Nejlepší přání k Vánocům zdarma na jednom místě. Textová, obrázková, video i ručně vyráběná

Myslíte si, že jsou vánoční přání přežitek?

Posíláte každoročně jednu a tu samou SMS s ohranou rýmovačkou?

Ukážeme vám, že popřát můžete i originálně, přitom snadno, rychle a třeba taky vtipně.

S naším přehledem nejlepších vánočních přání se vám podaří potěšit babičku, rozesmát kamarády a zapůsobit na šéfa nebo se blýsknout před obchodními partnery.

Inspirujte se!

Textová vánoční přání

V dnešní době plné grafiky je těžké zaujmout „pouhým“ textovým přáním. Proto se při jeho výběru snažte zvolit takový obsah, který je pro danou osobu vhodný.

Neosobním spojením „Šťastné a veselé“ jistě nikoho neurazíte, ale taky nijak zvlášť nepotěšíte, je to taková fráze ze slušnosti.

Pojďte se s námi podívat na několik příkladů vánočních textových přání, která mohou zpříjemnit Vánoce vašim blízkým.

Příklady textových blahopřání pro rodiny

Pokud volíme vánoční přání pro své blízké nebo rodinné příslušníky, můžeme si dovolit i trochu sentimentu.

Čas provoněný skořicí v domech svíce hořící rolničky vesele zvoní a my stejně jako vloni prožíváme krásné svátky díváme se na pohádky na zázraky věřit chceme pak se všichni obejmeme přejeme si štěstí, zdraví jak se v moudrých knihách praví z půlnoční nám mrznou uši zase máme mír a klid v duši
Vánoční svátky, krásné a tajemné pohledy vlídné, milé a vzájemné Teplo je u krbu nebo jen u svíčky dlouhý byl celý rok, teď už je maličký Děti jak stromeček, oči jak korálky copak nám Ježíšek přinese za dárky? Byť by byl maličký, nejmenší na světě vykouzlí úsměvy na tvářích dítěte

Příklady psaných vánočních blahopřání pro firmy

profesní sféře a na vánoční přání ke komerčním účelům je vhodné vybírat trochu střízlivěji. Popřejte s noblesou a elegancí.

Kroky tiše dopadají do sněhu, stačí pár vteřin – rok se uzavírá. Skončí čas starých křivd i lásek, starých příběhů, rodí se předsevzetí čirá. Spokojené vánoční svátky a mnoho štěstí v novém roce přeje ……….
Pamatujte, že to nejdůležitější, čím můžete obdarovat své blízké je láska, čas, který s nimi strávíte a pozornost, kterou jim budete věnovat. Naslouchejte proto svým blízkým nejen o Vánocích, ale také v celém následujícím roce …..

Příklady vánočních přáníček s textem pro kamarády

Známé a kamarády pobavíte nějakým veselým a vtipným vánočním přáním.

Textová vánoční přání je možné odeslat emailem, nebo jako dopis, případně pohlednici, do poštovní schránky.

Ježíšek nám nepřijel, co má asi za svízel. Možná, že se venku ztratil, nebo soby cestou zchvátil. Teď si sedí někde v lese, mám strach, že tam ožere se. Šťastné a Veselé!
Přistál u nás na okně a koukal, co mám na plotně. Prý mu cestou vyhládlo a sobům značně vyprahlo. Ach, Ježíšku, nejez moc! Máš před sebou celou noc! Rybu sněd a salát všechen, pak si ustlal pod pelechem. Rolničky mu smutně cinkaj, zatímco tu sobi blinkaj. Opili se svařákem a dvoulitrovým panákem. Tak veselé Vánoce!

Jestli jste si nevybrali z uvedených příkladů, nebo prostě potřebujete více inspirace na texty vánočních přání, přečtěte si podrobnější článek na toto téma.

Obrázková vánoční přání

Obrázková blahopřání jsou pohlednice, které odesíláte emailem, ale poslat je můžete i do zpráv na Facebooku, nebo je sdílet jako hromadné přání pro své Facebookové přátele.

