Nejlepší vánoční svíticí dekorace – recenze a zkušenosti

Vánoce patří bezesporu mezi nejkouzelnější období v roce. Vůně cukroví a františků, sníh za okny i romantická výzdoba k nim neodmyslitelně patří.

Bez rodiny, milých slov a přátelského setkávání by se tyto svátky jen těžko obešly, ale tu pravou atmosféru dotváří i maličkosti.

Domovy mnoha lidí po celém světě každoročně zaplaví spousta vánočních dekorací – svíček, řetězů, andělíčků i vánočních věnců a okna se rozzáří díky milionům světel.

Právě vánoční světelné dekorace patří mezi ty nejoblíbenější a jakmile se v oknech poprvé rozsvítí, všichni ví že už přišlo ono magické období. V následující recenzi se můžete podívat na ty nejoblíbenější světelné dekorace, jejich hodnocení i zkušenosti s nimi. Posviťme si na ně!

#1 Vločky s LED#2  – Žluté LED vločky#3 Vánoční sob#4 Ubrus Sander Trees#5 Sněhulák na okno Salem#6 Vánoční stromeček#7 Světelný řetěz Rampouchy
             
Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu

Recenze šesti svítících dekorací, které si získaly srdce českých zákazníků

V případě vánočního dekorativního osvětlení si každý přijde na své. Máte-li rádi pohádkovou romantiku a eleganci, pak vás určitě osloví jemné LED žárovky v podobě sněhových vloček nebo rampouchů, skvěle vypadají i barevné vánoční stromky. Jemné bílé nebo žluté světlo připomíná blyštivý sníh a dokáže vykouzlit tajuplnou atmosféru.

Pro milovníky barevných a hravých dekorací jsou k dispozici veselí sněhuláci, stromky měnící barvu nebo další světelné dekorace, které rozzáří každý interiér i exteriér. LED osvětlení se vyrábí v obou verzích – pro vnitřní i venkovní využití a díky tomu lze vyzdobit celý dům, byt i zahradu.

Některá světýlka jsou na baterky, jiná lze dát do zásuvky a vychutnat si tak vánoční dekoraci bez omezení. Výhodou světelných dekorací na baterky je naopak to, že je lze umístit kamkoliv – do okna, venku na zahradu nebo i na štědrovečerní stůl.

Než si světelnou dekoraci pořídíte, rozmyslete si, kde bude stát, jak bude vypadat v kombinaci s ostatními dekoracemi a rovněž prostudujte bezpečnostní opatření.

Nyní už se ale pojďme podívat na konkrétní příklady oblíbených vánočních světelných dekorací, které jsou nejen velice hezké a oblíbené, ale rovněž vynikají příznivými cenami.

Naláká vás bílá sněhová romantika nebo spíše hravá barevnost?

Mrazivá atmosféra i bez sněhu za okny díky LED sněhovým vločkám

Zimy v posledních letech jsou na sníh poněkud skoupé, ale nic nebrání tomu udělat si atmosféru sněhového království v teple domova. Pomoci by k tomu mohly například tyto LED žárovky ve tvaru sněhových vloček, které zapadnou absolutně kamkoliv.

Sněhové LED vločky

Díky jemnému průhlednému designu s bílým světlem se nebudou tlouci s ostatními dekoracemi a pověsit je můžete jak do okna, tak na zeď. Celkem pět vloček je zavěšeno na tyči o délce 1 metr, závěsy jsou dlouhé 60 a 80 centimetrů.

Vločky jsou napájeny kabelem o délce 3 metry, takže nebude problém s připojením do elektrické sítě. Tato vánoční světelná dekorace určená do interiéru je velice jemná a rovněž nadčasová. Cena se pohybuje od 449 Kč.

recenze LED vločky

Světelný sněhový řetěz lze umístit kdekoliv v bytě

I v tomto případě se jedná o oblíbené sněhové vločky, tentokrát však v jiném provedení. Světelný řetěz připomíná nadýchaný padající sníh, LED žárovky mají teplý bílý odstín. Jádro řetězu je vyztužené a díky tomu polohovatelné.

osvětlení LED žluté

Dekoraci lze přidělat jak do oken, tak na zeď, nábytek, police, stůl, zábradlí nebo i na květiny. Jednoduše kamkoliv, kam vás napadne, což je velká výhoda. Řetěz je ve tvaru větve a nic nebrání tomu použít jej i přímo na vánoční stromek.

Celková délka i s přívodním kabelem je 4,8 metru a světelný řetěz zdobí 48 LED žároviček. Dekorace je však vhodná pouze do interiéru.

recenze LED osvětlení

Vánoční sob může vítat hosty i na zahradě

Samostatně stojící světelné postavičky jsou mezi vánočními dekoracemi velice oblíbené. A k těm vůbec nejoblíbenějším patří světelní sobi.

vánoční sob osvětlení

Díky nim se přenesete tak trochu do pohádky a to samé můžete dopřát i svým hostům a kolemjdoucím. Soba lze totiž umístit jak v interiéru, tak i venku. Právě zahrady proto bývají nejčastějším místem, kde jsou tito vánoční průvodci jako doma.

Tento sob vybavený 120 LED diodami je 1 metr vysoký a je tvořen z akrylu. Napájet jej lze díky transparentnímu kabelu o délce 4,8 metru. Možnost napájení bateriemi není k dispozici a tak je pro venkovní použití zapotřebí možnost zapojení do zásuvky.

vánoční sob recenze

Klasika v podobě vánoční hvězdy nezklame

Jedním z nejtypičtějších symbolů Vánoc je bezesporu hvězda. Zdobí vršek stromku, vánoční betlém i spoustu vánočních dekorací od svícnů až po slavnostní prostírání. Když je navíc ozdobená drobnými LED žárovkami, jako v tomto případě, působí velice slavnostně.

vánoční hvězda

Hvězda je určená k zavěšení, vypadá skvěle jak v okně, tak i na dveřích nebo přímo na vánočním stromku. Tato dekorace imitující ratan je velice lehká a díky třpytkám, jimiž je posypána, hezky rozvádí světlo do svého okolí.

