Jaké budou letos adventní trhy v Magdeburgu? Program a důležité informace na jednom místě

Díky své bohaté výzdobě a světelným instalacím se německý Magdeburk v době Vánoc proměňuje v zářivou zemi divů.

Centrem těchto oslav jsou vánoční trhy v Magdeburgu.

Kromě stánků s rozmanitým zbožím lákají zejména na bohatý dětský program.

Prozradíme vám, kdy a kde se konají a co na nich bude letos k vidění.

Adventní trhy Magdeburg

Magdeburger Weihnachtsmarkt je vánoční trh, který je údajně ze všech německých adventních jarmarků nejvstřícnější ke svým malým návštěvníkům. Klade velký důraz na to, aby se na něm děti cítily jako doma.

Kromě toho je známý též svou impozantní světelnou výzdobou. Celé centrum Magdeburku se třpytí a leskne díky více než 1,2 milionu LED světel a 80 velkým světelným instalacím.

V neposlední řadě je legendární též zdejší kultura svařeného vína, ochutnat můžete více než padesát různých druhů tohoto oblíbeného nápoje.

Vánoční trhy na Alter Markt

Kdy a kde se vše uskuteční?

27. 11.2023 – 29.12.2023

Pondělí až čtvrtek 11.00 – 22.00, pátek a sobota 11.00 – 23.00, neděle 11.00 – 20.00

Na co se můžete těšit?

  • kouzelná svetělná výzdoba
  • středověký jarmark
  • svařené víno
  • rozmanité atrakce pro děti i dospělé

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program magdeburského adventního jarmarku

Vánoční trhy v Magdeburgu se tradičně otevírají jízdou Santových saní z vlakového nádraží na Starý trh (Alter Markt). Středobodem největšího vánočního trhu v Sasku-Anhaltsku bude jako každý rok dětská vánoční vesnička se svou pohádkovou uličkou a řemeslným domkem, Santovým bytem a pekárnou, betlémem, loutkovým divadlem a dalšími vystoupeními.

Z více než sto dvaceti stánků se bude linout vůně tradičních pochoutek, jako jsou perníčky, svařené víno i klobásky. Stánky s vánočními trhy najdete v okolí radnice.

Středověké slavnosti můžete opět zažít v Kaiser-Otto-Pfalz. Řemeslníci, obchodníci a herci zavedou návštěvníky do středověku. Historické je i pohoštění, svařené víno a horká medovina se podávají v hliněných džbánech. Vydatná jídla pocházejí z pece a kotlů.

Středověký vánoční trh v Magdeburgu.
zdroj: magdeburg.de

Vzduch naplní jemné vůně exotického koření a specialit, uvidíte, jak se kdysi živili kováři, soukeníci, skláři, malíři skla a hrnčíři. Zboží a materiály jsou představeny tak, jak vypadaly v 10. století, především dřevo, kov, vlna, keramika, vosk, kožešiny, kůže, zbraně, šperky a košíkářské výrobky.

Každý den bude na návštěvníky čekat vánoční hudba, každou středu se budou konat mezinárodní vánoční koncerty se swingovými, soulovými a rock’n’rollovými kapelami a o víkendech pohádková představení, loutková představení i velkolepé taneční show.

Z ruského kola vysokého 38 metrů si můžete vychutnat fantastický pohled na „světelné moře“ i nedaleké ledové kluziště. Na Štědrý den a první svátek vánoční je trh uzavřen.

Pro lepší představu, jak zdejší vánoční jarmark vypadá, se můžete podívat na video z loňského roku.

Weihnachtsmarkt & Lichterwelt Magdeburg
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Magdeburku

Magdeburg je hlavním městem spolkové země Sasko-Anhaltsko. Historie města má kořeny ve středověku, bylo založeno v roce 805 n. l. a od následujícího století jeho vliv rostl. V 10. století se město stalo sídlem císaře Svaté říše římské Oty I.

Prestižní postavení mu zajišťovala i jeho strategická geografická poloha, město bylo křižovatkou obchodu se slovanskými zeměmi. V 16. století se Magdeburk stal jedním z nejdůležitějších center protestantské reformace.

Radnice a náměstí Alter Markt
Vánoční trhy v Magdeburku se konají před hlavní budovou města – radnicí z konce 17. století, která byla po třicetileté válce, během níž byla zničena, přestavěna ve stylu rokoka. Zajímavá je také socha magdeburského rytíře na Alter Markt. Pochází z roku 1240 a je pravděpodobně nejstarším příkladem jezdecké sochy severně od Rýna. Zobrazený rytíř je údajně Ota I., císař Svaté říše římské.

Magdeburský dóm.
zdroj: fotocommunity.de

Magdeburský dóm
Symbolem města je luteránská katedrála svaté Kateřiny a svatého Mořice. Je to nejvyšší kostel v bývalém východním Německu. V interiéru se nachází mnoho vzácných soch,  zejména skupina „Dvanácti panen“ a sochy svatého Mauricia a svaté Kateřiny.

Když už budete v Magdeburgu, proč nepokračovat dále? Berlínské adventní trhy rovněž stojí za návštěvu. 

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X