Jaké budou letos adventní trhy v Česku? Veškeré info na jednom místě!

Milujete kouzelný předvánoční čas, kdy se nejen lidé, ale i města připravují na příchod nejkrásnějších svátků roku? Ulice se rozzáří tisíci světýlek a náměstí ožijí vánoční stromy a množstvím stánků. Adventní jarmarky představují jednu z prvních možností, jak užít vánoční atmosféru. Můžete si tu pochutnat na tradičním občerstvení, zakoupit vánoční dekorace a drobné dárky nebo si zpříjemnit čas poslechem vánočních písniček. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší vánoční trhy v České republice přehledně na jednom místě.Vánoční trhy v Jihočeském krajiVánoční trhy v Plzeňském krajiVánoční trhy v Karlovarském krajiVánoční trhy v Ústeckém krajiVánoční trhy v Libereckém krajiVánoční trhy ve Středočeském krajiVánoční trhy v Královehradeckém krajiVánoční trhy v Pardubickém krajiVánoční trhy na VysočiněVánoční trhy v Olomouckém krajiVánoční trhy v Jihomoravském krajiVánoční trhy v Moravskoslezském krajiVánoční trhy ve Zlínském krajiMapa vánočních trhů v ČeskuNejvíce návštěvníků o adventních víkendech míří do našeho hlavního města. Vánoční trhy v Praze jsou právem řazeny mezi ty nejkrásnější adventní trhy v Evropě. Konají se nejen v samotném centru města, ale i na dalších místech metropole. Kromě obrovského množství stánků s vánočním zbožím a dobrotami zdejší jarmarky lákají i na bohatý kulturní program.

Praha ale samozřejmě není jediným městem v srdci Čech, které stojí v předvánočním čase navštívit. Vyrazte též do Berouna, Kutné Hory, Mělníka nebo na Křivoklát, středočeské vánoční trhy vás nezklamou. Seznámíte se tu s lidovými tradicemi a řemesly, načerpáte vánoční inspiraci a v neposlední řadě se pobavíte při sledování zajímavého doprovodného programu.

Mnoho z nás touží po bílých Vánocích. Ne vždy a všude se nám toto přání bohužel může splnit. Co si čekání na Ježíška zpříjemnit předvánočním lyžováním v Krkonoších nebo Jizerkách? Zimní radovánky tu můžete snadno propojit s návštěvou adventních jarmarků v Libereckém kraji. Ve stáncích na vás budou čekat místní speciality, vánoční dekorace i drobné dárky.

Jedním z míst, které máme nejvíce spojené s lidovými zvyky a tradicemi, je bezpochyby jižní Morava. Advent je skvělou příležitostí, abyste tuto oblast lépe poznali. Vánoční trhy v Jihomoravském kraji lákají na pestrý folklorní program i lahodní místní pochoutky. Nenechte si ujít vánočně vyzdobené Brno, Mikulov nebo Znojmo.

Pestrou předvánoční nabídku jarmarků pro své obyvatele i návštěvníky chystá též Slovácko. Adventní jarmarky ve Zlínském kraji jsou široko daleko známé kombinací českých a slovenských vánočních zvyklostí. Na moravskou cimbálovku ve vánočním provedení láká i nedaleká Haná. Vánoční trhy v Olomouckém kraji ale samozřejmě potěší i vaše chuťové buňky a jejich návštěvu můžete samozřejmě spojit i s adventním lyžováním v Jeseníkách.

Sever Moravy neznamená jen těžbu uhlí nebo těžký průmysl. Nevěříte? Moravskoslezské adventní trhy vás o tom přesvědčí. Na vánoční výzdobu, rozsvícené vánoční stromy, koledy, sladkosti lákají vánoční jarmarky v Ostravě a mnoha městech v jejím okolí.

Za předvánoční atmosférou se můžete vypravit též na západ Čech. Vánoční jarmarky v Plzeňském kraji se nekonají pouze v západočeské metropoli, ale ve většině větších i menších měst. Poznejte zdejší zvyklosti, pokochejte se pohledem na vánoční výzdobu a ochutnejte některé ze sladkých i slaných pochoutek, které ve stáncích naleznete.

Pražské vánoční trhy patří jednoznačně k těm nejkrásnějším.
pragueexperience.com

Na adventní výlet se můžete vydat též na jih naší země. Jihočeské vánoční trhy jsou známé svým důrazem na lidové tradice i bohatým doprovodným programem pro malé i velké návštěvníky. V předvánočním čase tu na vás bude čekat množství zajímavých zážitků, které vám zpříjemní čekání na příchod Štědrého dne.

Slavnostně vyzdobené a osvětlené ulice čekají na návštěvníky i v severních Čechách. Adventní trhy v Ústeckém kraji jsou skvělou příležitostí nejen k návštěvě zdejších měst a městeček, ale také hradů a zámků, brány mnoha z nich zůstávají i v době adventu otevřené.

Vánoční úklid, pečení cukroví, shánění dárků, advent je pro mnoho z nás velmi stresující. Co ale třeba strávit stříbrnou nebo zlatou neděli v lázních? Ať už se rozhodnete načerpat novou energii v Mariánských Lázních, Karlových Varech nebo Františkových Lázních, můžete léčivé procedury skloubit s vánočními jarmarky v Karlovarském kraji. Uvidíte, že se vrátíte domů jako znovuzrození.

Vánoční trhy v Ostravě jsou trochu komornější, ale také krásné.
ostrava.cz

Adventní čas je skvělou příležitostí též k návštěvám mnoha malebných měst a městeček ve východních Čechách. Rozsvícené vánoční stromy, stánky s rozmanitým zbožím, koledy či dílničky pro děti na vánočních trzích v Královehradeckém kraji vám umožní strávit příjemné chvíle s vašimi nejbližšími. Svou cestu si v případě přání můžete snadno prodloužit a vyrazit za vánočními nákupy i k našim sousedům do Polska.

Pečete doma vánoční medové perníčky? Co zkusit, jak chutnají ve městě, které je s jejich výrobou spojeno nejvíce? Na adventních trzích v Pardubickém kraji je najdete na každém kroku. Těšit se ale samozřejmě můžete i na další regionální pochoutky a vánoční program.

Pokud chcete poznat, v čem se shodují a v čem se liší vánoční zvyky a tradice v Čechách a na Moravě, vydejte se objevit vánoční trhy na Vysočině. Jarmarky se zde nesou v poklidné atmosféře, kterou doplňují hudební vystoupení a další zajímavé atrakce. Navštivte vánoční Telč, Třebíč nebo Jihlavu.

X