Tipy na dárky k Vánocům dětem. Máme inspiraci pro každý věk!

Děti jsou naší největší radostí, a proto jim na Vánoce chceme dopřát to nejlepší.

Vánoční svátky jsou skvělou příležitostí, jak jim dát něco praktického, zábavného i něco, co bude rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti.

Jaké jsou ty nejhezčí vánoční dárky pro děti v letošním roce?

Přinášíme vám inspiraci na dárečky pro každou věkovou kategorii, pro holky, kluky, teenagery i mladší děti.

Našli jsme pro vás ty nejoblíbenější dětské dárky!

Vánoční dárky pro nejmenší dětičky

Playgro Měkké pěnové kostky

Parametry výrobku:
VýrobcePlaygro
Určenípro kluky a holky
Hmotnost0.08 g
Věk od0.5 let
Typzvířátka

Balení obsahuje:

 • 6 měkkých kostek

Vaše maličké slaví své první Vánoce a vy pro něj chcete ten nejhezčí dárek? Tyto pěnové kostky budou rozhodně tím pravým. Jsou v živých barvách tak, aby dítko zaujaly a navíc veselá a roztomilá zvířátka si získají i dospělé.

Jsou ekologicky a zdravotně nezávadné, takže se nemusíte bát, až je dítko začne ocucávat a okousávat. Díky kvalitnímu provedení navíc i toto zacházení hravě zvládnou a nezničí se. Velkou výhodou potom je to, že se dají celé snadno omýt a mohou se vzít i do vany.

Navíc tyto hračky mohou snadno sloužit i v trochu pozdějším věku, kdy pomohou rozvíjení slovní zásoby a dítko se na nich snadno naučí slova jako ryba, žába, chobotnice a další.

Toto vděčné provedení zajistí, že to nebude pouze hračka na jedno použití, ale že si s nimi dítko může hrát, dokud se s nimi nenaučí vše, co může. Mezi vánočními dárky pro nejmenší jsou pěnové kostky se zvířátky vždy dobrou volbou.

VýhodyNevýhody
Ekologicky nezávadná hračka
Dobře se chytají do ruky
Hezký design kostek
Celé omyvatelné

Canpol Babies kontrastní závěsná hračka s klipem

Parametry výrobku:
VýrobceCanpol babies
Určenípro kluky a holky
Druhhračky na postýlku
Hmotnost130000 g

Balení obsahuje:

 • 2 polštářky, které chrastí
 • 2 polštářky, které šustí

Slavíte s maličkým jeho první Vánoce a hledáte vánoční dárek, který ho potěší, i když ještě stále nevnímá příliš to, co se děje okolo něj? Děti do tří měsíců stále ještě nevidí ostře a tak je pro ně skvělým cokoli, co má kontrastní barvy, které se mu snáz vnímají.

Tato závěsná hračka, kterou lze umístit jak nad kočárek, tak nad sedačku, přesně toto všechno splňuje. Dítko ji bude snadno vnímat a sledovat, jak se hýbe.

Další výhodou této promyšlené hračky je to, že jednotlivé polštářky lze odepnout a dítko si s nimi může hrát zvlášť. Každé z nich navíc dělá jiný zvuk a tak dokáže zabavit i samo o sobě.

Díky tomu, že jsou i jednotlivé prvky samy o sobě pro dítě zajímavé, tak hračka bude o to delší dobu zábavná a pomůže jim zjišťovat věci ze světa okolo nich. Tato závěsná hračka patří mezi Top výběr letošního roku.

VýhodyNevýhody
Pěkná kontrastní hračka
možnost zavěsit na postýlku i do kočárku
Odepnutí prvků s možností je dát dítěti do rukou
Jednotlivé prvky jsou samy o sobě zajímavé

Zazu králíček Becky šumící muchláček s tlukotem srdce a melodiemi

Parametry výrobku:
VýrobceZazu
Velikost zvířátka48×40 cm
Doporučený věk0+
Určenípro kluky i holky

Balení obsahuje:

 • Muchláček se zvukovým modulem

Hledáte pro svého nejmladšího ten nejlepší první vánoční dárek? Pro ty nejmenší děti jsou skvělým nápadem muchláčci, kteří jsou skvělou uklidňující hračkou, jak během dne tak i večer, kdy svěle pomáhají při usínání.

Některé děti skvěle reagují na tlukot srdce, který muchláček vydává, protože jim připomíná bezpečné prostředí uvnitř maminčina bříška a tak se z nich stane jedna z nejmilejších hraček. Pro jiné děti jsou skvělé jemné ukolébavky, které jim pomáhají usnout.

