Jakými vánočními hady osvítíte své domy o letošních Vánocích?

Stále častěji si v českých domácnostech nachází místo světelné LED kabely. Samozřejmě nejčastěji se s nimi setkáváme o Vánocích.

Jejich univerzální použití, odolnost i snadné zacházení jim vydobylo jednu z předních příček v rámci dekorativního osvětlení.

Vánoční svátky jsou pro tyto světelné kabely ideální dobou, kdy se předvést.

Díky velice lehce tvarovatelnému provedení mohou být tyto světelné dekorace tvarovány do různých obrazců nebo mohou jednoduše osvítit obvody zdí nebo střech.

Jsou tedy praktické a krásnou vánoční ozdobou, platí to však vždy?

Jak pro sebe vybrat ten nejvhodnější?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem více zjistíte v naší recenzi.

Jak byste světelný kabel použili vy? Jste spíše fanoušky jednoduchých linií nebo byste si pohráli se složitějšími obrazci?

Se svítícím kabelem o délce 50 metrů vyzdobíte cokoliv

Světelný kabel s 1800 mini žárovkami o délce 50 metrů uspokojí i ty nejnáročnější. Venkovní osvětlení, které je odolné vůči vodě, je v odstínu teple bílé a průměr světelného kabelu je 13 mm. V každém metru kabelu je 36 miniaturních světýlek, které se skvěle hodí jak pro vánoční svátky tak i mimo zimní sezónu.

světelný kabel s malými žárovkami v teple bílé barvě
Recenze světelných kabelů

Podle výrobců však nelze světelný kabel nijak stříhat či podobně upravovat, protože by se jednalo o znehodnocení, na nějž se nevztahuje záruka. Jsou však k dispozici i řetězy s kratšími rozměry, viz tabulka.

Délka:10, 20 nebo 50 m
Počet minižárovek:360, 720 nebo 1 800
Diod na metr:36
Barva:Teple bílá, žlutá nebo modrá
Cena:od 489 korun


960 ledově bílých diod rozzáří každý objekt

Podobný komfort nabízí i 40 metrový světelný LED kabel v barvě studené bílé, která evokuje zimní ledové království. K dispozici jsou však i jiné barvy o různých rozměrech (více v tabulce).

studeně bílý 40 metrový kabel LED kabel
Recenze světelných kabelů

I tuto světelnou dekoraci lze mít na domě či kdekoliv jinde celoročně, protože je odolná vůči vodě i otřesům. Celkem 960 diod má skvělou svítivost a v noci zvýrazní obrysy domu, plotu nebo i stromů na zahradě. Stejně jako v předchozím případě se dá využít i ve vnitřních prostorech.

Toto LED osvětlení nevyzařuje žádné teplo a je naprosto bezpečné, může být navíc naaranžováno do různých tvarů. Záleží jen na vaší fantazii.

Délka:10, 20 nebo 40 m
Počet diod:240, 480 nebo 960
Napájecí kabel:1,55 metru
Barva:Studená bílá, teplá bílá, modrá, zelená, žlutá nebo růžová
Cena:od 555 korun


Barevný LED kabel nadchnul už mnoho zákazníků

Barevný LED kabel také nazývaný jako světelný had vnáší více pestrosti do vánoční výzdoby. Tento konkrétní kousek je dlouhý 10 či 20 metrů s napájecím kabelem o délce 1,5 metru jeho průměr je 13 mm.

LED kabel svítící všemi barvami
Recenze světelných kabelů

Transparentní kabel je vyplněn celkem 240 (nebo 480) pestrobarevnými LED diodami bez dodatečných funkcí. Ke stylové vánoční výzdobě však v tomto případě žádné funkce ani programy zapotřebí nejsou.

Barevná světelná dekorace vypadá skvěle například omotaná kolem plotu nebo na stromě, samozřejmě ji lze nainstalovat i na střechu nebo zdi domu.

