Jaké budou letos adventní trhy na Slovensku? Veškeré info na jednom místě!

Jaká města navštívit?Mapa vánočních trhů


Vánoční trhy v Bratislavě

Jedny z nejkrásnějších trhů na Slovensku jsou ty bratislavské.
visitbratislava.com

Vánoční trhy v Bratislavě patří zajisté nejen k nejbližším, ale také nejoblíbenějším. Malebné město plné skvělé atmosféry vám zahraje na tu správnou notu.

Vychutnáte si zde spoustu zábavy, nakupování a gastronomickou pouť. Nahlédnete především slovenským tradicím přímo do očí a pochutnáte si na těch nejlepších specialitách, například plněných lokších. 

Výlet si dokonale užijete i s dětmi, kterým budou doslova svítit oči od všech světýlek a kolotočů. K zimním radovánkám se jistě šikne i ledové kluziště. Velkou výhodou také je konání trhů hned na několika místech, kde dojdete s klidem pěšky.

Vánoční trhy v Trnave

Na vánoční trhy v Trnave se také oplatí kvůli jejich výjimečnosti.
uzitocna.pravda.sk

Dalším tipem jsou vánoční trhy v Trnave na Trojičnom namesti. Naleznete je o 56 km od Bratislavy na východ, ale také nebudete litovat. Patří mezi vyhledávané a nabízí celkem atraktivní program i prodejní stánky s tradičním sortimentem.

Naleznete zde nejen odpočinek od předvánočního stresu, ale také aktivní vyžití. Pokud máte brusle na led, i zde přijdou vhod. 

Vánoční trhy v Nitre

Na vánočních trzích v Nitre je opravdu krásně.
slovakia.travel

Vánočním trhům na Slovensku také vévodí Nitra, která se nachází zhruba 240 km od Ostravy. Jarmark se tradičně odehrává na Svätoplukovom námestí a je provázen mnoha aktivitami, ve kterých si naleznete zalíbení, ať už jste jakéhokoliv věku.

Ve zkratce zde zažijete hudební a divadelní festival či gastronomickou show. Na nitranském vánočním jarmarku nechybí ani kreativní dílny, mikulášská show nebo ukázky tradic a řemesel.

Vánoční trhy v Trenčíně

Vánoční jarmark v Trnave.
spravy.pravda.sk

Vánočním jarmarkem v Trenčíně na Mierovom namesti byste také byli okouzleni. Spojuje v sobě náramnou atmosféru Vánoc a panoramy hradu. Kouzlo dodá i program, který v sobě bude nést i kousek folkloru a tradic.

Ve stáncích navíc nakoupíte zajímavé občerstvení, například tradiční bryndzové halušky a oblíbené vafle na slano. K ochutnávce se bude vybízet i punč nebo různé recepty svařeného vína.

Vánoční trhy v Žilině

Vánoční trhy v Žilině patří mezi nejnavštěvovanější na Slovensku.
cestujzamenej.sk

Na vánočních trzích v Žilině se můžete těšit na návštěvu dvou míst. Probíhají na Mariánskom námestí a na námestí Andreja Hlinku. Nabídnou přitom hezký způsob vyžití, odreagování se kulturním programem, který bude sestaven z divadelních i hudebních vystoupení.

Děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku a celá rodina si můžete zabruslit na ledové ploše. Ve stáncích koupíte spousta poutavých řemeslných výrobků, ale také tradiční pokrmy, které naleznete kde jinde, než právě na Slovensku.

Vánoční jarmark v Banskej Bystrici

Malebná Banska Bystrica posatá vánočními stánky.
bbonline.sk

S vánočními trhy v Banskej Bystrici si také užijete spoustu legrace i romantiky jednoho z nejpěknějších měst na Slovensku.

K vánoční atmosféře přispějí nejen účinkující na pódiu, ale také typické pokrmy, které zejí tím pravým slavnostním nádechem. Zakousněte se do chutných lokšů, klobásek nebo se osvěžte vánočním punčem.

Vánoční jarmark v Prešove

Vánoční jarmark v Prešove.
slovakia.travel

Pokud se vám chce cestovat trochu dál, navštivte vánoční jarmark v Prešove. Poskytuje opravdu bohatý výběr různých výrobků, které si můžete vybrat ve zhruba devadesáti stáncích.

K nalezení budou všelijaké druhy vánočních ozdob, dřevěné výrobky, hračky, knihy, oblečení, ale také stánky s jídlem. K nákupu menších dárků nebo specialit je tento trhy naprosto geniální. 

Vánoční trhy v Košicích

Tak to vypadá na vánočních trzích v Košicích.
kosicednes.sk

Nemůžeme samozřejmě opomenout ani východní část. Vánoční trhy v Košicích spojují slušný výčet prodejních stánků s kulturním programem. Zboží můžete vybírat od více než padesáti obchodníků. 

Kromě toho, že si můžete celkem příjemně pocestovat, nebudete potřebovat nic než český jazyk, což je v některých případech velká výhoda.

Na vánoční trhy na Slovensku se opravdu vyplatí zavítat. Proč? Jednoduše proto, pokud milujete objevování nového. Zejména pokud bydlíte nedaleko slovenských hranic, byla by spíš škoda toho nevyužít a cestovat kupříkladu do Rakouska, Německa nebo ještě dále. A pokud potřebujete radu, které vánoční jarmarky jsou nejkrásnější v Evropě, pak jste tu správně. Začneme tím nejzápadnějším místem, a pak se přesídlíme trochu dále.

X