Příjemný materiál, ze kterého je muchláček Zazu vyrobený, z něj udělá skvělý doprovod do postele. Jak tlukot srdce, tak ukolébavka navíc znějí pouze po dobu 10 minut a tak dítko neruší ze spaní ve chvíli, kdy se mu podaří usnout.

Jeho ovládání je navíc jednoduché a děti se to postupně samy naučí, a tak jej mohou použít i uprostřed noci. Muchláček bude nejoblíbenějším vánočním dárkem nejen dětiček, ale i rodičů.

VýhodyNevýhody
Velmi příjemný na dotekVyžaduje 3×1,5V AAA baterie, které nejsou součástí
Jednoduché na ovládání
Spolehlivé
Lehké

DárekVýrobceVyužitíVhodné proCena
Playgro Měkké pěnové kostky Playgro hračkynejmenšíod 175 Kč
Canpol Babies kontrastní závěsná hračka s klipem Canpol Babies hračky nejmenší od 316 Kč
Zazu králíček Becky šumící muchláček s tlukotem srdce a melodiemi Zazuhračky nejmenší od 648 Kč
Vánoční dárek pro miminko.
zdroj: stelizabeth.com

Vánoční dárky pro děti do 2 let

Montessori geometrický tác

Parametry výrobku:
Výrobce Montessori
Určenípro kluky a holky
Materiáldřevo
Počet dílků18 ks
Rozměr podstavce21,5 x 21,5 cm
Výška3,5cm
Rozměr čtverce5,5 x 5,5 cm
Rozměr kvádru5,5 x 2,7 cm
Průměr kruhu5,3 cm

Balení obsahuje:

 • 18 dílků

Když hledáte pro malé děti dárek, tak Montessori je zárukou kvality. Můžete si být stoprocentně jisti, že jsou vyrobeny jenom z těch nejkvalitnějších materiálů, které vašim dětem neublíží, a které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Navíc jsou vymýšleny tak, aby toho děti naučily co nejvíce, zatímco ale stále zůstávají zábavné, aby si s nimi děti rády hrály. Tento geometrický tác splňuje vše a ještě mnohem více. Díky veselým a živým barvám zaujme již maličké děti, které se na něm budou učit jemné motorice a poznávání tvarů, naučí se také jednotlivé dílky skládat dohromady.

Později se na této hračce skvěle učí zlomky a procenta, což jsou koncepty, které pro děti bývají komplikovanější, ale díky těmto kostkám jej snadno pochopí i v mladším věku, než bývá zvykem. Tento vánoční dárek poslouží po mnoho let a naučí více, než se na první pohled může zdát.

VýhodyNevýhody
Ekologicky nezávadná hračka
Dobře se chytají do ruky
Hezký design kostek
Celé omyvatelné

Fisher-Price AKČNÍ KOSTKY

Parametry výrobku:
ZnačkaFisher-Price
VýrobceMattel
Určenípro kluky a holky
Hmotnost546 g
Druhdidaktické hračky
Velikost18.5 cm

Balení obsahuje:

 • tři akční kostky

Tyto akční kostky jsou vytvořeny v duchu Montessori výchovy a pomáhají dětem rozvíjet jejich schopnosti od nejmenšího věku. Každá kostka dělá něco jiného a děti je mohou prozkoumávat buď samostatně anebo je mohou poskládat na sebe a pozorovat, co která z nich dělá. Všechny z nich pomáhají dětem rozvíjet především zvědavost a touhu prozkoumávat svět okolo nich.

Kostky jsou provedeny z velice kvalitního plastu, jak je u značky Fisher-Price zvykem, a díky tomu si můžete být jisti, že se nerozbijí hned při prvním použití, ale naopak vydrží v perfektním stavu i dávno poté, co již vaše dítko povyroste a začnou jej zajímat další věci.

Spokojenost s tímto výrobkem je zárukou kvality, že akční kostky budou pro vašeho nejmenšího ten nejhezčí vánoční dárek.

VýhodyNevýhody
Krásné interaktivní kostky
Kvalitní výrobek
Zlepšuje motoriku
Odolné zpracování
Jemné ovládání každého herního prvku

Moravská ústředna Plyšáci Krabička maňásků – Farma

Parametry výrobku:
VýrobceMORAVSKÁ ÚSTŘEDNA BRNO
Druhmaňásci
Určenípro kluky i holky

Balení obsahuje:

 • 3 maňásci

Plyšáci jsou skvělým způsobem, jak zabavit malé dítko. Postavičky z Moravské ústředny Brno jsou roztomilé a rozhodně si je zamilují nejen děti, ale i jejich rodiče. Kvalitní provedení z velice příjemných materiálů udělá z těchto maňásků kamarády nejen během dne, ale i na spaní, kdy se k nim dá krásně přitulit. Hračky na spaní jsou velice úspěšné především u dětí, které usínají sami.

