Jaké budou letos vánoční jarmarky v Maďarsku? Veškeré info na jednom místě!

Rádi byste se letos za krásou jedinečné vánoční atmosféry vydali až za hranice naší země?

Pokud už jste procestovali ty nejpoutavější vánoční trhy v České republice, pak vám můžeme opravdu se smělostí doporučit vánoční trhy v Maďarsku.

Ukážeme vám, které adventní jarmarky stojí za návštěvu, ale také vám povíme, co je na nich nejkrásnější. 

Vánoční trhy v Budapešti

Nejkrásnější vánoční trhy v Evropě - Budapešť.
minimatine.hu

Vánočním trhům v Budapešti nelze vytknout opravdu nic. A co také, když patří k těm nejkrásnějším vánočním trhů v Evropě? Jejich velkolepost je jednoznačná. Není však dána pouze svou velikostí, ale také jedinečným konceptem celého jarmarku, bohatostí programu, atrakcí, ale také velkým zážitkem, který poskytují všechny možné výrobky v prodejních stáncích.

Gastronomický ráj nebude omezen pouze různými recepturami svařeného vína, ale také různých specialit, které jste zajisté ještě nikdy nejedli. K prodeji se zde nabízejí pouze pečlivě vybrané produkty, které mají regionální charakter. Nečekejte tedy žádný brak.

 K dokonalosti se ještě připisují zážitky v podobě největšího 3D světelného obrazu v celé střední Evropě, nebo bruslení na krásně nazdobeném náměstí, které je nejvíce atmosférické po setmění. 

Vánoční trhy v Debrecínu

Vánoční jarmark v Debrecínu má svůj půvab.
defir.hu

K vánočním trhům v Debrecínu (Debrecen) je také těžko cokoliv vytýkat. Středobodem zájmu jsou nejen zajímavé produkty, které můžete najít v mnoha stáncích, ale také ruské kolo zvané Debrecen Eye.

Dosahuje výšky 45 metrů a poskytuje krásný výhled na všechnu tu velkolepou výzdobu. Příjemným zpestřením je nejen doprovodný a kulturní program, ale také bruslení na ledové ploše nebo vyhřívané chatky, které poskytují úprk před mrazivým počasím.

Vánoční trhy v Segedíně

Krásná světelná výzdoba na vánočních trzích v Segedíně.
szvp.hu

Segedínký vánoční jarmark se bude rozléhat hned na třech náměstích, přičemž zde naleznete zónu pro rodiny s dětmi. Nejen, že je vyznačen náramnou světelnou dekorací, ale také programová nabídka tohoto trhu nezná téměř hranic. Pokud tedy hledáte další místečko, kde strávit příjemný advent v Maďarsku, můžeme město Szeged doporučit. 

V prodejních stáncích také naleznete, co srdce i hrdlo ráčí. Chvíle si můžete zpříjemnit ukázkou tradičních řemesel a jízdou na ledovém kluzišti.

Vánoční trhy v Miškovci

Osvětlené náměstí na adventních trzích v Miskolci.
vitotechnieken.nl

Miškovec neboli Miskolc je město na severu Maďarska, které poskytuje výbornou dostupnost z východu republiky. A jaké má Miškovec vánoční trhy? Opravdu pěkné.

Unikátem je adventní tramvaj typu KT8D5 Tatra 202, která sklízí úspěchy v podobě ocenění jako nejkrásnější vánoční tramvaj v Evropě. Kromě toho zde můžete zažít Santův běh, který je iniciován za podporou pohybu, nebo různé doprovodné aktivity, které ocení zejména děti.

Zajímavé je kupříkladu promítání pohádek přes diapozitiv či výhled na vyzdobené město z výšky ruského kola.

Vánoční trhy v Győru

Barokní vánoční trhy v Győru.
vitotechnieken.nl

Od konce listopadu můžete také zavítat na vánoční trh v Győru, který se zahalí do slavnostního světla. Poskytne nejen autentickou vánoční atmosféru, kterou podtrhne vůně svařeného vína a pečených kaštanů, ale také pestré programy a mnoho dalších překvapení pro děti i dospělé.

Vánoční stánky budou překypovat zajímavými gastro specialitami, řemeslnými výrobky, ale také poskytnou inspiraci na vánoční dárky. Příjemným bonusem je také bruslení na ledovém kluzišti. Město Győr poskytuje historické barokní pozadí se spoustou zajímavých míst, které můžete navštívit i mimo adventní trhy.

Obdivuhodný je například benediktinský klášter Pannonhalma, který bez postaven před tisíci lety. Je sice od města vzdálený asi 20 km, ale poskytuje krásné prostředí s restauračním zařízením.