Hvězda o průměru 35 centimetrů je tvořena celkem 10 LED žárovkami s teplým žlutým světlem a napájena bateriemi, tudíž jí lze umístit kamkoliv v bytě bez potřeby elektrického napájení. Napájecí kabel s bateriemi je 49 cm dlouhý. Tuto královnu Vánoc můžete pořídit už od 378 Kč.

LED hvězda recenze

Šťastné a veselé s hravým sněhulákem

Nejen jednobarevné dekorace dělají lidem o Vánocích radost. Například tenhle veselý sněhulák do okna určitě dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

vánoční sněhulák osvětlení

Kouzelná postavička určitě potěší děti i dospělé a v okně bude vypadat velice hezky. V těle sněhuláka je celkem 20 žlutých žárovek, na výšku měří 46 centimetrů a na šířku 28 cm, takže jej v okně určitě nikdo nepřehlédne. Napájení probíhá díky 2,5 metru dlouhému kabelu, je tedy třeba, aby byla k dispozici zásuvka někde v blízkosti okna.

Svítícího sněhuláka lze pořídit od 249 Kč.

Sněhulák dekorace recenze

Proč nemít dva aneb svítící vánoční stromek podtrhne kouzelnou atmosféru

Jestliže se rádi kocháte pohledem na vánoční stromeček, ale celý advent čekáte, až si jej budete moci ozdobit, pak nenechejte nic náhodě a pořiďte si ještě jeden. Svítící. Tento barevný stromek posypaný 20 LED žárovkami měnícími barvu můžete postavit kamkoliv v bytě, jelikož je napájen bateriemi (nejsou součástí balení).

LED stromeček

Stromek s hvězdou na vrcholu je 45 centimetrů vysoký a i díky tomu bude vypadat skvěle za oknem, na vyvýšeném místě v bytě nebo i v rohu místnosti. Když se zhasnou všechna ostatní světla, měnící se barvy získají na intenzitě a vyčarují příjemné prostředí.

Stromek je díky širokému stojánku stabilní, pořídit jej můžete od 599 Kč.

Žádná ladovská zima? Nevadí, světelné rampouchy ji vykouzlí raz dva

Někdy je té zimě třeba trošku pomoci. Když se na oknech netvoří mrazivé květy a ze střechy nevisí ledové rampouchy, pak je na řadě naše vynalézavost.

vanocni rampouchy

Tato efektivní světelná dekorace pro vnitřní i venkovní použití působí velice nenuceně a přirozeně. Celkem 10 umělohmotných rampouchů o délce 25 cm rozzáří prostor jemným bílým LED světlem. Řetěz, na němž jsou rampouchy zavěšeny, měří 150 centimetrů a mezery mezi rampouchy činí 15 cm.

Tato světelná dekorace se určitě hodí například nad vstupní dveře, pod střechu nebo i do oken. Přívodní kabel je 3 metry dlouhý, takže by mel bez problému vystačit i ve venkovních prostorech. Svítící rampouchy lze pořídit od 299 Kč.

vánoční svítící dekorace recenze

Závěrečné porovnání

Každá z výše jmenovaných variant světelných dekorací si určitě najde své příznivce. Jedná se o velice vkusné a zároveň kvalitní vánoční dekorace za příznivé ceny. Na jednotlivé parametry se můžete podívat v následující tabulce.

Sněhové vločky LED bíléŘetěz vločky LED žlutéSob LEDVánoční hvězdaSněhulák do okna LEDRampouchy LEDStromek barevný
BarvaStudená bíláTeplá žlutáStudená bíláTeplá žlutáBarvenýStudená bíláBarevný
Možnost využitíDo interiéruDo interiéruInteriér i exteriérInteriérInteriérInteriér i exteriérInteriér
Typ napájeníPřívodní kabel – 3 metryPřívodní kabel – 3 metryPřívodní kabel – 4,8 metruBaterie 2x AA – kabel 48 cmPřívodní kabel – 2,5 metruPřívodní kabel 3 metryBaterie 3 x AA
Rozměry1 metr, závěsy jsou dlouhé 60 a 80 centimetrů.1,8 metru18 x 64 x 95 cm35 x 7,5 cm46 x 28 cmDélka 1,5 metru, rampouchy 25 cmVýška 45 cm
CenaOd 449 KčOd 359 KčOd 2116 KčOd 378 KčOd 249 KčOd 299 KčOd 599 Kč

 

V každém případě je třeba si rozmyslet, jestli sháníte světelnou dekoraci do bytu nebo do exteriéru. Ty interiérové totiž určitě není dobré používat i venku. Naopak by to neměl být problém. Některé z dekorací mohou být napájeny díky elektrickému kabelu, což je mírně omezuje v tom, kde mohou být umístěny.

Oproti tomu dekorace na baterky mohou být umístěny kdekoliv, může však dojít k vybití baterie, kterou bude třeba vyměnit. Obvykle by ale jedno balení baterií mělo na jednu sezónu bez problému vydržet.

Která dekorace by se nejlépe hodila do vašeho bytu? Romantické rampouchy nebo spíše veselý sněhulák?

Sdílejte svým přátelům:

Nejlepší vánoční svíticí dekorace – recenze a zkušenosti
Líbil se Vám článek?

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)