Další skvělou výhodou maňásků je, že je k hraní mohou použít i rodiče, kteří takto svým dětem mohou přehrát jednoduché hry, příběhy a pohádky. Rozhodně se z toho stane oblíbená zábava jak pro děti, tak i pro rodiče.

Maňásci se také často používají k vysvětlení komplikovanějších konceptů, které děti chápu snáze z příběhů, a mohou snadno pomoci při rozvíjení emoční inteligence a mluvení o vnitřních pocitech. Tito vánoční maňásci přinesou do života celé rodiny mnoho zajímavých podnětů.

VýhodyNevýhody
Roztomilá zvířátka Obtížnější manipulace pro větší ruku
V pěkném balení
Kvalitní materiál
Certifikován atestem státní zkušebny

DárekVýrobceVyužitíVhodné proCena
Montessori geometrický tácMontessorihračkypro kluky i holkyod 438 Kč
Fisher-Price AKČNÍ KOSTKYMattel Fisher hračky pro kluky i holky od 474 Kč
Moravská ústředna Plyšáci Krabička maňásků – FarmaMORAVSKÁ ÚSTŘEDNA BRNOhračky pro kluky i holky od 881 Kč

Přinášíme vám nápady na dárky k Vánocům pro holčičky. Nezapomněli jsme ani na inspiraci na dárky k Vánocům pro chlapce!

Vánoční dárky pro nejmenší.
zroj: westend61.de

Vánoční dárky pro děti do 5 let

Bino lékařský set v kufříku

Parametry výrobku:
VýrobceBINO
Profesezvěrolékaři
Nářadí/nástrojekufříky
Určenípro holky
Rozměry kufříku29,5x25x5x6 cm
Materiáldřevo, kov

Balení obsahuje:

 • rozsáhlé 16-ti dílné příslušenství

Pokud vaše malá holčička projevuje sklony ke starání se o ostatní, potom malý lékařský kufřík na ošetřování panenek či plyšáků bude tím nejlepším vánočním dárkem. Obsahuje vše, co malá doktorka či zvěrolékařka může potřebovat k vykovávání své malé profese a co by jednou mohla potřebovat.

Sada je vyrobena z kvalitního dřeva a kovu, a tak se nemusíte bát, že by se rychle ošoupala či opotřebovala. Kvalitní provedení malé doktorce zajistí dlouhou kariéru, dokud ji hraní si s kufříkem neomrzí.

Velkou výhodou je, že kufřík lze použít i pro holčičky, které nerady chodí k doktorům či se jich bojí. Pomocí této hry si může dítko vše vyzkoušet, situace si může přehrát s maminkou dříve než se k paní doktorce vypraví a díky tomu již pro ni nová situace nebude tak náročná jako předtím.

Tento způsob vyrovnávání se s novými situacemi je jedním ze skvělých způsobů, který lze vyzkoušet. Tento vánoční dárek pro malou holčičku bude mít mnoho využití a určitě potěší.

VýhodyNevýhody
Hezký designNedostatečný prostor v kufříku, věci nutno přesně poskládat
Veselé barvy
Vše, co malý doktor potřebuje
Kvalitní provedení ze dřeva

Hra s kostkou Hlavolam

Parametry výrobku:
VýrobceWoody
Určenípro kluky a holky
Vhodnéod 3 let

Balení obsahuje:

 • 48 dílků

Snažíte se brátnit tomu, aby si vaše dítko hrálo s telefonem či na počítači a aby si co nejdéle hrálo s hračkami, které nejsou elektronické? Potom tento hlavolam s kostkou je naprosto perfektní. Určitě se bude líbit. Obtížnost lze postupně zvyšovat podle toho, jak si nastavíte pravidla.

Nejprve je možné pouze dílky skládat zpět do krabice tak, aby vše pěkně vyšlo. Později je možné vybírat dílky podle barvy, která padne na kostce. Hlavolam je pak vhodný pro mladší i větší děti.

Další výhodou je kvalitní dřevěné provedení, které je šetrné jak k životnímu prostředí, tak máte také jistotu, že je zdravotně nezávadný pro hrající si dítě. Hra rozvíjí motorické schopnosti a logické uvažování, stejně tak jako představu o prostoru a manipulaci dílků v prostoru.

Všechny tyto schopnosti se testují v pozdějším věku i v IQ testech. Navíc se jedná o skvělou hru, kterou s dítkem mohou hrát i rodiče či další děti, které se mohou střídat v umísťování jednotlivých dílků.

