Recenze nejlepších vánočních ubrusů na váš stůl

Vánoční ubrus na adventní stůl rozhodně patří. Možná doma máte nějaký oblíbený, který s radostí vyndáte ze skříně každý rok. Někdy to ale chce změnu, aby vaše stolování vypadalo opravdu slavnostně.

Osvěžení by mohlo přijít například v podobě některého z ubrusů z naší recenze. Jste fanoušky klasiky, nebo si troufnete na elegantní běhoun či kulatý ubrus s výšivkami?

Velký výběr ze vzorů, barev i tvarů uspokojí každého, kdo hledá něco nového a originálního.

Třeba se některý z následujících ubrusů stane tím, který bude zdobit vaši vánoční tabuli a stane se zároveň i reprezentativním svědkem vašich rodinných setkání i neopakovatelné rodinné vánoční atmosféry.

Najdete svého favorita?

#1 Ubrus Jmelí#2 Ubrus Perníčky#3 Ubrus Felix#4 Ubrus Sander Trees#5 Ubrus Chaloupky#6 Ubrus Sander Vločky
           
Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu Zobrazit cenu

Zlatavá honosnost i nenápadná jednoduchost – udělejte si výzdobu po svém

I když si lidé přes rok na výzdobu bytu příliš nepotrpí, na Vánoce se chce předvést každý. Světýlka v oknech, jmelí na lustru, vánoční svíčky či adventní věnec navozují tu pravou vánoční atmosféru, kterou všichni rádi užíváme.

Pozornost je kladena na každý detail a nejinak je tomu i v případě stolování. Vánoční ubrus je velice výrazným prvkem, ať už na konferenčním nebo jídelním stole. Mezi nejoblíbenější prvky patří klasické výšivky, krajky, ale i barevný tisk.

Ať už je váš stávající ubrus okoukaný, poničený nebo jednoduše chcete nějakou změnu, nechte se inspirovat. V naší recenzi najdete vánoční ubrusy v různých tvarech a provedeních, které si rozhodně zaslouží pozornost.

S klasickým rozměrem neuděláte chybu

Asi nejčastěji padne volba na klasické velké obdélníkové ubrusy, které zakryjí celý stůl a připraví tak slavnostní podklad pod vánoční prostírání.

Oblíbené jsou typické vánoční barvy, jako je například červená. Tento červený ubrus s motivem jmelí o rozměrech 120 x 140 centimetrů přesně odráží přísloví, že v jednoduchosti je síla. Velice jemný design je ideální pro kombinaci s bílým, zlatým nebo stříbrným prostíráním či ubrousky.

ubrus s motivem jmelí

 

Vyšívaný motiv jmelí se táhne po okraji ubrusu, zajímavým detailem je efektivní děrování jemně napodobující krajku.

Ubrus je tvořen z polyesteru a bez problému jej můžete vyprat v pračce. Ubrus pořídíte od 429 Kč. Jak jej hodnotí zákazníci?

ubrus jmelí recenze

Stejný rozměr 120 x 140 cm má i ubrus s roztomilým motivem vánočních perníčků. Jemné tóny hnědé, bílé a béžové připomínají tradiční venkovský styl a skvěle se hodí ke staročeské vánoční výzdobě.

 Ubrus Perníčky

Vlnkovaný lem ubrusu je obšitý hnědou nití, vyšívané perníčky jsou děrované. Ubrus bude dobře vypadat s jednoduchým bílým prostíráním, akcent mu dodáte například díky zlatému vánočnímu svícnu.

Tento obdélníkový vánoční ubrus je tvořen z polyesteru, výrobce doporučuje praní na 40 °C. Cenově se pohybuje od 429 Kč.

ubrus perník recenze

Středové běhouny jsou velice oblíbenou volbou

Běhouny jsou stále více oblíbenějším typem ubrusů. Jedná se o úzký pruh látky určený pro dozdobení středové části stolu. Běhouny mohou být položeny přímo na stůl nebo na jiný jednobarevný ubrus a vzniknou tak zajímavé kombinace.

Velice slavnostně vypadá například běhoun Felix, který je zdoben výšivkou v motivu cesmíny v klasické kombinaci červené, zelené a zlaté. Běhoun je obšitý širokou krajkou a skvěle vynikne na přírodním dřevě nebo červeném či zeleném podkladovém ubrusu.

