Jaké budou letos adventní trhy v Rakousku? Veškeré info na jednom místě!

Rádi byste v letošním roce objevili vánoční trhy v Rakousku? Proč ne? Dostat se na ně, není žádným problémem. Některé se nachází kousek od hranic a přesto nabízí úplně jiný svět, nádhernou vánoční atmosféru a hlavně odlišné zvyky a tradice.

Jaká města navštívit?Mapa vánočních trhů


Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni jsou kouzelné a navštěvované mnoha turisty.
christkindlmaerkte.at

Vánoční trhy ve Vídni patří zajisté mezi velkolepé a velice často navštěvované. Zejména, pokud bydlíte kousek od rakouských hranic, vyplatí se zde zavítat.

Náměstí jsou provoněná punčem, dýchá na vás atmosféra Vánoc, tradic a řemesel, a to nejen na nejstarším vídeňském trhu ve Freyungu z roku 1772, ale také na dalších místech.

Ve Vídni jich naleznete hned několik, například na náměstí Rathausplatz, na náměstí Marie Terezie, u Schönbrunnu, v Prateru u ruského kola, na Karlově náměstí, u Hofburgu, na Štěpánském náměstí a v neposlední řadě Christkindlmarkt na Radničním náměstí.

Ve Freyungu naleznete spoustu zajímavých dárků, zejména pak různé druhy betlémů nebo vánoční dekoraci ze skla. Za kulturou se zase můžete vydat na náměstí Marie Terezie, kde se odehrává zpěv sborů a dalších hudebních interpretů.

Celou krásu si můžete vychutnat se svařeným vínem v ruce. Pouť bude dosti dlouhá, čeká na vás až 150 stánků. A kdyby vám to bylo přece jen málo, můžete si zabruslit na obrovské ledové ploše čítající 3000 m2.

Vánoční trhy v Salzburgu 

K oblíbeným patří i vánoční jarmarky v Salzburku.
uriaubsguru.de

Co dodat vánočním trhům v Salzburgu? Snad už jenom předvánoční lyžovačku. Vždyť o tu tady také není nouze. Ale i když nelyžujete, můžete si vychutnávat hory pěkně v pozadí tohoto kouzelného jarmarku z dob 15. století.

Ježíškův trh (Christkindlmarkt) se tradičně koná před salcburským chrámem a na Rezidenčním náměstí, kde naleznete kolem sta prodejních stánků, ale také zajímavé kulturní vystoupení v režii divadla, zpěvu chorálů nebo koncert dechových souborů.

Dále musíme zmínit i vánoční trh na náměstí Mirabellplatz či adventní trh na nádvoří pevnosti Hohensalzburg. Tato místa bezesporu patří k nejkrásnějším trhům v Evropě.

Vánoční trhy v Linci

A co říkáte na krásné vánoční trhy v Linzi.
meinbezirk.at

Na vánočních trzích v Linzi také objevíte nevšední zážitek na pozadí barokních staveb. Náměstí Volksgarten nabízí k vidění pohyblivé sochy v životní velikosti, na Hlavním náměstí zase pedesátku stánků s různým sortimentem jídel ale také řemeslných výrobků.

Ve stáncích koupíte ručně vyráběné výrobky ze dřeva, například figurky v jesličkách nebo různé výrobky ze skla. Navíc zde naleznete odpočinek a zpestření kulturním programem, krásný bohatě zdobený vánoční strom, nebo si můžete vyrobit vlastní svíčku na adventní věnec.

Výhoda těchto trhů spočívá v tom, že nemusíte cestovat příliš daleko, nachází se nedaleko od hranic.

Vánoční trhy v Retzu

Na vánočních trzích v Retzu zažijete také pochod krampusů.
advent-in-retz.at

S vánočním trhy v Retzu zažijete i největší průvod čertů, objevíte rozlehlé vinné sklepy a v neposlední řadě nakoupíte na vánočním jarmarku. Pokud toužíte spojit předvánoční výlet s poznáním něčeho nového, může vás toto městečko opravdu uchvátit.

Zejména podzemní labyrint, který má celkem čtyři patra a 20 km, spousta historických suvenýrů a možnost ochutnávky vín, může být tím pravým zpestřením. Nebo byste ocenili promenádu krampusů? Ve stáncích si navíc koupíte výborné svařené víno, pečené kaštany nebo rakouské cukroví.

Vánoční trhy v Innsbrucku

Kouzelný vánoční trh v Innsbrucku zve svým podhorským prostředím.
blog.tirol

Nyní se vydáme do Tyrolska a navštívíme vánoční trh v Innsbrucku. V historickém Starém městě nalezneme Christkindlmarkt přímo pod Zlatou střechou, který nabízí široké spektrum řemeslných výrobků, ale také ochutnávku místních specialit.

Zajímavým místem k návštěvě je jarmark na ulici Maria-Theresien-Straße, kde se můžete pokochat krásnou světelnou instalací z křišťálu a skla. Nemůžeme opomenout ani trh na Hlavním náměstí, kde je tradičně umístěn historický kolotoč a okolo šedesáti stánků. 

Vánoční trhy v Grazu

A nakonec nesmí chybět vánoční jarmark v Grazu.
steiermark.com

Vánoční jarmark v Grazu vás uchvátí pečlivě vybranými řemeslnými výrobky, ale také výběrem jídel a nápojů, z nichž nejznámějším je rozhodně Feuerzangenbowle. Jde o ohnivý nápoj z vína a rumu, který vás zahřeje i v těch nejmrazivějších dnech. Kromě toho zajisté naleznete spoustu druhů vánoční dekorace a tematických dárků.

X