Délka:10 nebo 20 m
Počet diod:240 nebo 480
Napájecí kabel:1,55 metru
Barva:Barevná
Cena:od 685 korun


Světelní hadi s minižárovkami vynikají příznivou cenou

Zatímco předchozí vánoční kabel byl laděn spíše do chladnějších odstínů, tento má odstín teplejší. V celkem 20 metrech kabelu je umístěno 720 minižárovek, které skvěle dotvoří nejen vánoční výzdobu. Kratší verze má 10 metrů s 460 žárovkami.

LED svítivý kabel v teplé barvě
Recenze světelných kabelů

Přívodní kabel je jako v předešlých případech dlouhý 1,5 metru a výzdobu je možné nechat na venkovním objektu celoročně.

Uvnitř jsou žárovky v barvách zelené, modré, žluté a červené, průměr kabelu je 13 mm.

Délka:10 nebo 20 m
Počet diod:360 nebo 720
Napájecí kabel:1,5 metru
Barva:Červená, zelená, modrá, žlutá
Cena:od 475 korun


Originalita díky červenému vánočnímu svítícímu kabelu

Buďte trochu jiní a v záplavě bílých a barevných kabelů vykročte z davu. Co třeba tento červený LED kabel s 240 LED diodami?

svítivý kabel se 480 LED diodami
Recenze světelných kabelů

Světelná dekorace o délce 10 metrů rozhodně nenechá nikoho chladným. Jestliže nejste fanoušky červené, můžete si pořídit ten stejný model v mnoha dalších odstínech – například v romantické modré, uklidňující zelené nebo něžné růžové.

Kabely mezi sebou můžete i kombinovat a vytvářet tak zajímavé a originální obrazce. K dispozici je i kratší verze, jak se můžete dozvědět v tabulce níže.

Délka:10 nebo 20 m
Počet diod:240 nebo 480
Napájecí kabel:1,5 metru
Barva:Červená
Cena:od 599 korun


Světelné kabely vydrží na domě po celý rok

Jestliže patříte mezi jedince, kteří si rádi usnadní práci, můžete se radovat. Světelné LED kabely jsou totiž natolik odolné, že je stačí jednorázově aplikovat například na dům či altánek a poté je rozsvítit jen v případě potřeby.

LED diody jsou navíc energeticky šetrné, oproti běžným žárovkám ušetří až 80 % energie. Kabely mohou být použity na výzdobu domu, balkónu, střechy, altánu, ale i zevnitř do oken, na schodiště či výzdobu stromku.

Své uplatnění pak mohou nalézt i přes rok například k romantickému osvětlení zahrady, při zahradních párty nebo jiných příležitostech. Často jsou využívány i k podnikatelským záměrům, v kavárnách, různých prodejnách a podobně.

V období adventu však dokážou dokonale podtrhnout vánoční atmosféru a zajistit prvotřídní výzdobu domu a zahrady. Na trhu je k dispozici mnoho variací, od jednobarevných světelných kabelů až po pestrobarevné kousky a každý si tak může najít to, co mu sedí nejvíce. Šli byste třeba do růžové?

Závěrečné porovnání

Všechny světelné kabely z této recenze jsou sázkou na jistotu, pokud si jste jistí tím, co chcete.

Jako mírnou nevýhodu mohou někteří zákazníci vidět kratší přívodní kabel (ve všech případech cca 1,5 metru) nebo nemožnost kabely jakkoliv zkracovat, navazovat na sebe či jinak upravovat.

Tyto světelné dekorace rovněž nenabízí možnost časovače ani variabilní světelné programy, za to jsou však velice odolné, diody a žárovky jsou chráněny uvnitř kabelu a využití mohou tyto dekorace najít po celý rok.

Jak byste si s těmito vánočními dekoracemi pohráli vy? Zvolili byste klasiku v podobě zvýraznění střechy a obvodových zdí, nebo byste vytvořili originální obrazce?

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)