Jaký bude letos vánoční jarmark v Trnave? Program a důležité informace na jednom místě

Vánoční trhy v Trnave mají své osobité kouzlo. 

Přestože se v tomto městě odehrávají dva jarmarky, které jsou na kroky daleko, rozdělují je staletí. 

Pojďte se podívat proč a co je na nich zajímavé.

Vánoční trhy na Trojičnom námestí

Kdy a kde se vše uskuteční?

Trojičné námestie

29. 11.-22. 12. 2020

NE-ČT: 8:00-22:00,  PÁ-SO: 8:00-24:00

Na co se můžete těšit

  • bohatý kulturní a doprovodný program
  • výběr dárků i gastro specialit
  • ledové kluziště

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Program vánočního jarmarku

Je nám líto, ale vánoční jarmark je pro letošní rok zrušen.

A co dalšího podniknout?

Tu pravou pohádkovou atmosféru můžete také zažít na vánočních trrzích v Trnave na Trojičom námesti. Budou se zde linout vůně svařeného vína a znít tóny vánočních koled.

Ve stáncích, které nabídnou ochutnávky kulinářských pokladů, naleznete například pečené kaštany, pečený oštiepok s brusinkovou omáčkou, koláče, různé druhy punčů, medoviny a svařených vín. 

Pokud byste byli v mezích s hledáním dárků pro své blízké, i zde můžete načerpat inspiraci. Můžete totiž vybrat ručně vyráběné hračky, doplňky do domácnosti, dekoraci a další zajímavé kousky.

Ke zpříjemnění poslouží i vystoupení interpretů na pódiu, kde také zazáří děti z místních škol. Během konání adventních trhů se můžete také těšit na výstupy na městkou věž, které budou umožněny každý čtvrtek a neděli. Výhled bude naprosto originální a z celého roku nejkrásnější, neboť se vám jako na dlani otevře celé vyzdobené město.

Originální bude také výstup, který bude doprovázen průvodcem v historickém kostýmu s lucernou. Kapacita však bývá omezená, proto je doporučena časná rezervace.

Doprovodný program bude ve jménu čtyř adventních koncertů, které proběhnou v kostele sv. Jakuba, a to vždy o adventní neděli ve 20:00. Vstupné na koncerty se platí poplatkem 5 eur.

Děti budou nadšené zejména 5. prosince, kdy přijde Mikuláš se svou nadílkou. Kromě toho se jim mohou zalíbit i kreativní dílničky, které se budou konat denně od 10:00 do 18:00 na Hlavnej ulici (bývalý obchod s oděvy „Pod stĺpami“).

Lákavé bude také ledové kluziště, které bude situováno na Hlavnej ulici. V provozu bude od 25. listopadu do 7. ledna denně od 10:00 do 20:00 hod.

A nakonec trochu té atmosféry vánočních trhů v Trnave:

vianočné trhy Trnava

Středověké adventní trhy

Kdy a kde se vše uskuteční?

náměstí sv. Mikuláše

11.-13. 12. 2020

11. 12. od 12:00 do 19:00, jinak od 10:00 hod.

Na co se můžete těšit

  • dobovou atmosféru
  • jedinečné výrobky v prodejních stáncích
  • ukázka středověkých řemesel
  • doprovodný program

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

A co dalšího podniknout?

Středověké adventní trhy v Trnavě vyrostou na nejstarším náměstí, náměstí sv. Mikuláše. Ve vzduchu se budou linout vůně roztaveného včelího vosku, medu, chvojí, jehličí. Uslyšíte také zvuky práce řemeslníků, kterým se mimo jiné můžete podívat přímo pod ruce. Ve stáncích si budete moci napoupit nejen zhotovené výrobky, ale také netradiční kulinářské speciality.

Tyto vánoční trhy v Trnavě poskytnou příjemný odpočinek od denního shonu. Navíc se budete moci ponořit do dob dávných. K tomu poslouží pohádková představení, ale také hobová pouliční hudba.

Vánoční punč si budete moci vychutnat v dobových džbánech. Z gastro specialit potěší například domácí vdolky z kamen s mákem, ořechy, česnekem nebo bylinkami.

Zejména menší návštěvníky nadchne živá zvěř (ovce, husy a kachny), živý adventní kalendář, který bude v každém z okének ukrývat divadelní představení, nebo středověký kolotoč na ruční pohon.

Bude vám také odhaleno tajemství středověkých řemesel, například výroba luků, svíček, kovářství nebo ražení mincí.

 Podívejte se, jak to vypadá na středověkých adventních trzích v Trnavě:

Stredoveké Adventné Trhy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.