Výhodou tohoto typu vánočních přání je, že jsou zdarma ke stažení, takže jich můžete odeslat opravdu mnoho.

E-pohlednice mají spoustu podob, zvolit si můžete obrázky bez textu i s textem již předepsaným.

Příklady obrázkových blahopřání:

Obrázkové vánoční přání ke stažení
Vánoční obrázkové přání zdarma
Vánoční obrázkové přání ke stažení zdarma
Vánoční obrázkové přání se sněhulákem zdarma

Pokud máte připravený vlastní text, který chcete na přání použít je potřeba vybírat e-pohlednice s místem určeným pro text. Jako jsou například tyto.

Když už pro změnu nemáte času nazbyt, můžete sáhnout po e-pohlednici s předepsaným textem. Obrázková přání nemusíte nutně odesílat jen v elektronické podobě. Česká Pošta v tomto ohledu vychází svým zákazníkům vstříc a pohlednici vám nejen vytiskne, ale rovnou pošle na vámi zvolenou adresu.

Chcete vidět další vánoční obrázková přání?

Nakoukněte do našeho článku na téma obrázková přání, který se tímto tématem zabývá dopodrobna.

SMS vánoční přání

Popřát formou SMS je jednou z nejjednodušších variant všech přáníček. Mobil máte stále po ruce, takže jestli při vánočním shonu zapomenete popřát známým nebo tetičce, nechá se to rychle napravit.

I tak se ale snažte posílat přání trochu s předstihem, působí to lépe, než když si vzpomenete až nad svou porcí štědrovečerního kapra.

Použijte třeba některý z našich tipů na SMS vánoční blahopřání, nebo se inspirujte například tady.

Tipy na originální SMS blahopřání:

Vánoce jsou láska…Vánoce jsou naděje …Vánoce jsou štěstí …Přeje vám a vaší rodině šťastné svátky plné lásky a rodinné pohody hlavně žádné nehody.
Všem lidem přeji mír na zemi i v našich duších, když jsou ty Vánoce, ať každý z nás to alespoň zkusí. Lásku a štěstí, které jsou dobrou zvěstí. Mějte se rádi nejen na Vánoce, užijte si tradice a taky pohádky, které vezmou vás na chvíli do dětství nazpátky.
Dárky už pod stromečkem leží, Ježíšek na skútru, sobi za ním běží, diví se, že sněží. Šťastné svátky chci ti přát, abys neměl důvod se přestat smát. Letos nevím co ti mám dát, snad bude stačit, že tě mám rád.
Nejlepší dárek v životě, nikdy nenajdeš pod vánočním stromkem. Je to tvá láska, přátelé, rodina a každá s nimi strávená hodina. Veselé Vánoce přeje ………
Slyším zvony v dálce a držím vám všem palce, ať vaše Vánoce proběhnou hladce. A to je ve zkratce, rodinná pohoda, která není jen náhoda. Zdraví, štěstí a peněz kupa, ať se má dobře celá vaše tlupa.
Vánoce, přivádí nás k sobě blíž, z jednoho místa na druhé, spojuje odlišné světy. Právě tobě posílám tyto věty, abys věděl, že na tebe myslíme, i když jsme daleko, jednou si všechno povíme. Krásné Vánoce přejí ……….

Vtipná vánoční přáníčka

Vtipkovat můžete jakoukoliv formou. Někdy není zapotřebí slov a vystačíte si např. s legračním motivem vyobrazeným na pohlednici, případně e-pohlednici.

 • Oblíbené jsou i koláže a fotomontáže.
Vtipné vánoční přání ke stažení zdarma
 • Milovníci domácích mazlíčků se zase rádi zasmějí nad zvířátky v santovských oblečcích.
Obrázkové vánoční přání s vtipnými psíky

Chcete rozesmát básničkou? Třeba si vyberete některé z našich příkladů.

