Víte jak vypadají ománské Vánoce? Ano, mohou to být ty nejkrásnější svátky vůbec!

Zajímá vás, jak vypadají Vánoce v Ománu? Tak to jste na správném místě!

Je to sice muslimská země, ale je to také místo, kam se sjíždějí lidé z celého světa a užívají si jeho vřelé pohostinnosti.

Pokud sem vycestujete během vánočních svátků, uvidíte, že je to země pro každého!

Pokud je to něco, o čem se chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení!

Jak Ománci slaví Vánoce?

Ománské Vánoce jsou časem velké radosti a vzrušení. Je to také jedno z nejrušnějších období roku v hlavním městě, Muscat.

Většina lidí vyznává odnož islámské víry – Ibadi, která je považována za tolerantní a umírněnou. Vánoce nejsou v zemi oficiálním svátkem, ale lidé si stále užívají jejich tradice a není neobvyklé vidět ozdobené vánoční stromky v nákupních centrech a hotelech nebo slyšet lidi koledovat, když se blíží 25. prosinec.

Vánoce nejsou v Ománu oficiálním svátkem, ale i přesto se zde lidé těší z duchu tradic a Vánoc.

Vyzdobené vánoční centrum se stromem.
Zdroj: al-qanaa.blogspot.com

Co se v Ománu servíruje na vánoční stůl?

Ománské speciality, která Vánoce doprovázejí, epická a zahrnují tři dny plné jídla a bujarých rodinných oslav. Oslavy a hostiny probíhají všude, jak v hlavním městě, tak i v tradičních vesnicích. Vždy jsou plné lásky, radosti a jídla.

Je jedno, kde vánoční oslavy strávíte, ať zda sedíte na podlaze stárnoucí vily s jídlem rozloženým před sebou na zemi, nebo sedíte u elegantního jídelního stolu v obrovském moderním domě. Vánoční jídlo a pohostinnost lidí, kteří spolu sdílejí hostinu, jsou všude stejné.

Během prvního dne svátku se jí kuřecí maso a rýžová kaše zvaná arseeya, popíjí se ománská káva s kardamomem a růžovou vodou.

Mezitím se muži postarají o porážku zvířete (obvykle kozla nebo jehněte) a pustí se do vaření tradičního slavnostního pokrmu zvaného shuwa.

Při výrobě shuwy jsou kousky masa nakrájeny a dochuceny opojnou směsí koření, která obsahuje skořici, kardamom, kmín, pálivé chilli papričky, hřebíček a černý pepř smíchané v oleji.

Kořeněné maso se zabalí do banánových listů, zastrčí do tkaného sáčku z palmových listů a umístí pod zem nad žhavé uhlíky, kde se přes noc vaří.

Druhý den se sáčky otevřou a voňavé maso pokryté kořením se podává na obrovských mísách s rýží.

Jak vypadají japonské Vánoce a tradice s nimi spojené? To zjistíte v našem dalším článku!

Tradiční vánoční pokrm podávaný v Ománu na Vánoce.
Zdroj: npr.org

Vánoční strom v Kataru

Vánoce pro většinu světa nemohou proběhnout bez vánočního stromku. To je důvod, proč se několik míst v sultanátu, ujalo úkolu vyzdobit slavnostně vánoční strom.

Žádná vánoční událost se neobejde bez ozdobených zelených vánočních stromků, takže se určitě vydejte do některého z hotelů/letovisek a užijte si slavnosti.

Vyzdobený vánoční strom na pláži v Ománu.
Zdroj: EMELINE RAIJMAKERS

Kde nakoupit vánoční dárky?

Od vánočních stromků a světýlek až po „santovské“ čepice, ománské obchodní domy nabízejí vše, co potřebujete k oslavě svátků.

Vánoční trhy nejsou v Ománu tak populární jako v Evropě, ale stále existuje několik skvělých míst, která můžete navštívit, a pokud přemýšlíte o nákupech dárků na poslední chvíli, pak byste měli navštívit Souk Al-Bustan a Souk Muttrah.

Tyto dva trhy se nacházejí v Muscatu, hlavním městě Ománu. Jsou plné obchodů a stánků prodávající nejrůznější předměty od tradičních ručně vyráběných šperků až po pozlacené hodinky. Najdete zde i jedinečné vánoční ozdoby.

Obchodní vánočně vyzdobené vánoční centrum.
Zdroj: thearabianstories.com

Jaká místa během vánočních svátků navštívit?

Jedním z nejoblíbenějších míst, kde se lidé během Vánoc scházejí, jsou velké luxusní hotely.

Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa nabízí k podívané vánoční strom, který je umístěn v resortu a měří 13 metrů na výšku a je ozdoben více než 15 000 světly a 2 000 cukrovinek.

Postavení tohoto stromu trvá asi 10 lidem tři dny. Během ceremonie rozsvícení stromu se účastní velké množství lidí. Zaměstnanci pak připravují různé pokrmy a nápoje, jako je vánoční cukroví a děti hrají a zpívají vánoční písně.

Krásně vyzdobený hotelový komplex.
Zdroj: tripadvisor.com

Různé velké hotely v Ománu mají speciální prázdninová menu, která připravují tradiční vánoční večeři. Jednou z nejoblíbenějších možností je Safari Rooftop Grill House v Grand Hyatt. Na Štědrý den se v restauraci podává tradiční bufet s krocanem a dalšími tradičními pokrmy.

Velký vánoční strom a skupina zpívajících dětí.
Zdroj: thearabianstories.com

Ritz-Carlton Hotel v Al Bustan Palace má ve vstupní hale slavnostní rozsvícení stromu. Pořádá také různé aktivity, mezi které patří různé workshopy, které jim umožňují vytvořit si vlastní vánoční chaloupky.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X