Jaké budou letos vánoční jarmarky v České republice? Veškeré info na jednom místě!

Vánoční trhy v ČR mají své jedinečné kouzlo. Pořád se zde můžeme setkat s tradicemi a zvyky, které se jako mávnutím proutku po roce zase opráší. Jsou významné, zejména pokud si chcete vychutnat vánoční atmosféru plnou vůní, zpěvu koled a předvánočního nakupování. 

Výhodou vánočních trhů v České republice je nejen to, že nemusíte cestovat za hranice, bojovat s jazykovou bariérou, ale také poskytují příležitost podpořit naše místní obchodníky a podnikatele. Ať už si koupíme svařené víno různých receptur, punč, nebo se zakousnete do trdelníku. V mnoha prodejních stáncích navíc naleznete opravdu zajímavé zboží, které může zajisté posloužit jako vánoční dárek pro vaše nejbližší. 

Jako příjemný bonus je také kulturní a doprovodný program. Pojďme se spolu podívat na jednotlivé aspekty a vybrat ty nejzajímavější trhy u nás v tuzemsku. 

Vánoční trhy v Praze

Pražské vánoční trhy patří jednoznačně k těm nejkrásnějším.
pragueexperience.com

Vánoční trhy v Praze jsou na každý pád velice zajímavé a poutavé. Nejen, že mají opravdu krásnou atmosféru, ale můžete vybírat z bohaté nabídky obchodníků, řemeslníků či stánkařů. Vánoční jarmark naleznete hned na několika místech, takže si nákupy můžete spojit i s cestovním zážitkem. Zážitek z kultury Praha, jakožto hlavní město, zajisté také nabízí. Na Staroměstském náměstí to přímo žije, spousta lidí, programu i atrakcí. Zkrátka se zde nabaží celá rodina. 

Pokud ale naopak nevyhledáváte ruch velkoměsta, davy lidí, ale raději oceníte něco komornějšího, pojďme se podívat trochu dál. 

Vánoční trhy v Ostravě

Vánoční trhy v Ostravě jsou trochu komornější, ale také krásné.
ostrava.cz

Na vánoční trhy v Ostravě nemusíte mít tolik kuráže, jako na ty v Praze. Rozhodně se nebudete mačkat v uličkách přeplněných turisty, ale přesto budete mít tu čest být na největších trzích v Moravskoslezském kraji. Stánky je tradičně poseto celé centrum, takže se nouze o vánoční nakupování opravdu nedostaví.

Kromě toho je obrovskou výhodou dostupnost okolních obchodů i obchodního centra, což znamená, že  případě nutnosti můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Na jeden nádech tak stihnete nákupy, předvánoční posezení s přáteli u svařeného vína, ale také zajímavé kulturní vsuvky.

Vánoční trhy v Olomouci

Vánoční trhy v Olomouci zajisté patří k těm nejoblíbenějším.
traveltop6.com

Krásu i zajímavost musíme zajisté přičíst i vánočním trhům v Olomouci. Vše je protkáno Hanáckem, což je vidět i u obchodníků ve stáncích. Horní i Dolní náměstí tvořící historické jádro centra se zahalí do slavnostní atmosféry. Nechybí zde kulturní program, ale také možnost využít svých sportovních dovedností a zabruslit si na ledovém kluzišti. V prodejních stáncích zajisté naleznete spousta inspirace na výběr dárku pod stromeček.

Vánoční trhy v Brně

Vánoční trhy V Brně se zalidněným náměstím.
blog.foreingner.cz

Brněnským vánočním trhům nemusíme také vytýkat opravdu nic. Poskytují vše, co by krásné a kvalitní trhy měly mít. Skvělé jídlo, výběr spousta výrobků, poutavý program i krásnou atmosféru plnou vánoční světelné dekorace. Vše je navíc podtrženo krásou historického jádra. Jakožto druhé největší město navíc nabízí příjemné nakupování i v okolních obchodech. Takže pokud vám ruch velkého města problém nedělá, jsou tyto trhy naprosto parádní.

Vánoční trhy v Plzni

Co dodat vánočním trhům v Plzni? Jsou kouzelné, že?
plzen.eu

K oblíbeným se také řadí Plzeňské vánoční trhy, které vábí svou atraktivností. Program plný zábavy je sestaven na míru každé generaci. Pro ty nejmenší je k vidění ohrádka s živými zvířátky nebo také zvonička tajných přání. Dále nabízí populární fotokoutky, kde si můžete zhotovit ty nejoriginálnější vánoční blahopřání. Významný je také největší dřevěný betlém, který je vyřezaný z jediného kusu dřeva.

Jak vidíte Česká republika má velice bohatý výběr zajímavých vánočních trhů. Záleží, co je nejzajímavější zrovna pro vás.

Přesto, že jsou tuzemské vánoční trhy opravdu lákavé, může vás to táhnout za hranice. Podívejte, které vánoční trhy v Evropě patří k těm nejlepším a nejoblíbenějším.