Vánoce jsou pro kněze, do kostela nevlezem. My si dáme štamprdličku, posedíme na chviličku, my si dáme půlku džbánu, vylezem až o Štěpánu.
Vánoce jsou o úklidu, nesmíš mít ani chvilku klidu. Není čas na rodinu máme jenom hodinu, nakoupit jídlo, dárky, klobásy i párky a pak rychle zpátky. To jsou naše svátky. Přijdou taky rvačky, kdo má lepší hračky? Strhneme i stromeček, tohle je můj dáreček. Rodinnou pohodu přeje
Plave ryba po řece, nechej ji být člověče. Máš už jídla plnou spíž, jestli ty to všechno sníš? Zaplatil jsi účet dlouhý, nezbylo už na tvé touhy. Máš však jídla plný žok, zbyde ještě na přes rok.
Už máš všechno na svátky, pod stromečkem hromádky, jídla plný stůl, strhaný jak vůl? Už ti hrají koledy? Dostals svetr od dědy? Doma pěkně naklizíno, teď už můžeš vypít víno. Plnou mísu salátu, řízků nejmíň 5, už jsi to všechno sněd? Teď si vezmi cukroví, ať se to zas nezkazí. Hodně lásky, zdraví, štěstí a vše co k Vánocům patří přeje ………
Lži pro děti, mrtvé ryby, tady se někdo dopustil chyby? To musí být špatný vtip, chtěl bych se mít o svých narozeninách líp. Váš Ježíšek
Vánoce nejsou čas, ba ani sezóna, je to stav myslí, proto přenesme si krásu Vánoc do celého roku. Užívejte pohody, kašlete na závody, mějte v duši mír a klid, bude se vám dobře žít. Veselé Vánoce přeje ……….

Vánoční PFka

Tady jsme pro vás připravili výběr těch nejlepších novoročenek zdarma. Obrázková pf přání můžete použít rovnou jako vánoční. Stačí vybrat ty s vhodným textovým přáním nebo si na obrázek doplnit vlastní.

Vánoční přání perníčky

Zdroj: Freepik.com

Novoročenka se sněhuláky

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Vánoční a novoroční přání se Santou

Zdroj: Pixabay.com

Novoročenka s prasetem pro štěstí

Zdroj: Pixabay.com

Kočičí přání do nového roku

Zdroj: Pixabay.com

Novoročenka pro koňáky

Zdroj: Pixabay.com

Novoroční přípitek na pf-ko

Zdroj: Pixabay.com

Vánoční a novoroční obrázky na PF

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Některé obrázky čekají jen na samotné pf, které na ně můžete doplnit v libovolném obrázkovém editoru.

Video vánoční přání

Když zazní vánoční melodie, málokdo se ubrání emocím. Odeslání video vánočních blahopřání vás víc než trochu času při výběru stát nebude.

Které je podle vás to nejlepší? Inspirovat se můžete na YouTube, třeba se vám zalíbí i některé z našeho výběru.

Vánoční přání 🙂

Pro ty, co rádi vsází na klasiku, tu máme krásná video přání se zpěvem Karla Gotta, který prostě k Vánocům patří a jeho písně znají Češi napříč generacemi.

Píseň Jsou svátky

☆ Jsou svátky - Karel Gott

Píseň Alžbětinská serenáda

Alžbětínská serenáda....Karel Gott....♥♥♥(Kety)♥♥♥

Něco do sebe má i dětský zpěv a ve spojitosti s Vánočními svátky a spoustou roztomilých obrázků, vykouzlí velmi snadno úsměv na tváři vašich blízkých.

Zpěv dětského sboru

Vánoční přání

Speciální vánoční přání

Vánoční přání speciál

Animované přáníčko od Mimoňů

Mimoni (Minions) - vánoční píseň

Veselé Vánoce přejí sobi

Veselé vánoce přejí soby

Chcete vidět ještě více videí s vánočním přáním? Pak je pro vás jasnou volbou článek zaměřený na video přání.

Ručně vyrobená vánoční přání

Ještě větší radost uděláte také ručně vyrobeným přáním. Fantazii se meze nekladou a pro každého budete mít jedinečný kousek.

Do práce zapojte i děti, alespoň se zabaví, naučíte je tradicím a jejich výtvory potom můžete bez váhání rozeslat těm nejbližším. Komu víc by udělala radost obtisknutá ručička než babičce?

