Jaký bude letos adventní trh v Paříži? Program a důležité informace na jednom místě

Plánujete předvánoční výlet do hlavního města Francie? 

Vánoční trhy v Paříži budou jako každý rok velkolepé a nádherné. 

Zjistili jsme za vás, co, kdy a kde se bude konat. 

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace. 

Vánoční trhy u Eiffelovy věže 

Co si jako první vybavíte, když se řekne Paříž? Pravděpodobně Eiffelovu věž. V jejím úpatí každoročně vzniká vánoční vesnice. 

Kdy: 16. 12. 2022 – 2. 1. 2023

Kde: Champ de Mars

Na co se můžete těšit? 

 • gurmánské speciality
 • vánoční dekorace
 • drobné dárky pro vaše blízké 
 • vánoční kluziště 
Vánoční trhy u Eiffelovy věže v Paříži
Zdroj: Unsplash.com

Vánoční trh u Eiffelovy věže je zaměřený hlavně na gurmánské speciality. Potěšíte zde především své chuťové pohárky. Ochutnáte například výborné klobásy či sýry od regionálních výrobců. V některých stáncích samozřejmě natrefíte na drobné dárky, suvenýry či ozdoby. Bez nich by se vánoční jarmark neobešel. 

Chcete se podívat na Paříž z Eiffelovy věže? Rezervujte si vstupenku přes internet, ať nemusíte na místě dlouho čekat. Více informací se dočtete níže. 

Adventní trhy Notre Dame 

Vychutnejte si atmosféru trhů u jedné z nejznámějších katedrál v Evropě. 

Kdy: 9. – 26. prosince 2022 

Kde: náměstí René Viviani 

Otevírací doba: 10:00-20:00

Na co se můžete těšit? 

 • řemeslné a umělecké výrobky 
 • šperky, dekorace
 • aktivity pro děti 
 • regionální gastronomii a vánoční punč 
Vánoční trhy u Notre Dame v Paříži
Zdroj: Unsplash.com

Chrám matky boží dodává trhu slavnostní atmosféru. Vychutnáte si ji s punčem v ruce případně se sladkou makronkou, preclíkem nebo regionální klobásou. Ve stáncích nakoupíte drobné vánoční dárky pro rodinu i přátelé. Pro děti chystají organizátoři soutěže. Na trh dokonce dorazí i francouzská obdoba Ježíška. 

Kdo nosí ve Francii dárky? A jaké mají Francouzi vánoční zvyky? Zjistěte to v našem článku Jak se slaví v evropských zemích

Jarmark v Saint Germain des Près

Saint Germain des Près je čtvrť v Paříži s luxusními obchody a drahými restauracemi. Známá je také díky pouličním knihkupcům. 

Kdy: 3. 12. 2022 – 8. 1. 2023

Kde: Saint Germain des Près

Otevírací doba: 11:00-22:00

Na co se můžete těšit? 

 • šperky, módní doplňky
 • sušené ovoce
 • sýry, lanýže a další gastronomické speciality 

Vánoční jarmarky jsou plné lákavých dobrot. Víte už však, co budete mlsat doma? Inspirujte se našimi recepty na vánoční cukroví

Pohádková země 

Kdy: 4.-12. 12. 2022

Kde: Fondation d’Auteuil 

Kdy: 11:00-19:00

Na co se můžete těšit? 

 • bleší trh 
 • koncerty, pochodovou kapelu
 • jesle 

Vánoční osvětlení Champs Élysées

V prosinci se vánočním osvětlením rozzáří každé město, ale ne všude je výzdoba tak velkolepá jako v Paříži. Vánoční osvětlení v bulváru Champs Élysées se letos poprvé rozsvítí 22. 11. 