VýhodyNevýhody
Nahrazuje klasický tlačítkový tetris
Zabaví se i 2 hráči
Moc hezky provedená hra
Kvalitní provedení ze dřeva

Rappa Helma policie se zvukem a světlem

Parametry výrobku:
VýrobceRappa
Nářadí/nástrojehelmy
Doporučený věkod 3 let
Určenípro kluky
Rozměr balení20,5 x 34 x 6,5 cm
Materiálplast

Balení obsahuje:

 • Helma
 • Baterie: 3 x LR44

Hraje si váš chlapeček rád na policajty či na hasiče? Potom pro něj budete jen těžko hledat lepší vánoční dárek, než je tato helma, která hraje a bliká. Jak parádně se v ní budou chytat všichni lupiči, zloději a další lumpové, anebo jak nebojácně v ní bude moci zachraňovat své kamarády z hořících domů. V této helmě se z každého chlapce okamžitě stane hrdina, který bude moci zachránit celý svět.

Helma se navíc může přizpůsobit prakticky na jakoukoliv hlavičku a tak nebude pouze na jednorázové použití, ale vydrží i několik let, než bude čas předat ji dalšímu hrdinovi.

Jedná se skvělou hračku, kterou dítě rozhodně nebude chtít pustit z ruky, anebo tedy z hlavy. A samozřejmě její použití není omezeno pouze pro chlapce, bude určitě slušet i holčičkám, které mají radši akčnější hry. Skvělý vánoční dárek pro menší děti.

VýhodyNevýhody
Velikost helmy lze nastavit dle vlastní hlavy
Baterie jsou součástí balení
Helma bliká a hraje
Skvělá zábava pro malé kluky

DárekVýrobceVyužitíVhodné Cena
Bino lékařský set v kufříkuBino hračkypro kluky od 616 Kč
Hra s kostkou HlavolamWoodyhračky pro kluky i holky od 148 Kč
Rappa Helma policie se zvukem a světlemRappa hračky pro kluky od 179 Kč

Přinášíme vám nápady na dárky k Vánocům pro holčičky. Nezapomněli jsme ani na inspiraci na dárky k Vánocům pro chlapce!

Vánoční dárky pro předškolní děti.
zdroj: freepik.com

Vánoční dárky pro děti do 10 let

ThinkFun Rush Hour Junior

Parametry výrobku:
VýrobceRAVENSBURGER
Materiálplastové
Věk od6 let
Určenípro kluky i holky

Balení obsahuje:

 • 40 karet s výzvami a řešení (4 stupně od lehké až k velmi těžké)
 • návod
 • zmrzlinový kamion
 • 15 blokovacích aut
 • 1 hrací deska
 • cestovní taška

Dopravní zácpa je běžnou situací, se kterou se občas musí potýkat každý z nás. Ale v této zábavné logické hře se z ní stane zábava a bude bavit nejenom obdarované dítko, ale i dospělé.

Cílem hry je dostat zatarasené zmrzlinářské auto ven z nešťastné dopravní situace tak, aby mu nerozmrzla zmrzlina. Je potřeba logicky uhnout všemi auty, které mu stojí v cestě a zmrzlináře vysvobodit.

Tento vánoční dárek je vhodný pro chlapce, kteří si rádi hrají s autíčky, ale posouvá to hru na novou úroveň, kdy musí logicky přemýšlet, jak s kterým autem pohnout, aby dosáhli svého cíle.

Hra nabízí hned několik obtížností a tak zabaví jak menší, tak i starší chlapce. Navíc k obtížnějším úrovním se dítko časem samo dostane a tak jej hra bude o to déle bavit. Vánoční dárek pro kluka, který ho určitě na dlouho zabaví.

VýhodyNevýhody
Hezký design
Veselé barvy
Rozvíjí logické myšlení
Několik úrovní obtížnosti

HM Studio Kouzla triky a magie Zlatá edice 150 triků

Parametry výrobku:
VýrobceHM studio
Určenípro kluky a holky
Vhodnéod 8 let
Profesekouzelníci
Rozměry balení (š v h)45 x 32 x 8cm

Balení obsahuje:

 • 150 triků
 • instruktážní kniha
 • dárek v hodnotě 250Kč

Kouzla, triky a magie je perfektní vánoční dárek pro dívky i chlapce, především pro ty, kteří jsou extrovertnější a rádi se předvádějí, ale zároveň mají i dost trpělivosti a soustředěnosti na to, aby se něco naučily pomocí cvičení.

Díky této sadě se budou moci naučit až 150 kouzel, která mohou v klidu nacvičit a poté je předvést své rodině či tím mohou oslnit svoje kamarády.

