Recenze vánočních světelných LED kabelů pro letošní rok

Světelné LED kabely nachází místo v českých domácnostech stále častěji, a to nejen přes Vánoce. Jejich univerzální použití, odolnost i snadné zacházení jim vydobylo jednu z předních příček v rámci dekorativního osvětlení.

Vánoční svátky jsou pro tyto světelné kabely ideální dobou, kdy se předvést. Díky velice lehce tvarovatelnému provedení mohou být tyto světelné dekorace tvarovány do různých obrazců nebo mohou jednoduše osvítit obvody zdí nebo střech.

Jsou odolné vůči různorodým vlivům počasí, jsou snadno omyvatelné a v různých barevných variacích.

Jak byste světelný kabel použili vy? Jste spíše fanoušky jednoduchých linií nebo byste si pohráli se složitějšími obrazci?

#1 SVĚTELNÝ KABEL 50 M – TEPLE BÍLÁ#2 LED SVĚTELNÝ KABEL 40 M – STUDENÁ BÍLÁ#3 LED SVĚTELNÝ KABEL 20 M – BAREVNÝ#4 SVĚTELNÝ KABEL 20 M – BARVY TEPLÉ#5 LED SVĚTELNÝ KABEL 20 M – ČERVENÁ
         
Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu

Na možnost využití světelných kabelů i zkušenosti s nimi se podívejte v naší recenzi.

Světelné kabely vydrží na domě po celý rok

Jestliže patříte mezi jedince, kteří si rádi usnadní práci, můžete se radovat. Světelné LED kabely jsou totiž natolik odolné, že je stačí jednorázově aplikovat například na dům či altánek a poté je rozsvítit jen v případě potřeby.

LED diody jsou navíc energeticky šetrné, oproti běžným žárovkám ušetří až 80 % energie. Kabely mohou být použity na výzdobu domu, balkónu, střechy, altánu, ale i zevnitř do oken, na schodiště či výzdobu stromku.

Své uplatnění pak mohou nalézt i přes rok například k romantickému osvětlení zahrady, při zahradních párty nebo jiných příležitostech. Často jsou využívány i k podnikatelským záměrům, v kavárnách, různých prodejnách a podobně.

V období adventu však dokážou dokonale podtrhnout vánoční atmosféru a zajistit prvotřídní výzdobu domu a zahrady. Na trhu je k dispozici mnoho variací, od jednobarevných světelných kabelů až po pestrobarevné kousky a každý si tak může najít to, co mu sedí nejvíce. Šli byste třeba do růžové?

Se světelným kabelem o délce 50 metrů vyzdobíte cokoliv

Světelný kabel s 1800 mini žárovkami o délce 50 metrů uspokojí i ty nejnáročnější. Venkovní osvětlení, které je odolné vůči vodě, je v odstínu teplé bílé a průměr světelného kabelu je 13 mm. V každém metru kabelu je 36 miniaturních světýlek, které se skvěle hodí jak pro vánoční svátky tak i mimo zimní sezónu.

Světelný kabel s 1800 mini žárovkami o délce 50 metrů

Podle výrobců však nelze světelný kabel nijak stříhat či podobně upravovat, protože by se jednalo o znehodnocení, na nějž se nevztahuje záruka.

Právě úpravy takového rázu patří mezi nejčastější dotazy uživatelů. Tuto světelnou dekoraci s napájecím kabelem o délce 1,5 metru lze pořídit od 1574 Kč.

recenze světelný kabel o délce 50 metrů

960 ledově bílých diod rozzáří každý objekt

Podobný komfort nabízí i 40metrový světelný LED kabel v barvě studené bílé, která evokuje zimní ledové království.

40metrový světelný LED kabel

I tuto světelnou dekoraci lze mít na domě či kdekoliv jinde celoročně, protože je odolná vůči vodě i otřesům. Celkem 960 diod má skvělou svítivost a v noci zvýrazní obrysy domu, plotu nebo i stromů na zahradě. Stejně jako v předchozím případě se dá využít i ve vnitřních prostorech.

Toto LED osvětlení nevyzařuje žádné teplo a je naprosto bezpečné, může být navíc naaranžováno do různých tvarů. Záleží jen na vaší fantazii.