Pro tvořivé tady máme jednoduchý návod, jak takové přání vyrobit.

Návod na výrobu vlastního přáníčka

Nebojte, výroba přání není složitá, ani nezabere mnoho vašeho vzácného času v předvánočním shonu.

Výroba 1 kusu přání trvá zhruba 10 – 15 minut.

Co budete potřebovat

 • Zelený a červený tvrdý barevný papír
 • Bílou tuž nebo voskovku
 • Zlatou miniaturní hvězdičku
 • Papírovou krajkovou podložku pod dort
 • Lepidlo
 • Tužka, pravítko a nůžky

Pracovní postup

 1. Vystřihněte ze zeleného a červeného tvrdého papíru formát, který se vejde do obálky.
 2. Rozstřihněte na poloviny papírovou krajkovou podložku pod dort.
 3. Každou polovinu krajkového papíru složte a přehněte tak, aby vytvořil stylizovaný stromeček.
 4. Podle pravítka si tužkou vyznačte svislým směrem střed barevného papíru.
 5. Složený krajkový papír z rubové strany natřete velmi slabou vrstvou lepidla a přilepte do středu barevného papíru podle vyznačené linie.
 6. Do dolní části vepište fixem, voskovkou nebo tuší vánoční přání. A máte hotovo.
Návod jak si vlastnoručně vyrobit vánoční přání

Vánoce se kvapem blíží, proto bychom se neměli jako každoročně zaměřovat pouze na materiální a dekorativní stránku svátků – vždyť pestrá vánoční světelná dekorace, či jiná výzdoba, nepotěší tolik jako osobité přáníčko. 

Neváhejte a popřejte i vy svým známým, přátelům, sousedům nebo prostě všem, na které si vzpomenete krásné Vánoce.

Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak velkou radost může takové přání způsobit, ať už zvolíte jakoukoliv formu i obsah. Přání dává dotyčnému najevo, že na něj myslíme a jsme s ním, i když zrovna nemůžeme být v jeho blízkosti.

Přejeme mnoho klidu, pohody a žádný stres. Nenechte se semlít v předvánočním kolotoči příprav.

Vánoční přání už tedy máte vyřešená. A co vánoční osvětlení? Naše recenze vám ukáže ty nejlepší kousky pro letošní rok. 

Od historie přáníček až po současnost

Zasílání vánočních přání, pozdravů a pohlednic je tradice starší 170 let.

„Přejeme Vám veselé Vánoce a šťastný nový rok“. Tuto formulaci použil poprvé Callcott Horsley na prvním komerčním přání v Londýně roku 1843. Jednalo se o pohlednici vyobrazující rodinu popíjející víno.

Později se přání rozšířila po Evropě a když se dostala do Ameriky, zažila velký rozmach. Američané na pohlednicích vyobrazovali populárního Santa Clause.

Do Čech přišla přání k Vánocům na počátku 20. století, ale nezbytností se u nás stala až o 50 let později, kdy je zasílala svým blízkým téměř každá domácnost. Oblíbené byly pohledy s kresbami Josefa Lady, fotografie a motivy vánočních předmětů.

25 let už jsou tu s námi i SMS zprávy. První SMS byla odeslána 3.2.1992 a jednalo se o text s SMS vánočním přáním. Od té doby se stávají stále oblíbenějšími. Papírová klasika je na ústupu.

Komentáře
 1. Je toho moc cizokrajného a žádné přání s videem od nás (Lada apod.) a nebo jen od K. Gotta (nechte ho, probůh už spát, alespoň kvůli jeho dětem). Moc se mi článek nelíbil – asi neumím stahovat, ale stáhnout odkaz? proč? a přečít si jenom o tom, co by mělo být… to je hloupost, která mi nic neříká. Raději budu tvořit sama.
  Jinak všem přeji hodně zdraví, rychlé rozloučení s covidem a potom setkání s milými lidmi, štěstí, hezké dárky pro radost a lepší a příjemnější rok 2021.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X