Tento vánoční dárek rozhodně přinese mnoho radosti a zábavy nejenom v době, kdy se soustředěně můžou dítky učit všechny triky, ale především poté ve chvíli, kdy se budou moci ukázat světu s tím, co umí. Obdiv a úspěch je rozhodně nemine mezi dospělými ani mezi jejich vrstevníky. Navíc, kdo by se nechtěl podobat třeba slavnému Davidu Copperfieldovi?

VýhodyNevýhody
Jednoduché a srozumitelné
klasická kouzla dobře pochopitelná
Pěkné provedení
Obsahuje návody na kouzla

Clementoni 100 vědeckých experimentů

Sada je naprosto perfektní pro dítka, která zajímá svět okolo nich a to jak funguje. Nabízí velké množství aktivit, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější pokusy.

Naleznou zde témata z biologie, anatomie, fyziky, geologie, chemie i kriminalistiky. Všechny jsou hravě podané tak, aby děti bavily a aby si v nich mohly najít to, proč je zajímavé se o tuto oblast zajímat.

Jednotlivé pokusy a experimenty budou rozhodně bavit i rodiče a dospělé, kteří jsou již nějakou dobu ze školy a třeba si již přesně nepamatují, jak vlastně všechno funguje anebo pokud sami nikdy k takovýmto hračkám neměli přístup, tak rozhodně tento hravý didaktický přístup ocení.

Vánoční dárek pro starší děti rozhodně potěší nejen je, ale i dospělé.

Parametry výrobku:
VýrobceClementoni
Sadyano
Doporučený věkod 8 let
Určenípro kluky a holky
Druhexperimentální
VýhodyNevýhody
Vhodný pro zábavu dospělého a dítěte
Velký výběr aktivit
Kvalitní provedení
Perfektní pro děti, které rády experimentují

DárekVýrobceVyužitíVhodné Cena
ThinkFun Rush Hour JuniorThinkFun hračkypro kluky i holky od 256 Kč
HM Studio Kouzla triky a magie Zlatá edice 150 trikůHM Studiohračky pro kluky i holky od 701 Kč
Clementoni 100 vědeckých experimentůClementoni hračky pro kluky i holky od 640 Kč

Podívejte se na všechny dárky k Vánocům pro holčičky a na dárky k Vánocům pro chlapce! Máme inspiraci na dárečky pro děti všech věkových kategorií.

Vánoční dárky pro větší děti.
zdroj: faithlifemedia.com

Vánoční dárky pro děti do 12 let

Clementoni mechanická laboratoř kreativní sada s motorkem

Parametry výrobku:
VýrobceClementoni
Materiálplastové
Věk od8 let
Určenípro kluky

Balení obsahuje:

 • více než 200 stavebnicových dílů potřebných k sestavení katapultů, věžových jeřábů, či důmyslnějším modelům jako je letadlo, rotoped, automobil a spoustu dalších.
 • 3 ilustrované příručky s návody k jednotlivým modelům

V dnešním světě, kde jsme všichni obklopeni nejrůznějšími stroji, tak není nikdo, kdo by nepotřeboval rozumět tomu, jak tyto stroje fungují. Díky této stavebnici to své děti snadno naučíte a to zábavným způsobem tak, aby k technice a mechanice měli blízko.

Jedná se o skvělou zábavu, která snadno spojí syny a tatínky, ale i dcery i maminky, které si uvědomují důležitost porozumění současnému světu. Mechanická laboratoř obsahuje více než 200 dílků, ze kterých lze poskládat nejrůznější stroje od katapultů, jeřábů, po letadla či automobily.

Přibalené ilustrované příručky vše srozumitelně vysvětlují, takže jsou vhodné i pro děti, které si rády hrají samy či jenom spolu v dětském kolektivu a poté mohou přijít své výtvory ukázat rodičům a vysvětlit jim, jak fungují. Tento vánoční dárek starší dítka rozhodně potěší.

VýhodyNevýhody
Hezký designObčas jdou díly hůř k sobě
Pro všechny, které zajímá technika
Rozvíjí logické a mechanické myšlení
Mnoho různých strojů

ISO Diamantové malování strom

Parametry výrobku:
VýrobceISO
Určenípro holky
Vhodnéod 8 let
Vzorstrom
Rozměry 30×30 cm
Tkanina potažená lepicí vrstvouano
Hmotnost0,1 kg
Hmotnost v balení0,103 kg

Balení obsahuje:

 • 1x plátno 30 x 30 cm
 • sada kamínků 1x
 • pero na aplikaci kamínků 1x
 • kalíšek na vysypání kamínků 1x
 • lepidlo na nalepení

Má obdarované dítko dostatek trpělivosti a zároveň ho baví drobné práce a výtvarné činnosti? Diamantové malování zatím není v Čechách tak známé, ale obrázky, které touto technikou vznikají, jsou krásné a slouží nejen k tomu, abyste si užili samotný proces výroby, ale jsou krásné i k pověšení na zeď jako trvalá vzpomínka. Sice se jedná spíše o aktivitu pro dívky, ale určitě bude bavit i trpělivější chlapce.

