Jaký bude letos vánoční jarmark v Miškovci? Program a důležité informace na jednom místě

Vánoční trhy v Miskolci patří k nejkrásnějším v Maďarsku. 

Nabízí skvostnou atmosféru i kulturní zážitek. 

Pojďte o tomto jarmarku zjistit více.

Vánoční trhy na náměstí Szent István

Kdy a kde se vše uskuteční?

Náměstí Szent István

od 29. 11. do 22. 12. 2020

denně 12:00 až 18:00

Na co se můžete těšit

  • kulturní a doprovodný program
  • atrakce pro děti i dospělé
  • poutavý sortiment v prodejních stáncích

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Program vánočního jarmarku na náměstí

Vánoční trh s kulturním programem pro veřejnost nelze udělat. Město se však rozhodlo rozsvítit adventní svíce na věnci. 

29. 11. 2020 

17:45 hod. Proběhne rozsvícení první adventní svíce s luteránským farářem Gyöngyi Sándorné Povazsanyecz.

6. 12. 2020

17:45 hod. Druhou adventní svíci zažehne řecko-katolický biskup András Papp, městský radní Lajos Badány a zástupkyně města Edina Cseléné Figula.

13. 12. 2020

17:45 hod. O třetí adventní neděli zapálí adventní svíčku reformovaný farář Sándor Szabó a městský radní Tibor Szopkó a zástupce města Sándor Erdei.

20. 12. 202

17.45 hod. O 4. adventní neděli zapálí poslední svíčku římskokatolický biskup Ferenc Juhász a starosta MJV Miskolc Pál Veres, místostarostka Klára Andrea Varga a misionář Miskolce Dr. Dávid Ignácz.

Velkolepou podívanou si můžete užít s pohledem na největší vánoční stromeček vyrobený  rozhledny Avasi, která bude pokryta vánočními světly. Vznikne tedy 72 vysoký strom, který je odměnou za zrušený kulturní program a nelehkou situaci.

Prodejní trhy byly převedeny do online prostoru, aby alespoň částečně vykompenzovali možné ztráty prodejců.

A co dalšího podniknout?

Jedno z nejkouzelnějších období roku si můžete vychutnat i na vánočních trzích v Miskolci. Náměstí Szent István bude na konci listopadu opět plné kořeněné vůně perníku. 

Pokud budete mít chuť na trochu sportu, 5. prosince se jako již tradičně uskuteční santův běh, poběží se v santovských čepicích přes Radniční náměstí. 

Na vánočních trzích v Miskolci také naleznete spousta zajímavých lahůdek, řemeslných výrobků, dekorace a drobných vánočních dárků. O prvním adventu bude představena nová adventní tramvaj. Vánoční tramvaj typu KT8D5 Tatra 202 funguje již osm let a získala několik titulů o nejkrásnější vánoční tramvaj v Evropě.

Děti potěší rukodělné dílničky, kde si mohou vyrobit dárky. Bude probíhat v prostorách radnice, a to každý pátek a v neděli odpoledne. Navíc se mohou těšit na návštěvu Santy Clause, který na náměstí zavítá 6. prosince. Nebudou chybět pohádky, loutkové divadlo, řemesla, promítání diapozitivů, ale také papírové divadlo a pohádkové soutěže.

Dále přijde vhod prohlídka největšího adventního kalendáře, projížďka na ruském kole s krásným výhledem a procházka po krásně nazdobeném náměstí se svařeným vínem v ruce. Na venkovní scéně se budou také konat hudební koncerty a další představení.

Jak to vypadá na vánočním jarmarku v Miškovci? Podívejte se:

Adventi vásár Miskolcon – óriáskerékkel! - hirek360.hu

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.