Nejlepší vánoční ozdoby na stromeček: nápady & inspirace

Jaké vánoční ozdoby na stromeček používáte nejraději a čím ho ozvláštníte?

Bude výzdoba vašeho stromečku tradiční nebo chcete vyzkoušet něco nového?

Na trhu můžete narazit na nepřeberné množství ozdob, ať už jde o dřevěné figurky, skleněné baňky se třpytkami, háčkované ozdoby nebo tradiční české vánoční výrobky.

A právě z takových jsme vybírali pro následující recenze, které vám mohou pomoci při výběru vlastních vánočních dekorací.

S dřevěnými ozdobami dodáte stromečku tradiční kouzlo

Dřevěné ozdoby patří mezi tradiční dekorace, které patří mezi nejstarší. Dokážou naprosto dokonale zkrášlit i ten nejobyčejnější vánoční stromeček. Proč jsou dřevěné ozdoby tak populární?

Dřevo má charakteristickou a nezaměnitelnou vůni, je velmi příjemné na dotek a stále nám připomíná tradice staré doby, kdy bylo zvykem a dokonce i nutností veškeré dřevěné ozdoby, dekorace a hračky vyřezávat ručně.

Dřevěné ozdoby se nerozbijí a mají dlouhou životnost. Proto je vhodné zvolit dřevěný materiál právě, když slavíte Vánoce s dětmi.


Skleněné vánoční ozdoby rozzáří každý vánoční stromeček

Tento druh ozdob je naprostou klasikou, neboť bez skleněných vánočních ozdob by to nebyla ta správná vánoční atmosféra. Skleněné baňky se vyrábí ručně, a to včetně úchvatného zdobení. Zřejmě k nejrozšířenějšímu druhu patří koule, ať už hladké či zdobené.

Vedle různě zdobených koulí jsou populární také zvonky či skleněné ozdoby ve tvaru srdce, zvířátek, sněhuláků a mnoho dalších tvarů. Skleněné vánoční ozdoby jsou naprosto dokonalé a s ohledem na jejich křehkost je pro ně nejlepším místem právě vánoční stromeček.

Rozhodně se nehodí k zavěšení do volného prostoru nebo třeba na okno, zábradlí či kolem zárubní, kde běžně umisťujeme girlandy ozdobené vánočními ozdobami. U skleněných ozdob by mohlo dojít k pádu a zbytečnému rozbití. Proto vždy vybírejte taková místa, kde nehrozí jejich rozkývání, odfouknutí a podobně.


Šetřete přírodu s krásnými slaměnými ozdobami

Ručně vyráběné slaměné ozdoby jsou určeny hlavně pro ty, kteří mají rádi decentní vánoční atmosféru a nebaví je hledat konfety za gaučem ještě půl roku po svátcích.

Tato vánoční dekorace totiž nejlépe vynikne na stromku s jednoduchým zdobením. Váš vánoční stromek tak jistě ocení každá návštěva.

Slaměné vánoční ozdoby jsou opravdu lehké. Nemusíte se tedy bát, že stromek spadne nebo se bude naklánět. Navíc jsou šetrné k životnímu prostředí a pokud jste z vesnice a máte spoustu času, určitě si nějaké dokážete vyrobit sami.


Dodejte svému stromku klasický vintage styl s háčkovanými ozdobami

Háčkování všeho druhu bylo oblíbené zejména za časů našich babiček. Nechyběly proto ani háčkované vánoční ozdoby.

Tato dekorace je krásným doplňkem ke klasickému, decentnímu zdobení vánočního stromečku.

Háčkované ozdoby jsou úžasně lehounké, takže jsou perfektní k ozdobení vánočního stromečku. Můžete jich použít více, než tomu je u klasických ozdob, protože nebudou ohýbat větve.


Kovové vánoční ozdoby vydrží i hrubší zacházení

Vánoční ozdoby z kovu jsou velmi moderní a mají elegantní design. Tyto kousky bývají vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, což zabraňuje jejich rozbití a vydrží velice dlouho.

Na pěkných pár kousků se můžete podívat v naší galerii.

Tak jako většina vánočních ozdob jsou k dostání v mnoha variantách. Nejčastěji to však bývají stromečky, hvězdičky, srdíčka nebo zvířátka.

Kovové ozdoby budí dojem luxusu, ale cenově jsou srovnatelné s ostatními ozdobami.


S ozdobami, které jsme pro vás vybrali, jistě vyzdobíte stromeček podle svých představ. Určitě nemusíte používat pouze háčkované či jen kokové ozdoby.

Kovové hezky ladí se skleněnými a dřevěné na dálku nerozeznáte od těch slaměných. Stromeček můžete dozdobit i vlastními výtvory, třeba těmi z papíru, které můžete vytvořit podle našich návodů.

Jak nejraději zdobíte stromeček vy? Pochlubte se v komentářích.

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)