Běhoun Felix

S rozměry 35 x 160 cm se hodí jak na velký jídelní stůl, tak i na konferenční stolek. Tvořen je z polyesteru a může být vyprán v pračce. K běhounu je možné dokoupit i čtvercový ubrus se stejným motivem a sladit tak například jídelní a konferenční stůl.

Ubrus Felix můžete pořídit od 229 Kč. Co na něj říkají čeští spotřebitelé?

recenze ubrus felix

Chybu určitě neuděláte ani s ubrusem Sander s ručně šitými motivy vloček a hvězd. Tento krémový běhoun je velice střídmý, ale za to elegantní. Zlatavé a stříbrné detaily skvěle dotvoří vánoční atmosféru.

Ubrus Sander

Ubrus vynikne jak samostatně, tak na barevném podkladu, doplněn může být například o zlaté nebo stříbrné prostírání.

Rozměry běhounu jsou 40 x 100 cm, vyroben je z pevného polyesteru. Ubrus lze prát v pračce na 40 °C. Cenově se ubrus pohybuje od 579 Kč.

vánoční ubrusy recenze

Čtvercové vánoční ubrusy lze aranžovat různým způsobem

Podobně jako běhouny se velké oblibě těší i čtvercové ubrusy. Dají se použít jak na klasické, tak kulaté stoly a mohou být položeny rovně, nebo úhlopříčně.

Nejčastějším rozměrem čtvercových ubrusů je 85 x 85 cm, jako je tomu i v případě ubrusu značky Sander s názvem Shiny Trees. Moderní a designově zajímavý ubrus v antracitové barvě je nadčasovým kouskem, který si mohou oblíbit nejen milovníci jednoduchých linií i střídmé zdobnosti.

ubrus sander

Motiv vánočních stromů se stříbrnými hvězdami je vyšívaný a ideálně se hodí ke stříbrným doplňkům. Pevný polyesterový materiál má hrubší strukturu, s klidnou duší jej můžete vyprat v pračce na 40 °C. Tento kousek pořídíte od 999 Kč.

recenze ubrus Sanders

S návratem k vánoční klasice přichází ubrus s motivem zasněžených chaloupek v červeno-bílé kombinaci. Ubrus připomíná ladovskou zimu na vesnici, a i když je zima skoupá na sníh, určitě dokáže kouzelnou zimní atmosféru navodit.

ubrus s motivem zasněžených chaloupek

Lem ubrusu je zdoben typickým kostkovaným motivem, který je oblíbený na chatách a chalupách.

Celkově je ubrus laděn do venkovského stylu, ale určitě se hodí i do městského bytu. Rozměry ubrusu jsou 85 x 85 cm, opět se jedná o kvalitní polyester pratelný v pračce.

Pořídit jej lze od 289 Kč, bude to dobrá volba?

vánoční ubrusy recenze

Závěrečné porovnání

Všechny jmenované ubrusy splňují to, co se dá od vánočních ubrusů očekávat. Sváteční symboliku, eleganci i vánoční barvy. Díky širokému výběru tvarů a provedení si každý může najít to, co mu bude vyhovovat nejlépe.

Polyesterový materiál, z něhož jsou ubrusy vyrobeny, je snadný na údržbu, u většiny ubrusů je uvedeno, že mohou být prány v pračce. Mezi drobné nevýhody některých ubrusů patří podle jejich uživatelů například to, že na hladkých stolech kloužou a je třeba je něčím podložit.

Výšivky jsou však kvalitně provedené, nestává se, že by z ubrusů trčely nitě nebo se snadno páraly. Příznivé jsou i ceny. Porovnat je můžete v následující tabulce.

Ubrus JmelíUbrus PerníčkyUbrus FelixUbrus Sander TreesUbrus ChaloupkyUbrus Sander vločky
Rozměr120 x 140 cm120 x 140 cm35 x 160 cm85 x 85 cm85 x 85 cm40 x 100 cm
Materiál100% polyester100% polyester100% polyester100% polyester100% polyester100% polyester
PraníNeuvedeno40 °CNeuvedeno40 °C40 °C40 °C
CenaOd 429 KčOd 429 KčOd 229 KčOd 999 KčOd 289 KčOd 579 Kč

Pokud na vás při pročítání této recenze dýchla vánoční atmosféra, je to jen a jen dobře. Kterému z ubrusů byste udělili tu čest, aby na něm mohla být podávána vaše štědrovečerní večeře?

 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.