Vánoční osvětlení Champs Elysees v Paříži
Zdroj: Unsplash.com

Jak se dostat do Paříže 

Paříž letadlem 

Nejpohodlnější je zvolit pro cestování letadlo. Pravidelné linky létají několikrát denně z Prahy a z Vídně. Nejlevnější letenky seženete již od 1 136 Kč. Let trvá cca 2 hodiny

Paříž autobusem 

Je vám sympatičtější pozemní doprava? Z Prahy jezdí do Paříže také autobusy. Cesta trvá kolem 13 hodin. Jízdní řády jsou naplánovány tak, aby se cestovalo převážně v noci. Jízdenky stojí od 1 396 Kč do 2 999 Kč

Tip: Cena jízdenky je nižší při včasné rezervaci. Naplánujte svůj výlet co nejdříve. 

Paříž autem 

Pokud vás láká cestování autem, jeďte přes Německo (hraniční přechod u Rozvadova). Hranice s Francií překonáte u města Saarbrücken. Pak budete pokračovat přes Reims. Z Prahy do Paříže je to 1 032 Km, předpokládaná doba jízdy je 9 hodin a 18 minut. 

Co vidět v Paříži? 

Eiffelova věž 

Věděli jste, že Eiffelova věž měla na svém místě stát jen po dobu 20 let? Původně sloužila jako vstupní brána veletrhů a pařížané ji neměli v oblibě. Nakonec ji nezbourali, neboť je její vrchol výhodné místo pro vysílače. 

Věž je otevřena denně od 9:30 do 22:45. Vstupenky je lepší rezervovat s předstihem na internetu. 

DospělíMládež (12-24 let)Děti (4-11 let)
Schodiště do 2. patra10,70 €5,40 €2,70 €
Výtah do 2. patra17,10 €8,60 €4,30 €
Výtah na vrchol26,80 €13,40 €6,70 €
Schodiště do 2. patra + výtah na vrchol20,40 €10,20 €2,70 €
Vstupné na Eiffelovu věž

Louvre

O nejznámějším muzeu Paříže jste určitě slyšeli. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout slavné obrazy, jako je například Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. V muzeu navštívíte sedm oddělení: Egyptské starožitnosti, Blízkovýchodní starožitnosti, Řecké, etruské a římské starožitnosti, Islámské umění, Sochařství, Dekorativní umění, Oddělení malby. 

Muzeum Louvre v Paříži
Zdroj: Unsplash.com

Otevřeno je denně kromě úterý od 9 do 18 hodin. V pátky je otevírací doba prodloužená až do 21:45. Vstupenky si rezervujte předem, zájem o vstup je totiž obrovský. Dospělí platí 17 €, studenti a děti vstupují zdarma. 

Vítězný oblouk 

Stavba pochází z 19. století, nechal ho postavit Napoleon na oslavu vítězství v bitvě u Slavkova. Každý den od 10:00 do 22:30 je možné vystoupat na střechu a rozhlédnout se do okolí. Vstupné pro dospělé stojí 13 €, pro studenty a děti je zdarma. 

Zámek Versailles 

V prosinci si sice příliš neužijete zámeckou zahradu, ale i tak se určitě na zámku zastavte. V rámci prohlídky navštívíte dobově zařízené sály a ložnice. Prohlídky se konají každý den kromě pondělí od 9:00 do 18:30. Vstupenky se prodávají za 20 €. 

Montmartre 

Znáte Amélii z Montmartru? Vydejte se po jejich stopách. V této historické čtvrti narazíte na pěkné památky, jako jsou větrné mlýny z 19. století či bazilika Sacré Coeur.

Vánoční strom v Montmartru v Paříži
Zdroj: Unsplash.com

Invalidovna 

Obrovský komplex budov vznikl v 17. století jako domov pro válečné veterány. Svou funkci plní dodnes, funguje zde vojenská nemocnice a domov důchodců. Zároveň je zde v provozu Muzeum francouzské armády s Napoleonovou hrobkou. Otevírací doba je každý den od 10 do 18 hodin, vstupenky stojí 14 €. Děti a studenti mají jako v dalších francouzských muzeích a památkách vstup zdarma. 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X