Jak vybrat ty nejlepší svítící dekorace: do domu i na zahradu

Vánoce patří bezesporu mezi nejkouzelnější období v roce.

Vůně cukroví a františků, sníh za okny i romantická výzdoba k nim neodmyslitelně patří.

Bez rodiny, milých slov a přátelského setkávání by se tyto svátky jen těžko obešly, ale tu pravou atmosféru dotváří i maličkosti.

Právě vánoční světelné dekorace patří mezi ty nejoblíbenější a jakmile se v oknech poprvé rozsvítí, všichni ví že už přišlo ono magické období.

V následující recenzi se můžete podívat na ty nejoblíbenější světelné dekorace, jejich hodnocení i zkušenosti s nimi. Posviťme si na ně!

Mrazivá atmosféra i bez sněhu za okny díky LED sněhovým vločkám

Zimy v posledních letech jsou na sníh poněkud skoupé, ale nic nebrání tomu udělat si atmosféru sněhového království v teple domova. Pomoci by k tomu mohly například tyto LED žárovky ve tvaru sněhových vloček, které zapadnou absolutně kamkoliv.

čirá sněhová vločka s modrou diodou
Recenze LED vločky.

Díky jemnému průhlednému designu s bílým světlem se nebudou tlouci s ostatními dekoracemi a pověsit je můžete jak do okna, tak na zeď. Celkem pět vloček je zavěšeno na tyči o délce 1 metr, závěsy jsou dlouhé 60 a 80 centimetrů.

Vločky jsou napájeny kabelem o délce 3 metry, takže nebude problém s připojením do elektrické sítě. Tato vánoční světelná dekorace určená do interiéru je velice jemná a rovněž nadčasová. Cena se pohybuje od 449 Kč.

Délka závěsné tyče:1 metr
Délka přívodního kabelu:3 metry
Barva světla:Modrofialová
Počet vloček:5
Cena:Od 489 korun


Světelný sněhový řetěz lze umístit kdekoliv v bytě

I v tomto případě se jedná o oblíbené sněhové vločky, tentokrát však v jiném provedení. Světelný řetěz připomíná nadýchaný padající sníh, LED žárovky mají teplý bílý odstín. Jádro řetězu je vyztužené a díky tomu polohovatelné.

sněhový řetěz v teple bílé barvě
Recenze sněhového řetězu.

Dekoraci lze přidělat jak do oken, tak na zeď, nábytek, police, stůl, zábradlí nebo i na květiny. Jednoduše kamkoliv, kam vás napadne, což je velká výhoda. Řetěz je ve tvaru větve a nic nebrání tomu použít jej i přímo na vánoční stromek.

Celková délka i s přívodním kabelem je 4,8 metru a světelný řetěz zdobí 48 LED žároviček. Dekorace je však vhodná pouze do interiéru.

Celková délka:4,8 metru
Délka větve:1,8 metru
Barva:Studená bílá, teplá bílá
Počet LED světel:48
Cena:Od 399 korun


Vánoční sob může vítat hosty i na zahradě

Samostatně stojící světelné postavičky jsou mezi vánočními dekoracemi velice oblíbené. A k těm vůbec nejoblíbenějším patří světelní sobi.

vánoční sob ze 120 diod
Recenze vánočního soba.

Díky nim se přenesete tak trochu do pohádky a to samé můžete dopřát i svým hostům a kolemjdoucím. Soba lze totiž umístit jak v interiéru, tak i venku. Právě zahrady proto bývají nejčastějším místem, kde jsou tito vánoční průvodci jako doma.

Tento sob vybavený 120 LED diodami je 1 metr vysoký a je tvořen z akrylu. Napájet jej lze díky transparentnímu kabelu o délce 4,8 metru. Možnost napájení bateriemi není k dispozici a tak je pro venkovní použití zapotřebí možnost zapojení do zásuvky.

Rozměry:18 x 64 x 95 cm (Š x H x V)
Materiál:Akryl a drátky
Barva:Studeně bílá
Počet diod:120
Cena:Od 399 korun


Klasika v podobě vánoční hvězdy nezklame

Jedním z nejtypičtějších symbolů Vánoc je bezesporu hvězda. Zdobí vršek stromku, vánoční betlém i spoustu vánočních dekorací od svícnů až po slavnostní prostírání. Když je navíc ozdobená drobnými LED žárovkami, jako v tomto případě, působí velice slavnostně.

vánoční LED hvězda v teple bílé barvě
Recenze vánoční svítivé hvězdy.

