Recenze: Ty nejlepší vánoční světelné rampouchy pro letošní rok

Jakožto lidé jsme velice vynalézaví. Umíme vykouzlit ledacos, třeba i třeskutou zimu v době, kdy si počasí postaví hlavu a žádné mrazy ani sníh nenabídne. Domy v období adventu díky tomu mohou vypadat jako z pohádky o Mrazíkovi, aniž by příroda zasáhla.

Vánoční  LED osvětlení v podobě rampouchů je velice populární, protože vypadá romanticky, přirozeně a hodí se na každou střechu či okno. Jemné světlo krásně dokresluje tichou noční atmosféru v období Vánoc, aniž by bylo třeba sahat hluboko do kapsy.

Závěsné LED rampouchy jsou totiž cenově velice příznivé a tento typ světla navíc oproti běžným žárovkám šetří elektrickou energii.

V následující recenzi věnující se vánočním LED rampouchům se dozvíte, které z nich si získaly přízeň spotřebitelů i na co se při jejich koupi zaměřit. Které variantě byste dali přednost?

#1 LED Rampouchy studená bílá#2 LED rampouchy teplá bílá#3 Solární rampouchy – blikající#4 LED rampouchy 1,5 metru
       

LED rampouchy mohou staticky svítit i blikat

V této recenzi si představíme hned několik oblíbených typů svítících rampouchů, které rozhodně stojí za pozornost.

Umělé rampouchy jsou velice decentním typem osvětlení, které nenarušuje další vánoční výzdobu. Obvykle se vyrábí v několika barevných variantách, nejčastěji v teplé bílé, studené bílé nebo modré. Rampouchy nejlépe vypadají tam, kde se obvykle tvoří i ty přirozené – tedy například pod okrajem střechy, na zábradlí, ale chybu s nimi neuděláte ani v oknech.

V této recenzi se objeví jak rampouchy na klasické elektrické napájení, tak rampouchy na solární pohon. Jaké výhody mají jednotlivé typy a jak jsou s nimi spokojeni čeští uživatelé?

LED rampouchy ve studené bílé v mžiku navodí zimní náladu

Vánoční světelný řetěz s celkem 60 umělými rampouchy o délce 10 centimetrů je vhodný jak pro venkovní, tak vnitřní použití.

LED rampouch studený

Řetěz má celkovou délku 6,7 metrů, přičemž napájecí kabel měří 2 metry. Musíte si tedy před nákupem dobře rozmyslet, jakou budete mít možnost napájení.

V každém z rampouchů je jedna LED dioda, která vydrží o poznání déle než běžné žárovky. Diody jsou totiž velice odolné vůči mechanickému poškození a nevadí jim ani nepříznivé vlivy počasí.

Nemusíte se proto bát, že byste toto vánoční osvětlení museli měnit už příští sezónu. Půvab ledových rampouchů si budete moci užít opakovaně od 352 Kč.

recenze světelný rampouch

Rampouchy v teplé bílé jsou velice decentní

Zatímco studená bílá je opravdu zářivá a mrazivá, teplá bílá je decentnější formou, která vypadá rovněž velice dobře.

světelný LED rampouch teplý

I v tomto případě se jedná o řetěz s 60 umělými rampouchy opatřenými LED diodami. Celkem měří tato vánoční světelná dekorace 6,7 metru, napájecí kabel je dlouhý 2 metry.

Rampouchy mohou ozdobit například i altán nebo strom na zahradě, vyniknou také na zábradlí nebo nad vstupními dveřmi. Diody nevydávají žádné teplo, takže se není třeba bát jakýchkoliv problémů. Osvětlení má splněny všechny bezpečnostní normy.

Toto osvětlení se v obchodech pohybuje od 373 Kč.

LED rampouchy recenze

Jděte na to jinak se solárním napájením

Následující LED osvětlení s rampouchy se od těch předchozích liší nejen provedením. Může být totiž napájeno díky sluneční energii, a tak při jeho používání neutratíte ani korunu.

