Jaké budou letos adventní trhy ve Stuttgartu? Program a důležité informace na jednom místě

Ochutnejte jedinečnou atmosféru tohoto kosmopolitního německého města. 

Vánoční trhy ve Stuttgartu okouzlí všechny vaše smysly.

Čeká na vás nejen skvělý jarmark, ale i zajímavý doprovodný program.

Podívejte se, kdy a kde se konají.

Adventní trhy Stuttgart

Stuttgarter Weihnachtsmarkt je známý svým šarmem, útulnou velikostí, která usnadňuje orientaci, a také historickým příběhem, protože patří mezi nejstarší vánoční trhy v Evropě. Stuttgartské vánoční trhy mají více než tři století trvající tradici, oficiální zmínky o nich pocházejí z roku 1692, první zmínky o jarmarku sahají až do počátku 16. století.

Zatímco původní Christkindleinmarkt se konal pouze od úterý do soboty před Vánocemi, dnes se trh odehrává několik týdnů a během svátečního období přivítá několik milionů návštěvníků z celého světa.

Vánoční trhy na Marktplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

29.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až středa 11.00 – 21.00, čtvrtek 11.00 – 22.00, pátek a sobota 11.00 – 22.30

Na co se můžete těšit?

  • krásná výzdoba stánků
  • tradiční pochoutky
  • adventní kalendář na radnici
  • kluziště
  • vyhlídkové kolo

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program stuttgartského adventního jarmarku

Stejně jako v jiných velkých městech, tak i ve Stuttgartu konají různé trhy, které jsou rozmístěny po celém městě, takže se můžete v klidu procházet od jednoho trhu k druhému a užívat si jedinečnou vánoční atmosféru.

Srdcem stuttgartských adventních trhů je Marktplatz, který nabízí vše, co si od vánočního trhu můžete přát, ručně vyráběné výrobky, vánoční ozdoby, řadu lahodného občerstvení a příjemný výběr horkých nápojů, které vás naladí na sváteční atmosféru.

Jednou z nejvýraznějších věcí, které si návštěvníci ihned všimnou, je to, že střechy stánků jsou často důmyslně vyzdobeny. Je to díky každoroční soutěži o výzdobu stánků, která se ve městě koná, takže zdejší stánky patří k těm nejhezčím v celém Německu.

Pohled na stuttgartský vánoční jarmark.
zdroj: stuttgarter-weihnachtsmarkt.de

Vánoční jarmark ve Stuttgartu láká také na svůj obří adventní kalendář. Každý rok se fasáda radnice promění v tento symbol Vánoc. V každém okně radnice je vyobrazen erb jednoho z 23 stuttgartských obvodů, což je stejný počet dní, po které je adventní jarmark otevřen. Každý den se otevře nové okno, které doprovází hudební pozdrav z odhalené čtvrti.

Dalším místem, které se vyplatí navštívit, je Schlossplatz. Zdejší trh se může pochlubit úžasnou polohou na pozadí impozantního stuttgartského Nového paláce, doplněného o malou uličku tvořenou půvabnými dřevěnými chatkami. Součástí tohoto místa je také kluziště a výstava světelných soch se zábavnou světelnou show.

Další vánoční jarmarky ve Stuttgartu najdete též na Schillerplatz, které se pyšní jedním z nejúchvatnějších pozadí s překrásným kostelem, nebo Karlsplatz. Samozřejmostí je i bohatý doprovodný program a rozmanité atrakce pro děti i dospělé, včetně 58 metrů vysokého vyhlídkového kola, vánočního cirkusu, koncertů a představení na ledě.

Plánek umístění trhů ve Stuttgartu.
zdroj: stuttgarter-weihnachtsmarkt.de

Zajímavá místa ve Stuttgartu

Stuttgart ležící na jihozápadě Německa, sice není oblíbenou turistickou destinací, přesto má nebývale elegantní půvab a v poslední době se stal kosmopolitním městem s množstvím muzeí a kulturních akcí. Vánoční trhy ve Stuttgartu můžete spojit i s procházkou po centru města, které je překvapivě půvabné. Vyváženost mezi starými budovami a současnou architekturou uspokojí každého.

Muzeum Mercedesu a Porsche

Pokud jste milovníky aut, pak jistě víte, že Stuttgart je městem, kde sídlí hned dvě slavné automobilky –  Mercedes-Benz a Porsche. Oběma je zde věnováno muzeum, které můžete navštívit. Muzeum Mercedesu se nachází v moderní několikapatrové budově, ilustruje vývoj a mechaniku jednotlivých modelů a zaměřuje se také na historii značky a jejího zakladatele.

Muzeum Porsche bylo otevřeno v roce 2009 a jsou v něm vystaveny také modely z oblasti motoristického sportu a prototypy.

Světelné Porsche ve Stuttgartu.
zdroj: myitchytravelfeet.com

Schlossplatz

Jedno z nejvýznamnějších náměstí města se otevírá do krásné zahrady, v jejímž středu stojí slavný Jubilejní sloup. Z náměstí je výhled na některé z nejvýznamnějších stuttgartských památek, například na Neues Schloss. Kdysi barokní královský zámek, dnes sídlo vládních úřadů a poslední velký městský palác v jižním Německu.

Schillerplatz

Historické náměstí věnované Friedrichu Schillerovi, jehož socha stojí uprostřed náměstí. Nacházejí se zde též některé z nejvýznamnějších historických budov města, například renesanční Altes schloss či gotický kostel Stiftskirche.

Johanneskirche

Tento evangelický kostel, který se nachází kousek od centra města, byl postaven v novogotickém stylu ve druhé polovině 19. století. Stojí na poloostrově Feuersee uprostřed malého jezírka a byl přestavěn po bombardování za druhé světové války. Věž nebyla záměrně dokončena, aby připomínala toto tragické období.

Velmi slavné a hojně navštěvované jsou též trhy v Hamburku. Zajeďte se na ně podívat. Víme, co hamburské vánoční trhy nabízejí.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X