Vylepování kamínků vyžaduje rozvinuté motorické schopnosti a hodně trpělivosti. Trochu jako puzzle. Také u diamantového malování můžete strávit dlouhé hodiny a výsledek si pyšně vyvěsit v pokojíčku na zeď.

Hlavní výhodou tohoto vánočního dárku je, že zabaví jak samotné děti, které mohou malování věnovat svůj čas, anebo je to hezká společná aktivita, u které se může potkat více členů rodiny a mohou spolu tak strávit společný kvalitní čas, který je vždy nejhezčím vánočním dárkem.

VýhodyNevýhody
Jednoduchý a srozumitelný návod
Procvičuje trpělivost
Skvělé pro rozvoj velmi jemných motorických schopností
Téměř meditační aktivita

Magnetické kuličky NeoCube

Parametry výrobku:
VýrobceKokiska
Druhmagnetické kuličky
Materiálkovové
Určenípro kluky a holky
TypneoCube

Balení obsahuje:

 • 216 neodymových magnetů v podobě magnetických kuliček o průměru 5mm

Sada magnetických neodymových kuliček vypadá jako malý nenápadný dárek, který ale přinese spoustu radosti a zabaví se s ní skvěle úplně celá rodina. Seskládání kuliček do různých tvarů vyžaduje trpělivost a porozumění tomu, jak magnetické kuličky fungují. Dá se z nich seskládat celá řada tvarů a je možné si s nimi vyhrát skutečně dlouho.

Magnetické kuličky jsou skvělým vánočním dárkem nejen pro starší děti, ale i pro dospělé a to především proto, že působí jako perfektní antistresová hračka.

Nemusíte mít fidget spinner ani nic jiného, stačí nosit si v kapse sadu magnetických kuliček. Uvidíte, že jak je vezmete do ruky, hned se zabavíte a nebudete je chtít vrátit zpět obdarovanému. Jedná se o jeden z nejlepších dárků letošních (i příštích) Vánoc.

VýhodyNevýhody
Vhodný pro zábavu dospělého a starší dítěPříliš malé pro menší děti
Podporuje kreativitu i trpělivost
Pěkné balení
Malé rozměry

DárekVýrobceVyužitíVhodné Cena
Clementoni mechanická laboratoř kreativní sada s motorkemClementoni hračkypro kluky i holky od 724 Kč
ISO Diamantové malování stromISOhračky pro kluky i holky od 54 Kč
Magnetické kuličky NeoCube 5 mmKokiskahračky pro kluky i holky od 279 Kč

Všechny tipy na vánoční dárky pro kluky naleznete v naší recenzi. Inspiraci naleznete i na dárky k Vánocům pro slečny a holčičky!

zdroj: freepik.com

Vánoční dárky pro děti do 15 let

Osobní IQ trenér – Wolfgang Reichel

Parametry výrobku:
VýrobceGrada
AutorWolfgang Reichel
Žánrnaučná
Určenípro kluky i holky
NakladatelstvíGrada
Počet stran176
Jazykčeské
ISBN978-80-247-5176-4
Váha215 gramů
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá

Balení obsahuje:

 • naučná kniha (176 stran)

Pokud se vaše dítko již dostalo do věku, kdy jej zajímavá inteligence, jak je vlastně samo inteligentní a zda je to něco s čím se rodíme a naše inteligence je tedy od narození daná anebo zda se jedná o vlastnost, kterou je možné rozvíjet a zlepšovat, potom mu určitě kupte k Vánocům tuto knihu.

Jedná se o velice pěkně zpracovanou knihu, která je přehledně uspořádaná. Vysvětluje, jak IQ funguje, jak se vytváří IQ testy a co se na nich testuje a navíc na tyto testy i připravuje. V této knize se vaše dítě dozví, jak fungují jednotlivé úlohy, co se na nich testuje a jak se na ně může připravit, aby obstálo.

Díky cvičením se také může připravit na závěrečný test, kde si vyzkouší vše, co se v průběhu knihy naučil. Největší přínos je ale fakt, že se naučí, že IQ není statická veličina, ale že se časem rozvíjí a že je možné jej i vytrénovat a pokud potřebuje někde dosáhnout vysokých výsledků, tak je možné se na takovou zkoušku připravit.

