Vyberte si s námi sadu na lití olova a mějte tradiční Vánoce! Recenze a tipy zde

Jsou pro vás Vánoce kouzelné období, kterého se nemůžete nabažit?

Milujete tradice a klasické zvyky, které svou jedinečností pozvedají svátky na úplně novou úroveň?

Lití olova odjakživa patřilo do českých domácností a my vám dnes v recenzi přinášíme užitečné tipy, jak si pořídit správnou sadu na lití olova pro vaši rodinu!

Tradiční sada na lití olova

Značka Betlemia vám přináší tradiční sadu na lití olova, která vám o Vánocích vyvěští, co vás v následujícím roce čeká. Sada obsahuje pánvičku a šest olověných mincí s vánočním dekorem. Výklad toho, jaké znamení se vám při tomto rituálu ukáže najdete v balení. 

Zákazníci oceňují především snadnou manipulaci a velice praktické balení. Vánoční sadu na lití olova můžete využívat zase a znovu, z každých Vánoc tak uděláte povznášející zážitek.

Praktická sada pro celou rodinu

Další vhodná sada na lití olova Goba také zaručuje skvělý a tradiční vánoční pocit, který si díky ní navodíte. Tato sada obsahuje šest olověných mincí a také naběračku, ve které jednu z mincí roztopíte a přelejete do studené vody. 

Neváhejte a zakupte si sadu na lití olova ještě dnes, vnesete tak do domova jedinečného ducha Vánoc, na který budou vaše děti vzpomínat po celý život.

Výklad symboliky je součástí balení.

Chvilka pro vánoční lití olova

I tato sada, kterou nabízí DecoDoma najde místo ve vašem vánočním programu. Opět zde naleznete standardních šest mincí a naběračku pro lití olova, včetně výkladu symbolů.

Už se těšíte, až s rodinou zasednete a začnete s litím? Věřte, že budete ještě netrpělivější, než vaše děti!

Jak na lití olova v praxi

Asi vás ani nepřekvapí, že tato tradice byla vynalezena již ve starém Řecku. Tradiční lití olova na Vánoce patřilo k pravidelné součásti Štědrého dne rodin, ovšem první a druhá světová válka zkomplikovaly přísun olova, proto se na tento zvyk o věštění budoucnosti začalo maliko zapomínat.

Lití olova má veliký duchovní význam, každého zajímá, jaká jej čeká pro následující rok věštba. Už z toho důvodu je nutné, aby si každý svůj kousek olova odlil sám. To pochopitelně neplatí pro úplně nejmenší děti. Během procesu můžete také využít staré zaříkadlo: „Štědrý večere, olovo leju, ukaž mi, čeho se naděju.“ Tím dosáhnete ještě kouzelnější atmosféry.

A jaké symboly můžete vidět a co znamenají?

  • pták – očekávejte dobrou zprávu
  • rovná čára – spokojený život
  • nádoba – hojnost
  • dva kruhy – svatba
  • trojúhelník – štěstí v podnikání
  • srdce – rok ve znamení lásky
  • hvězda – samé dobré věci
zdroj: film Pelíšky, Jan Hřebejk

Zajímá vás, jaké tradice jsou typické pro české domácnosti, které jsou stále aktuální, které už mizí? Projděte si tradice a zvyky na Štědrý den, třeba najdete něco, co vaše rodina ocení!

Přesný postup, jak na to!

Tradiční vánoční lití olova

Často kladené otázky

1️⃣ Na co si při lití olova dát pozor?

Jelikož je roztavené olovo velice horké, je nutné postupovat maximálně obezřetně. Misku nebo nádobu s vodou mějte již nachystanou a olovo do ní nalévejte těsně u hladiny, aby se vám nerozstříklo a nepopálilo vás nebo ty okolo.

2️⃣ Mohu sadu na lití olova opakovaně použít?

Ano, sadu na lití olova můžete dle pokynů výrobce použít opakovaně. Musíte jen myslet na včasné pořízení náhradního olova.

Krásné Vánoce v rodinném kruhu, plné radosti, dobrého jídla, ale také tradic, které k nim patří, takové si přeje každý. Nezapomínejte na ty skutečné, české, které se do našich domácností znovu vrací a pořiďte své rodině vánoční sadu na lití olova, mile je tím překvapíte a vyvěštíte si pro následující rok pořádný ranec štěstí a harmonie.

X