Hvězda je určená k zavěšení, vypadá skvěle jak v okně, tak i na dveřích nebo přímo na vánočním stromku. Tato dekorace imitující ratan je velice lehká a díky třpytkám, jimiž je posypána, hezky rozvádí světlo do svého okolí.

Hvězda o průměru 25 centimetrů je tvořena celkem 10 LED žárovkami s teplým bílým světlem a napájena bateriemi, tudíž jí lze umístit kamkoliv v bytě bez potřeby elektrického napájení. Napájecí kabel s bateriemi je 33 cm dlouhý.

Průměr:25 cm
Tloušťka:6,5 cm
Barva:Teple bílá
Počet diod:10
Cena:Od 249 korun


Šťastné a veselé s hravým sněhulákem

Nejen jednobarevné dekorace dělají lidem o Vánocích radost. Například tenhle veselý sněhulák do okna určitě dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

sněhulák jako dekorace s 20 diodami
Recenze akrylového sněhuláka.

Kouzelná postavička určitě potěší děti i dospělé a v okně bude vypadat velice hezky. V těle sněhuláka je celkem 20 bílých žárovek. Napájení probíhá díky 53 cm dlouhému kabelu, je tedy třeba, aby byla k dispozici zásuvka někde v blízkosti okna.

Rozměry:24 x 24 x 32 cm (Š x H x V)
Materiál:Akryl, drát, tkanina
Barva:Bílá
Počet diod:20
Cena:Od 649 korun


Proč nemít dva aneb svítící vánoční stromek podtrhne kouzelnou atmosféru

Jestliže se rádi kocháte pohledem na vánoční stromeček, ale celý advent čekáte, až si jej budete moci ozdobit, pak nenechejte nic náhodě a pořiďte si ještě jeden. Svítící. Tento stromek posypaný 20 LED žárovkami můžete postavit kamkoliv v bytě, jelikož je napájen bateriemi.

svítící stromeček s 20 diodami
Recenze svítivého stromečku.

Stromek je 40 centimetrů vysoký a i díky tomu bude vypadat skvěle za oknem, na vyvýšeném místě v bytě nebo i v rohu místnosti. Když se zhasnou všechna ostatní světla, svítící stromeček vyčaruje příjemné prostředí.

Výška:40 cm
Šířka:19 cm
Materiál: Plast a ratanový kabel
Barva:Teple bílá
Počet diod:20
Cena:299 korun


Žádná ladovská zima? Nevadí, světelné rampouchy ji vykouzlí raz dva

Někdy je té zimě třeba trošku pomoci. Když se na oknech netvoří mrazivé květy a ze střechy nevisí ledové rampouchy, pak je na řadě naše vynalézavost.

40 umělohmotných svítivých rampouchů
Recenze LED rampouchů.

Tato efektivní světelná dekorace pro vnitřní i venkovní použití působí velice nenuceně a přirozeně. Celkem 40 umělohmotných rampouchů o různých délkách rozzáří prostor jemným bílým LED světlem. Řetěz, na němž jsou rampouchy zavěšeny, měří 5,5 metru a mezery mezi rampouchy činí zhruba 14 cm.

Tato světelná dekorace se určitě hodí například nad vstupní dveře, pod střechu nebo i do oken. Přívodní kabel je 5 metrů dlouhý, takže by mel bez problému vystačit i ve venkovních prostorech.

Celková délka:10,5 metru
Délka světelné části:5,5 metru
Délka větších rampouchů: 16 cm
Délka menších rampouchů:11 cm
Vzdálenost mezi rampouchy:14 cm
Barva:Studená bílá
Počet diod:40 (na každý rampouch jedna)
Cena:369 korun


Závěrečné porovnání

Každá z výše jmenovaných variant světelných dekorací si určitě najde své příznivce. Jedná se o velice vkusné a zároveň kvalitní vánoční dekorace za příznivé ceny. Jednotlivé parametry můžete vidět výše u jednotlivých produktů.

V každém případě je třeba si rozmyslet, jestli sháníte světelnou dekoraci do bytu nebo do exteriéru. Ty interiérové totiž určitě není dobré používat i venku. Naopak by to neměl být problém. Některé z dekorací mohou být napájeny díky elektrickému kabelu, což je mírně omezuje v tom, kde mohou být umístěny.

Oproti tomu dekorace na baterky mohou být umístěny kdekoliv, může však dojít k vybití baterie, kterou bude třeba vyměnit. Obvykle by ale jedno balení baterií mělo na jednu sezónu bez problému vydržet.

Která dekorace by se nejlépe hodila do vašeho bytu? Romantické rampouchy nebo spíše veselý sněhulák?

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)