VýhodyNevýhody
Přehledná kniha
Vysvětluje koncepty inteligence
Rozvíjí logické myšlení
Několik úrovní obtížnosti

Rexhry Tajuplné říše

Parametry výrobku:
VýrobceRexhry
Určenípro kluky a holky
Vhodnéod 10 let
Počet hráčů3 – 6
Přibližná doba hraní20 min
Rok vydání2018

Balení obsahuje:

 • 53 karet

Pokud má vaše dítko rádo fantasy světy a rád hraje společenské hry či karty, potom Rexhry Tajuplné říše bude milý vánoční dárek, který ho určitě bude bavit ještě dlouho. Můžete si ho navíc společně zahrát doma v rodině anebo si může karty vzít s sebou do školy či ven s kamarády.

Hra určitě zaujme svými kartičkami, postavami ale i svižnou a přitom jednoduchou dynamikou. Společenské hry rozvíjejí mnoho dovedností i u starších dětí, od logického myšlení a přemýšlení až po emocionální vyrovnávání se s prohrou či nedostatkem štěstí, když nejdou dobré karty.

Pokud obdarovaný alespoň trochu tíhne ke hrám anebo jej baví fantasy, tak tato hra je dobrý dárek. Navíc je snadné ji vysvětlit a během chvíle mohou všichni hrát. Není potřeba tak strávit hodinu u vysvětlování. Tento vánoční dárek pro starší děti určitě sklidí úspěch.

VýhodyNevýhody
Rychlá na vysvětleníHráč, který hru již hrál, má nad nováčky výhodu
Skladné – můžete tahat všude s sebou
Opravdu zábavné přemýšlení
Chytrá aplikace na počítání

Xiaomi Mi Band 5

Parametry výrobku:
VýrobceXiaomi
Podporovaný OSAndroid + iOS
S displejemano
Určenípro kluky a holky
Hmotnost23.3 g
VelikostUniverzální

Balení obsahuje:

 • Mi Smart Band 5
 • Pásek
 • Uživatelská příručka
 • Nabíjecí kabel

Tyto chytré sportovní hodinky od Xiaomi jsou pro teenagery skvělým vánočním dárkem a rozhodně se z nich stane hit letošních Vánoc. Patří do levnější sekce chytrých hodinek a přesto má všechny funkce, které může puberťák potřebovat.

Zvláště užitečné je měření spánku, který především děti a mladší dospělí velice potřebují ke správnému rozvoji mozku. Díky popularizační literatuře se stále více ví o vlivech spánku, a teenageři, kteří budou schopní si jej díky hodinkám hlídat, aby spali dostatečně, budou mít značnou výhodu oproti ostatním.

Dále hodinky dokáží monitorovat každý běžný sport, což je další podmínka zdravého a všestranného rozvoje. Nenápadně tak svou existencí a umístěním na zápěstí dokáží teenagery motivovat k tomu, aby se více hýbali a rozvíjeli i tuto stránku své osobnosti.

Poslední drobností je jejich velice pěkný design, který se jistě stane pýchou a bude se hodit k jakémukoliv oblečení. Lepší vánoční dárek pro teenagery byste letošní rok nemohli najít.

VýhodyNevýhody
Pěkný barevný displej Chybí u nich GPS
Měření počtu hodin spánku
Kvalitní provedení
Snadno se připojují k telefonu
Malé a informativní

DárekVýrobceVyužitíVhodné Cena
Osobní IQ trenér – Wolfgang ReichelGrada knihapro kluky i holky od 158 Kč
Rexhry Tajuplné říše Rexhry společenská hrapro kluky i holky od 329 Kč
Xiaomi Mi Band 5 Xiaomisportovní hodinkypro kluky i holky od 1002 Kč

Inspirujte se všemi tipy a nápady na vánoční dárky pro puberťáky v naší recenzi! Výběr dle letošních trendů a příznivých cen.

Vánoční dárky pro teenagery.
zdroj: istock.com

Jak zvolit dárek podle věku?

Sháníte letos ten nejhezčí vánoční dárek pro mladou slečnu? Mezi inspirací najdete panenky, kuchyně, ale i trampolínu či chytré hodinky, které mohou zajistit její bezpečnost po cestě do školy či do kroužku.

Možností, které dnešní svět nabízí, je nepřeberně. V naší inspiraci najdete ty nejlepší vánoční dárky pro holčičky, které vám výběr ušetří a zaručeně obdarovanou slečnu potěší a přinesou jí radost na celý následující rok.

Pokud hledáte ten nejkrásnější vánoční dárek pro chlapečka, tak v naší inspiraci naleznete přesně to, co potřebujete. Od dárků, které se hodí pro ty nejmenší chlapečky, až po vánoční dárky pro větší chlapce. V naší inspiraci naleznete ty nejoblíbenější stavebnice, týpí pro ty, kteří si rádi hrají na indiány, ale i malování pro chlapce, kteří mají blíže k výtvarným činnostem.

