Jaké budou letos adventní trhy v Německu? Veškeré info na jednom místě!

Tušíte, které vánoční trhy v Německu patří k těm nejobdivovanějším a nejkrásnějším? Pokud jste dostali chuť cestovat, prozradíme vám, která místa si jít prohlédnout a co tam naleznete.

Vánoční trhy v Berlíně

Vánoční trhy v německém Berlíně.
berlin.de

Samozřejmě musíme na úvod zmínit německé hlavní město a s tím i berlínské vánoční trhy. Nejznámějšími trhy jsou Gendarmenmarkt, Alexanderplatz a Červená Radnice. 

Gendarmenmarkt patří bezesporu k nejnavštěvovanějšímu jarmarku, ročně se zde vystřídá zhruba 60 tisíc lidí z celého světa. Na Alexanderplatz naleznete spoustu zajímavých rukodělných výrobků, zejména dekoraci, umělecké předměty ale také si můžete zabruslit na ledovém kluzišti.

V Berlíně naleznete v součtu zhruba 40 jarmarků, takže není radno zmiňovat každý z nich. Každopádně musíme podotknout, že je každý svým unikátem.

Vánoční trhy v Regensburgu

Vánoční trhy v Řezně nebo také Regensburgu.
regensburg-bayern.de

S vánočními trhy v Regensburgu, česky zvaném Řezno, zapomenete na povinnosti všedního dne. Projdete se v romantických uličkách s celou rodinou.

Své místo tu najdou i děti. Tradičně zde naleznete tři jarmarky, které se odehrávají na náměstí Neupfarrplatz, dalším je Lukréciin řemeslnický trh a Romantický trh v paláci Thurn Taxis.

Na všech místech však naleznete atrakce pro děti, ale také stánky se zajímavým zbožím, které může posloužit jako dárek pod stromeček. Zajímavým kouskem, který stojí za vyzkoušení, je obří, téměř půlmetrová, klobása nebo sladké zázvorové perníčky.

Vánoční trhy v Norimberku

Krása vánočních trhů v německém Norimberku.
seveatrain.com

Na vánočních trzích v Norimberku zajisté chybět nesmíte. Zejména pokud milujete vůni kořeněných perníčků. Tady se totiž tato dobrota zrodila a Norimberčané jsou v její přípravě opravdoví přeborníci.

Ale nejen to. Uchlácholí vás i krásné historické centrum, kterému dominuje Císařský hrad. Prodejní stánky naleznete na Hlavním, ale také Radničním náměstí, která jsou od sebe co by kamenem dohodil.

Zajímavou nabídkou jsou originální ručně vyrobené ozdoby, teplý punč, vánoční andělé nebo kořeněné párky v housce.

Vánoční trhy v Žitavě

Kouzlo vánočního jarmarku v Žitavě.
youtube.com

Na vánoční trhy v Žitavě se dostanete klidně vlakem z Liberce. Obrovskou výhodou také je, že nemusíte znát ani slovíčko německy, postačí vám Čeština, eventuálně Polština.

Tyto atraktivní trhy nabízí vyžití pro celou rodinu. Nejen, že zde můžete zažít krásnou sváteční atmosféru, ale okoštujete i tradiční dobroty, kupříkladu tradiční klobásu bratwurst, voňavou štolu nebo si také můžete vybrat různé druhy vánoční dekorace pro zkrášlení vašeho obydlí.

Vánoční jarmark v Pasově

Tak to vypadá na vánočních trzích v Pasově.
bayern.by

Podotknout musíme i významnost vánočního jarmarku v Pasově, německy zvaném Passau. Toto kouzelné barokní městečko se nachází mezi třemi řekami a ukrývá v sobě náramnou atmosféru Vánoc.

Za zhlédnutí stojí nejen trhy, kde naleznete spoustu chutných tradičních jídel a pochutin, ale také ruční práce od šikovných umělců a řemeslníků. Ve stáncích si můžete vybírat z různých druhů grilovaných klobás, obložené chleby nebo ovoce v čokoládě.

Nechybí tedy ani výběr vánoční dekorace, vyřezávané výrobky, figurky do betlému, světelná dekorace a další. Krásu tohoto města si dokonce vychutnáte z lodi, pokud stihnete okružní plavbu nebo také z lípové terasy zvané Batterie Linde.

Vánoční trhy v Marienbergu

Na vánočním trhu v Marienbergu si můžete dokonce zabruslit.
handelsblatt.com

Za vánočními trhy v Marienbergu se můžete vydat nejen kvůli jejich dostupnosti. Nachází se kousek od Chomutova, a zároveň nabízí pěkné renesanční místo, atrakce, pestrý výběr zboží prodejních stáncích i kulturní program.

Takovou nevšední atrakcí, zejména pro děti, může být Weihnachtsmann, děda se sáněmi a soby, který je podobný Santovi. Kolem čtyřiceti stánků nabídne občerstvení, dobré pití, ale také drobné dárky. Zajímavá je také páteční promenáda horníků.

Vánoční trhy v Drážďanech

Nejstarší vánoční trh v Evropě je umístěn v Drážďanech.
voucherwonderland.com

Vánoční trhy v Drážďanech patří zajisté mezi ty nejkrásnější. Vypráví totiž samy o sobě, neboť jsou nejstaršími trhy v Německu. Přestože jejich historie sahá do roku 1434, nejsou pozadu.

V Drážďanech je trhů hned několik, ale nejznámějším a také hlavním trhem je Striezelmarkt. Své jméno si vysloužil díky štole, tradiční vánoční sladké dobrotě. 

Tento malebný jarmark je opravdu krásný a nabízí široké spektrum vyžití pro všechny věkové skupiny.

X