V čem se Vánoce ve světě odlišují?

Mimo Evropu se setkáte s pro vás možná nepochopitelnými způsoby trávení Vánoc. Některé země vás překvapí výběrem štědrovečerního jídla nebo neobvyklým vánočním stromečkem, který mívají na Vánoce v Gruzii.

Kdo nosí dárky ve světě?

Jako první vás jistě napadne Santa Claus. Ano, vtírá se všude, ale jeho domovinou zůstává stále Amerika. V Číně chodí o vánocích starý vánoční muž – Sheng dan Lao ren. A to není zdaleka všechno, co vás na Vánocích v Číně překvapí. V Indii se děti těší na otce Vánoc, v Japonsku Hoteiosho nebo Santa Claus.

Štědrovečerní jídlo? Jak kde

Jistě se budete divit, co považují v Japonsku za sváteční štědrovečerní menu. Ale třeba v Austrálii se na žádné velké hodování teplých jídel nehraje. Mají tam teplo, a tak štědrovečerní jídlo řeší venkovním posezením, grilovačkou a mořskými plody. Australské Vánoce vypadají, jako kdyby byly v létě. Na kráse jim to rozhodně neubírá.

Na vánoční výzdobu si potrpí všude

Co se týče zkrášlování svých obydlí, tomu se věnují lidé ve všech zemích. Jen se trošku liší dekoracemi. Schválně jestli uhodnete, kde zdobí plastový stromeček? A kde se Vánoce vůbec neslaví? To všechno zjistíte v článcích níže.

Netradiční tradice

Je velmi zajímavé, že vánoční písně nebo koledy se zpívají všude. Jsou samozřejmě charakteristické pro dané země. Těžko budete v Austrálii na pláži zpívat o bílých Vánocích. I když klidně můžete, ale sněhu se nedočkáte.

Mezi další tradice, které se drží ve valné většině zemí, patří vánoční stromeček. No a samozřejmě každá země má své vlastní slavnostní jídlo podle své charakteristické kuchyně. Proto jsou například indické Vánoce provoněné kari, v Americe se jí všem dobře známý tradiční pečený krocan.

Pojďte se o dalších vánočních tradicích přesvědčit na vlastní oči. Kterou zemí začnete?

X