Domácí výroba tradičního adventního věnce

Také každý rok zapalujete svíčky na adventním věnci?

Máte adventní věnec z obchodu nebo je domácí výroby?

Neumíte ho vyrobit? V našem článku najdete jednoduchý návod jak na to.

Milovníci dekorací z přírodních materiálů mi jistě dají za pravdu, že vánoční atmosféru nejlépe vykouzlí vůně větviček ze smrků, boroviček a jiných jehličnanů. Přírodní, adventní věnce jsou u nás hodně oblíbené. Pojďme si ukázat jak takový věnec můžete vyrobit sami doma.

Adventní věnce mohou být kombinací přírodních materiálů s materiály umělými. Mezi umělé materiály patří mimo jiné polystyrenové kuličky, které jsou obalené v barevným třpytkách, třpytivé hvězdy, a dalšími barevné ozdoby.

Barvy, ty jsou dnes velmi různorodé, co člověk, to jiný názor. Někteří lidé si Vánoce neumí představit v jiných barvách než tradiční červené a zlaté. V dnešní době ovšem začínají tyto barvy vytlačovat moderní trendy různých barev a kombinací.

Mezi nejoblíbenější patří stříbrná, bílá či modrá. Letošní Vánoce se dle předpovědí budou nést v duchu odstínů růžové. Pro ukázku výroby našeho věnce jsme zůstali u tradičních barev, tedy červené a zlaté.

Co vše pro výrobu adventního věnce potřebujeme?

A jak se vlastně věnec vyrábí? Nejdříve musíme zakoupit několik důležitých věcí. Jako základ poslouží forma na věnec, tu seženete buď z polystyrenu, nebo slaměnou. Dále jsou potřeba čtyři svíčkydrátekmalé kleštičky na oddělování a zahýbání drátků a v neposlední řadě také ozdoby.

Vše lze většinou pořídit v každém květinářství. Pokud nemáte rádi kupované ozdoby, je možné použít šiškykoření, jako například badyánskořici či hřebíček, nebo sušené ovoce. Mezi nejoblíbenější patří citrony či pomeranče.

Když máme vše obstaráno, potřebujeme poslední, ale ty nejdůležitější ozdoby – voňavé větvičky z lesa. Stačí zajít s pejskem na procházku k lesu a nastříhat je. Větvičky mohou být jednoho druhu, ale platí, že čím rozmanitější výběr, tím zajímavější věnec.

Naše sbírka větviček zahrnuje tyto druhy – smrktůjebuxusstříbrný smrkborovicetis.

Ale pozor, tuto procházku je nejlepší plánovat těsně před výrobou věnce. Větvičky jsou pak svěží a krásně třpytivé.

TIP: Přečte si také článek o tom jak vánočně vyzdobit byt za pár korun. 

Připevňujeme větvičky na adventní věnec

Pokud všechny tyto potřebné věci máte doma, můžete přejít k samotné výrobě věnce.

Nejdříve formu věnce obalíme větvičkami a ty připevníme slabým drátkem. Větvičky přikládáme k formě a pomalu omotáváme dokola. Je potřeba pořádně utahovat, aby nám větvičky nerozjely a z krásného věnečku nezbylo jen koště. Proto se nebojte poprosit někoho z rodiny, ať vám formu podrží a vy to lépe připevníte.

Pokud někde kouká drátek, stačí do věnce zapíchnout další větvičky, které drátek zakryjí a zároveň věnec dozdobí.

Zdobíme adventní věnec

Když máte tento základ hotový, můžete začít zdobit. Svíčky jsme pořídili s malým kalíškem. V kalíšku je zároveň malý bodák, který zapíchneme do předem připravené dírky ve svíčce. Celek pak taktéž zapíchneme do formy věnce.

Při následném zdobení se nápadům meze nekladou. Ozdoby lze zapíchat téměř kamkoliv. Je jen na vás jak si adventní věnec vylepšíte. Někteří lidé mají rádi souměrnost, jiní zase pravý opak.

Výroba věnce je radostí pro nejednoho člověka, proto se nechte inspirovat a vyrobte i u vás doma ten nejkrásnější vánoční věnec!

Pak už si jen s rodinou užívejte zapalování svíček každou adventní neděli.

Domácí výroba tradičního adventního věnce
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *