý, nechybí dobové atrakce, divadlo pro děti i dospělé, vyřezávaný betlém, zpívání koled přímo na náměstí a přes 80 prodejních stánků se zbožím té nejlepší kvality.

Vánoční trhy v Olomouci jsou známé tím, že jako jediné u nás nabízí originální kvalitu punče a Norimberského vína. Receptura se již po generace nemění a složení vína se pravidelně velmi přísně kontroluje.

Ochutnat můžete více než 10 druhů vína i punče, navíc si vše můžete zakoupit i jako dárkové balení v litrových lahvích. Kromě svařeného vína a rozličných druhů punče jsou v nabídce i další horké nápoje, ale punčové městečko na Horním náměstí umožňuje ochutnávku vína a punče s různými druhy koření, hořké, sladké, s rumem, pomeranči, griotkou a další.

Pořadatelé pro vás připravili otevřené kluziště, kde mohou všichni návštěvníci trhů každý den zdarma bruslit a to až do konce února.

Vánoce v Českém Krumlově

Zdroj: ekatalog.ckrumlov.cz

Český Krumlov je překrásné město a v období Vánoc to platí dvojnásob. Chybět nebude ani rozsvícení vánočního stromu, zpěv koled, mikulášská nadílka, Ježíškova paní, příjezd Bílé paní a mnoho dalších.

Náměstí Svornosti žije staročeským adventním trhem, jehož vzduchem se nese vůně punče, svařáku i vánočního cukroví. Na řemeslném jarmarku, který je umístěn na I. zámeckém nádvoří pořídíte tradiční výrobky.

Chybět nebude ani tradiční zpívání u vánočního stromu, Rybova mše vánoční a také koncerty Základní umělecké školy v Č. Krumlově. Vrcholem celého období před Vánoci je živý Betlém, v němž je pomocí písní a tance ztvárněn biblický příběh. Nenechte si ujít i vítání nového roku v Českém Krumlově.

X