Zamyslete se nad tím, co vašeho malého chlapečka nejvíce baví a jaká věková kategorie hraček pro něj bude ta pravá a mezi našimi recenzemi rozhodně najdete to, co ho potěší a s čím si bude rád hrát celý rok.

Z malého chlapce či dívky se stal teenager dříve, než jste se nadáli a nejste si jistí, co jim dát letos k Vánocům? Ať již je baví sport a byl by pro ně skvělým dárkem skateboard, anebo je raději baví sedět u počítače a nejvíc by je potěšila barevně podsvícená klávesnice.

Vybírat vánoční dárky pro teenagery může být obtížné, když nemáte vůbec žádný nápad, ale díky naším inspiracím určitě objevíte to, co by vašeho puberťáka potěšilo a co by pro něj byl přínosný dárek i na celý příští rok. Zvolte sportovní batoh do školy, či kosmetickou krabičku a uvidíte, že budou spokojení.

Jaký vybrat vánoční dárek pro děti?

Hledání vánočních dárků není jednoduché, zvláště pokud se jedná o lidi, které máme ze všech nejradši a chceme si být jistí, že se jim dárek bude líbit a že jim udělá radost. S vánočními dárky pro děti častokrát strávíme mnohem více času, než když vybíráme dárky pro dospělé, protože chceme, aby na ně rádi vzpomínali, aby si užily dětství a zároveň, aby jim byly i užitečné.

Nezapomeňte ale na to, že dnešní materiální době dětem nechybí hračky anebo něco do ruky, ale častokrát jim chybí společný čas s rodinou, protože všichni jsou stále zaneprázdněni chozením do práce a děláním dospěláckých věcí. Nejlepší dárek, který tak můžete vybrat, není ani ten, který stojí nejvíce peněz, ale ten u kterého společně strávíte nejvíce času.

Nejmenším dětem vybírejte barevné věci, případně něco, co jim přinese uklidnění a budou si to rádi držet v ruce a hrát si s tím. Jakmile jenom trochu odrostou tak už pak jsou skvělé dárky takové, které spolu s nimi můžete řešit také vy. Buďte se svým dítkem, když luští hlavolam anebo když se snaží nacvičit kouzla či připravit nějaký experiment.

Při výběru pak nejprve postupujte podle zaručených kroků. Prvním z nich je věk dítěte, jakmile zúžíte výběr podle věku, hledejte, zda něco nepotřebuje. Pokud se nachází v období rozvíjení motorických schopností, pak víte, která hračka bude ta pravá. A pak ještě promyslete, jaké jsou jeho zájmy, které vám též napoví, jakým směrem se při výběru ubírat.

A z toho posledního nejužšího výběru vánočních dárků vyberte ten, u kterého strávíte společný kvalitní čas.

Často kladené otázky

1️⃣ Který další dárek je vhodný pro nejmenší děti?

Pokud již má dítě hraček spousty, tak hledejte mezi praktickými dárky, které potěší nejen dítko, ale také maminky a třeba jim usnadní život a péči o malé dítko. Dalším vhodným vánočním dárkem je oblečení, ze kterého děti vyrůstají rychleji než by se zdálo, a tak nové tepláčky jsou vždy správnou volbou. Další skvělou volbou je buď vhodné jídlo, anebo praktické věci jako plínky.

2️⃣ Jaký vybrat dárek pro starší dítě či puberťáka?

Může se zdá, že starší děti již dospělé nepotřebují a že jsou ze všeho nejraději samy u počítače. Ale nic by nemohlo být vzdálenější pravdě, i velké děti stále potřebují dospělé. Jenom už nepotřebují, aby jim tolik zasahovali do života, ale spíše aby je provázeli. Najděte dárek, který pro vás bude znamenat společně strávený čas, ale kdy si budete moci spolu doopravdu popovídat a být si blízko.

3️⃣ Jaký vybrat společný dárek pro více dětí?

Jestliže máte v rodině více dětí a chtěli byste jim dát nějaký dárek, který bude pro všechny najednou, potom je ideální vybrat společenskou či karetní hru. Ideálně takovou, kterou snadno pochopí i mladší z dětí a dost zajímavou a napínavou, aby ji s chutí hrálo i starší dítko. A ačkoliv to může znít náročně, tak takové hry skutečně existují. Zkuste třeba Rexhry Tajuplné říše.

Věříme, že svým ratolestem vyberete pod stromeček ta nejkrásnější překvapení, a vytvoříte jim tak nádherný Štědrý večer plný radosti a veselí!

X