Jaké budou letos adventní trhy ve Francii? Veškeré info na jednom místě!

Vánoční trhy ve Francii jsou plné stánků s tradičními jarmarečními předměty, z nichž jistě vyberete hromadu dárků pro přátele a příbuzné. Samozřejmostí je nádherná vánoční výzdoba. A na které trhy se můžete vydat?

Jaká města navštívit?Mapa vánočních trhů


Vánoční trhy v Paříži

Zdroj: timeout.com

Vánoční trhy v Paříži jsou spjaté s hlavním symbolem Francie – Eiffelovou věží. Pod ní se každoročně pořádají vánoční trhy. Nechybí ani kluziště. Trhy pod Eiffelovou věží navíc nejsou jediným místem, kde se konají adventní trhy, takže se můžete těšit ještě na další proslulá francouzská místa posetá trhy a provoněná vánočními specialitami.

Co dalšího v Paříži rozhodně neminout

Určitě se pokochejte vánočním osvětlením. Můžete se na něj podívat z Eiffelovy věže. Kromě Eiffelovky stojí za vidění také slavné muzeum Louvre. Z dalších památek nezapomeňte okouknout Napoleonův Vítězný oblouk a zámek Versailles. Příležitost k poklidné procházce budete mít při procházení historické čtvrti Montmartre.

Vánoční trhy ve Štrasburku

Zdroj: visit.alsace

Vánoční trhy ve Štrasburku jsou doslova na každém rohu. V každém historickém centru totiž na nějaký narazíte. Takže chystáte-li se do Francie na vánoční trhový maraton, určitě navštivte Štrasburk. Čekat tu na vás bude mnoho stánků se vším, co k vánočním trhům patří a dech beroucí vánoční výzdoba.

Kam se podívat ve Štrasburku

Chcete-li si kromě návštěvy vánočních trhů udělat také výlet za památkami, neměli byste vynechat katedrálu Notre Dame. Hned naproti stojí Rohanský palác, kde můžete navštívit muzeum. Toužíte-li po poklidné procházky úzkými uličkami a malebnou krajinou, navštivte čtvrť Malá Francie.

X