I s umělým vánočním stromečkem si můžete dopřát nefalšované Vánoce

Už vás nebaví každý rok řešit dilema, zda si pořídit živé nebo umělé vánoční stromky?

Dříve byla volba jednoduchá, protože až do 30. let minulého století žádné umělé stromky zkrátka nebyly. Dnes je však situace jiná.

Oba druhy stromečků si můžete krásně ozdobit, přesto má každý své výhody i nevýhody. My vám radíme, ať dáte šanci tomu umělému. Širokou nabídku umělých vánočních stromků můžete nalézt na eshopu zanapo.cz.

Chcete zjistit, který umělý stromek je pro vás nejlepší? Odpovědi a recenze na jednotlivé typy umělých vánočních stromečků hledejte v našem článku.


Kouzelné Vánoce s nejoblíbenější jedlí

Jedle jsou nejprodávanějším druhem umělých vánočních stromků v České republice.

Elegantní vánoční strom inspirovaný klasickou jedlí zaujme svým vzhledem a kvalitou. Jeho větve jsou bohaté, středně dlouhé s tmavě zeleným jehličím.

Stromek není nutné složitě skládat, jelikož větve jsou pevně spojeny s kmenem stromu. Po roztažení dosáhne průměru až 80 cm.

Stojan je součástí balení.

Délka jehličí:Středně dlouhé
Barva jehličí:Tmavě zelená
Rozměry:120 cm x 80 cm
Materiál:Samozhášivá PVC fólie
Cena:od 779 korun


Dokonalá imitace přírodního stromku – Smrk Gold

Přírodní smrk je známý svou intenzivní vůní. Bohužel je to také jeden z nejrychleji opadavých vánočních stromků. Již po dvou týdnech začíná jehličí opadat a strom ztrácet své jedinečné kouzlo.

Vánoční stromek Smrk Gold tento problém řeší. Vánoční dekorace dokonale napodobuje přírodní smrk a při správném zacházení vydrží dlouhá léta.

Stromek je sestaven tak aby se dal snadno složit i rozložit a po rozložení dosahují spodní větve průměru až 130 cm. Stojan na stromeček je také součástí balení.

Délka jehličí:Krátké
Barva jehličí:Zelená
Rozměry:220 cm x 130 cm
Materiál:Samozhášivá PVC fólie
Cena:od 1929 korun


Elegantní vánoční stromeček tajga s vrstvenými větvemi

Stromek Tajga kombinuje nádherný design i trvanlivost materiálů. Husté větve dodávají vánočnímu stromku na bohatosti a kráse. Skvěle se zdobí a pro své rozměry se výborně hodí do malých a úzkých prostor bytů či kanceláří.

Větve stromu jsou spojeny s kmenem, což zajišťuje pohodlnou manipulaci a nastavitelnost podle vašich představ. Po rozložení dosahuje šířky 115 centimetrů a výšky 180 cm včetně svislé větvičky na vrchní ozdobu o rozměrech 25-30 cm.

Stabilitu  vánočního stromku zajišťuje plastový stojan s gumovými podložkami, které zabraňují jakémukoliv poškrábání podlah.

Délka jehličí:Krátké
Barva jehličí:Zelená se světle zelenými konci
Rozměry:180 cm x 115 cm
Materiál:Samozhášivá PVC fólie
Cena:od 4219 korun


Přiveďte do domu trochu přírody se zasněženou borovicí se šiškami

Nejlepší volba pro milovníky bílých vánoc. Větvičky jsou pokryté stříbrnými třpytkami, které napodobují sníh.

Tento model, stejně jako živá borovice, má dlouhé středně zelené jehličí. Na vybraných větvích vánočního stromku se nachází několik šišek, takže není nutné ho nadále příliš zdobit. Ideální dekorace do menších pokojů, pracoven či škol.

Vánoční stromek je dodáván vcelku, a proto je manipulace s ním opravdu snadná. Samozřejmostí je i plastový stojan, který je součásti balení.

Délka jehličí:Dlouhé
Barva jehličí:Středně světle zelená
Rozměry:150 cm x 100 cm
Materiál:Samozhášivá PVC fólie
Cena:od 1189 korun


Ozdobte si dlouhé větve přírodní borovice podle svých představ

Opět tento populární vánoční strom, který vypadá skvěle v každém interiéru. Dlouhé a široké větve borovice jsou ideální na různé druhy vánočních ozdob.

Kvalitní design a materiály způsobují, že stromeček je pouhým okem téměř k nerozeznání od živého. Má dlouhé, měkké jehličí světle zelené barvy. Odolné větvičky lze tvarovat v libovolném směru a po kompletaci dosahuje výšky 180 cm. Maximální šířka činí 120 cm.

Při vhodném zacházení vydrží tento vánoční stromek mnoho let a bude dělat radost celé vaší rodině.

Délka jehličí:Dlouhé
Barva jehličí:Světle zelená
Rozměry:180 cm x 120 cm
Materiál:Samozhášivá PVC fólie
Cena:od 1555 korun


Dopřejte si Vánoce s jedním z nejreálněji vypadajících stromků – Smrk Norský

Ultra realistický vánoční stromek je k nerozeznání od živého. Větve nejsou ke kmeni uchyceny drátem jako u klasických umělých vánočních stromků, ale pomocí  moderní technologie návinu nitě.

Stromek je vhodný do úzkých a menších prostor kanceláří, bytů a rodinných domů. Má husté středně tmavě zelené jehličí, které se dokonale hodí na všechny druhy vašich oblíbených vánočních dekorací.

V rozloženém stavu dosahuje maximálních rozměrů 180 x 110 cm a součásti balení je i velmi kvalitní kovový stojan. 

Délka jehličí:Krátké
Barva jehličí:Středně tmavě zelená, světlejší konce
Rozměry:180 cm x 110 cm
Materiál:Polyethylen
Cena:od 3429 korun


Trocha historie vánočního stromku

Svého času se zdobily jen ty stromy, které se vyskytovaly ve volné přírodě, teprve až později se tento zvyk přeorientoval i do lidských obydlí. Za nejdůležitější stálezelený strom byla považována hlavně jedle, ale také cypřiše.

O prvních ozdobených stromech kolují zvěsti, že pochází až z období kolem roku 700, ale vůbec první vánoční stromky, které se zdobily, byly zmiňovány na konci 16. století v Německu. Ve stejné době získal vánoční stromeček neúplnou náboženskou symboliku, kterou mu vtiskla církev.  Do té doby bylo toto zdobení bráno jako pohanský zvyk.

Do naší země se vánoční strom dostal až na počátku 19. století. Úplně první vánoční stromek se rozzářil v Praze u domu Jana Karla Leibicha, což byl režisér, ředitel a herec Stavovského divadla. Zhruba dalších 30 let trvalo, než se vůbec vánoční strom začal považovat za tradici. Od panstva a měšťanstva se snažil proniknout na vesnice, kde mu to ovšem trvalo hodně dlouho. Teprve na konci 19. století jen celá zem uznala za vánoční tradici.

živé vánoční stromky mají na Vánoce dlouholetou tradici
Zdroj: ruzovaskolka.cz

Výhody a nevýhody umělých vánočních stromků

Stejně jako živý vánoční stromek má i ten umělý své výhody a nevýhody. Pro přehlednost jsme vám připravili následující tabulku.

VýhodyNevýhody
Ekonomicky výhodnějšíNutnost úložných prostor mimo období Vánoc
Dlouho vydrží (i více než 15 let) Některé stromky působí falešným dojmem
Snadná údržbaNelze recyklovat
Neopadá a nemá pichlavé jehličí

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)