LED rampouchy solární

Jedná se o řetěz dlouhý 5,8 metru, který je osázen 20 rampouchy v namodralé barvě o délce 8,6 cm. Tato světelná vánoční dekorace si po zavěšení poradí se vším sama. Přes den přijímá díky čidlu připojenému na 2 metry dlouhý kabel sluneční energii a večer se opět díky tomuto čidlu reagujícímu na světlo sama spustí.

Pokud má světelný řetěz přes den dostatek sluneční energie, může přes noc svítit až 6 – 8 hodin.

Je však třeba dát si pozor na to, kam dekoraci zavěsíte. Musí být na místě, kde na ni jde slunce alespoň po dobu alespoň 6 až 8 hodin denně a kde nejsou žádné další silnější zdroje světla (pouliční lampy a podobně). Solární panely by se také měly pravidelně čistit od sněhu.

Pokud tohle všechno zajistíte, můžete si užívat dva světelné programy bez toho, aniž byste krom pořizovací ceny cokoliv zaplatili. Venkovní LED osvětlení lze pořídit od 436 Kč.

LED rampouchy recenze

Vánoční světelné rampouchy, které vypadají jako pravé

Téměř k nerozeznání od  těch pravých jsou světelné rampouchy na 1,5 metru dlouhém řetězu. Jemné ledové rampouchy jsou 25 cm dlouhé, vzdáleny jsou od sebe 15 cm. V každém rampouchu je jedna LED dioda ve studené bílé, která přirozeně prozáří realisticky tvarované transparentní provedení.

vánoční led rampouchy

Přívodní kabel je 3 metry dlouhý, takže by neměl být problém s nalezením vhodné zásuvky. Řetěz lze využít jak venku, tak uvnitř, nenabízí však žádné speciální programy, pouze svítí. To mu ale rozhodně neubírá na kráse a efektivitě. Velkou výhodou je také úspora elektrické energie díky LED diodám i  velice příjemná cena.

Na každém světelném řetězu je celkem 10 rampouchů, dobře vypadají například nad vstupními dveřmi. Cena se pohybuje od 299 Kč.

recenze rampouchy

Závěrečné porovnání

Každý ze světelných řetězů s rampouchy z této recenze má něco do sebe a stejně tak i své výhody a nevýhody. U řetězů s napájecím kabelem o délce 2 metry může být problém s dohledáním vhodné zásuvky v případě, že bude řetěz venku.

Solárně nabíjené osvětlení zase nemusí svítit tak, jak by mělo, pokud nebude mít dostatek sluneční energie. Ovšem ušetřené peníze jsou v tomto případě velkým plusem. Barevně se jedná o velice decentní a elegantní vánoční dekorace, které se hodí opravdu kamkoliv.

 

LED Rampouchy studená bíláLED rampouchy teplá bíláSolární rampouchy – blikajícíLED rampouchy 1,5 metru
VýhodyUniverzální využití, úspora energie, odolnost, výrazné světlo, cenaUniverzální využití, úspora energie, decentní světlo, cenaSolární napájení, blikající funkce, světločivné čidloUniverzální využití, realistické ztvárnění, dlouhý napájecí kabel
NevýhodyKratší napájecí kabelKratší napájecí kabelMusí být na slunném místě, solární panel se musí pravidelně čistitBez dodatečných funkcí
CenaOd 352 KčOd 373 KčOd 436 KčOd 299 Kč


Některé z řetězů svítí pouze staticky, jiné mají i funkcí pro blikání. Všechna zmiňovaná osvětlení jsou velice příznivá cenově a díky kvalitnímu provedení bez problému vydrží i do dalších sezón, kdy opět vykouzlí pohádkovou vánoční atmosféru.

Nechali byste se do takové pohádky vtáhnout také?

Sdílejte svým přátelům:

Recenze: Ty nejlepší vánoční světelné rampouchy pro letošní rok
5 (100%) 4 hodnocení

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)