Proč jsou dřevěné hračky stále tolik oblíbené?

Hráli jste si coby malé děti s dřevěnými hračkami, jako byla matrjoška nebo stavebnice?

Také ještě pamatujete, jaké to bylo super, když člověk dostal novou dřevěnou hračku a řádil s ní, dokud neodpadl?

Myslíte, že dnes už tolik nefrčí nebo se naopak stále ještě drží na výsluní mezi ostatními hračkami moderní doby?

Děti a hračky, to je prostě nerozlučná dvojka, protože je to nejen o zábavě, ale také o učení. Pomocí hraček se děti učí rozvíjet své dovednosti a s těmi dřevěnými to jde více než dobře. Podívejte se v článku na ty nejoblíbenější.

Rozvíjejte motorické schopnosti dítěte s kostkou Bino 5v1

I pro ty nejmenší děti jsou dřevěné kostky skvělým vánoční dárkem. Již od prvního roku věku dítěte můžete rozvíjet jeho motorické schopnosti, ale také logiku a soustředěnost s Bino motorickou kostkou.

Každá ze 4 stran této multifunkční kostky má odlišnou funkci a dítě se naučí rozpoznávat tvary nebo přiřazovat zvířátka ke správné potravě. Pro ty nejmenší je na vrcholu kostky připraven také motorický labyrint.

Bino kostky jsou vyráběny pouze z českých materiálů a jsou vyváženy do celého světa. Nemusíte se tedy bát, že byste koupí prohloupili či nedejbože kupovali zajíce v pytli.

Nejvíce si vyhrají: Kluci a holky
Doporučený věk dítěte: 1+
Druh: Kostky
Počet funkcí kostky: 5
Další dřevěné hračky firmy BINO: Dráhy, puzzle a také hudební nástroje
Cena: od 339 korun


Dřevěné Topa kostky s obrázky pro ty nejmenší

Na cvičení dětské motoriky využijete i další z námi nabízených produktů – dřevěné kostky s obrázky.

S 20 kostkami postavíte až 6 různých obrázků (na každou stranu kostky jeden). Pokud však tuto úžasnou kratochvíli neznáte z dětství, určitě se jako dítě budete cítit při společném skládání obrázků ze Sněhurky či třeba oblíbeného Pejska a kočičky.

Firma Topa se totiž na výrobu obrázkových kostek pro děti (takzvaných kubusů) specializuje, takže jsou k dostání snad všechny obrázky lidových pohádek, které můžete znát z dětství.

Mnohdy na sebe obrázky pohádek navazují a děti tak mohou rozvíjet fantazii při vyprávění příběhů.

Nejvíce si vyhrají: Kluci a holky
Doporučený věk dítěte: 3+
Druh: Kostky
Typy obrázků: Široký výběr lidových pohádek a zvířátek
Cena: od 145 korun


Dřevěná zatloukačka Tiamo Little Dutch

Není dítěte, které by nebavilo kladívkem zatloukat kolíky. Pro tyto případy musí být po ruce nějaká ta zatloukačka ze dřeva. Třeba ta značky Tiamo.

Hračka má 6 barevných kolíků a šest otvorů, do kterých se dítě snaží malým dřevěným kladívkem kolíky zaklepnout. Procvičuje tím jemnou motoriku a navíc koordinuje pohyby rukou a očí.

Firma Tiamo má více než 60leté zkušenosti a její produkty jsou pravidelně testovány. Nemusíte se tak bát o bezpečí vašich dětí.

Zatloukačky nejsou jediné produkty této firmy s dlouhou tradicí. K dostání je spousta různých hraček od tahacích slonů po dětské kočárky. A ano, mnoho z těchto hraček je v dřevěné verzi.

Nejvíce si vyhrají: Kluci
Doporučený věk dítěte: 3+
Druh: Zatloukačka
Rozměry: 9 × 22 × 15 cm
Cena: od 279 korun


Rozvíjejte holčičí fantazii s dětskou skládačkou Little Dutch

Na dlouhou dobu se vaše děti zabaví při skládání barevných duhových dílků od firmy Tiamo. Je jen na dítěti, co z jednotlivých kousků vytvoří a věřte, že vás konečné dílo mnohdy překvapí.

Skládanku tvoří celkem 8 různobarevných dřevěných dílků, ze kterých můžete společně skládat horu, houpačku nebo květinku. Možností je samozřejmě mnohem více a záleží jen na fantazii.

Dílky jsou vyřezány do půlkruhů a proto si dítě při hraní osvojuje kromě představivosti také motoriku a zejména pochopí, jak funguje rovnováha a naučí se s ní pracovat.

Jako veškeré ostatní hračky ze dřeva má i tato dlouhou trvanlivost. Samozřejmostí je testované a kvalitní použité dřevo, které je příjemné na omak.

Nejvíce si vyhrají: Holky
Doporučený věk dítěte: 1+
Druh: Skládačka
Počet částí: 8
Rozměry: 26 x 5 x 13 cm
Cena: od 509 korun


Trocha historie dřevěných hraček

Když to vezmeme zpětně, prvními hračkami v historii byly právě ty dřevěné, často doplněné třeba o kousek látky, kamínek či papír, ale dřevo tam bylo vždy. Tehdy to byl nejdostupnější materiál, který se dal na výrobu hraček použít.

Pokud si rodina nemohla dovolit hračku koupit, tatínek jí dokázal pro svého potomka vyrobit sám, ať už úspěšně či v trochu zdeformované podobě.

A s čím si naši rodiče a prarodiče hráli? Mezi hračkami byly nejběžnější meče pro malé kluky a dřevěné panenky pro holčičky. Samozřejmě nechyběla ani dřevěná zvířátka, autíčka, kočárky a malé domečky. Dnes, jak jste mohli vidět mezi námi nabízenými produkty, jsou i hračky komplexnější.

Když pak dítě povyrostlo, zkoušelo si už hračku vyrobit vlastnoručně. Stačil kousek polínka nějaký ten žabikuch a už se vyrábělo. Fantazii se meze nekladly a taková hračka byla pro dítě ještě vzácnější, protože si jí vyrobilo úplně samo.

Výhody dřevěných hraček

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti, kdy jste jako malí dědili hračky po starších sourozencích, v některých případech i po rodičích. Klidně se s vámi vsadíme, že to byly nejčastěji hračky ze dřeva.

Dřevo má totiž zdaleka nejdelší trvanlivost oproti jiným materiálům, ze kterých se hračky běžně vyrábí. Samozřejmě to není jediná výhoda dřevěných hraček, a proto jsme pro vás připravili následující tabulku.

Ručně vyrobená dřevěná hračka potěší o to víc, když na ní rodiče nechají vyrýt kraťoučký vzkaz třeba na spodní části hračky nebo nějaký symbol, který je pro obdarované dítě důležitý (takové logo Batmana nikdy nezklame).

Výhody dřevěných hraček
– vyrobeny z přírodního materiálu
– nezatěžují životní prostředí
– pomáhají dětem se vzděláváním, rozvíjením kreativity, motoriky a fantazie
– mají na dítě pozitivní psychologický účinek
– jsou bezpečné, bez ostrých hran a kovových částí
– k výrobě se nepoužívají toxická barviva, což je důležité když si pak dítě strká hračku do pusy
– dlouhá životnost
– hračky se nelámou, nedají se poškrábat a jsou velmi odolné
– hodí se pro dítě v každém věku i pro dospělé

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)