Ledové bílý světelený kabel pořídíte od 1650 Kč.

recenze 40metrový světelný LED kabel

Barevný LED kabel nadchnul už mnoho zákazníků

Barevný LED kabel také nazývaný jako světelný had vnáší více pestrosti do vánoční výzdoby. Tento konkrétní kousek je dlouhý 20 metrů s napájecím kabelem o délce 1,5 metru jeho průměr je 13 mm.

barevný led kabel

Transparentní kabel je vyplněn celkem 480 pestrobarevnými LED diodami bez dodatečných funkcí. Ke stylové vánoční výzdobě však v tomto případě žádné funkce ani programy zapotřebí nejsou.

Barevná světelná dekorace vypadá skvěle například omotaná kolem plotu nebo na stromě, samozřejmě ji lze nainstalovat i na střechu nebo zdi domu.

Oblíbený světelný kabel lze mít už od 1210 Kč.

recenze barevné osvětlení

Světelný kabel s minižárovkami vyniká příznivou cenou

Zatímco předchozí vánoční kabel byl laděn spíše do chladnějších odstínů, tento má odstín teplejší. V celkem 20 metrech kabelu je umístěno 720 minižárovek, které skvěle dotvoří nejen vánoční výzdobu.

Světelný kabel s minižárovkami

Přívodní kabel je jako v předešlých případech dlouhý 1,5 metru a výzdobu je možné nechat na venkovním objektu celoročně.

Uvnitř jsou žárovky v barvách zelené, modré, žluté a červené, průměr kabelu je 13 mm. A co je na tomto kabelu ještě lákavého? Jeho cena se pohybuje už od 666 Kč.

recenze Světelný kabel s minižárovkami

Originalita díky červenému vánočnímu svítícímu kabelu

Buďte trochu jiní a v záplavě bílých a barevných kabelů vykročte z davu. Co třeba tento LED kabel s 480 LED diodami?

 LED kabel s 480 LED diodami

Světelná dekorace o délce 20 metrů rozhodně nenechá nikoho chladným. Jestliže nejste fanoušky červené, můžete si pořídit ten stejný model v mnoha dalších odstínech – například v romantické modré, uklidňující zelené nebo něžné růžové.

Kabely mezi sebou můžete i kombinovat a vytvářet tak zajímavé a originální obrazce. Tento konkrétní kousek můžete mít doma od 869 Kč.

LED kabely recenze

Závěrečné porovnání

Všechny světelné kabely z této recenze jsou sázkou na jistotu, pokud si jste jistí tím, co chcete.

Jako mírnou nevýhodu mohou někteří zákazníci vidět kratší přívodní kabel (ve všech případech 1,5 metru) nebo nemožnost kabely jakkoliv zkracovat, navazovat na sebe či jinak upravovat.

Tyto světelné dekorace rovněž nenabízí možnost časovače ani variabilní světelné programy, za to jsou však velice odolné, diody a žárovky jsou chráněny uvnitř kabelu a využití mohou tyto dekorace najít po celý rok.

SVĚTELNÝ KABEL 50 M – TEPLE BÍLÁLED SVĚTELNÝ KABEL 40 M – STUDENÁ BÍLÁLED SVĚTELNÝ KABEL 20 M – BAREVNÝSVĚTELNÝ KABEL 20 M – BARVY TEPLÉLED SVĚTELNÝ KABEL 20 M – ČERVENÁ
VýhodyDélka, úspora energieLED diody s dlouhou životností, vhodné i do interiéru, svítvostTransparentní bezbarvý kabel, pestré barvyPříznivá cena, odolnostÚsporné LED diody, příznivá cena
NevýhodyNelze zkracovatKratší napájecí kabel, vyšší cenaBez světelných programůBez světelných programů, kratší napájecí kabelBez světelných programů, nelze měnit diody
CenaOd 1574 KčOd 1650 KčOd 1210 KčOd 666 KčOd 869 Kč

 

Jak byste si s těmito vánočními dekoracemi pohráli vy? Zvolili byste klasiku v podobě zvýraznění střechy a obvodových zdí, nebo byste vytvořili originální obrazce?

Sdílejte svým přátelům:

Recenze vánočních světelných LED kabelů pro letošní rok
4 (80%) 4 hodnocení

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)