Nejlepší vánoční textová blahopřání na jednom místě. Udělejte letos svým blízkým radost!

Také už vám připadá nudné číst rok co rok tu samou otřepanou frázi?

Proč nezkusíte něco jiného, zajímavého, roztomilého, čím své blízké či přátele potěšíte?

V našem článku najdete spoustu inspirace na originální textová vánoční přání!

Nepřehlédněte: Zjistěte aktuální tipy a trendy na ozdoby na stromeček!

Tradiční textová vánoční přání

Způsobů, jak někomu věnovat vánoční textové blahopřání je mnoho. Někdo to dělá starým způsobem a pošle ho napsané rukou na pohlednici či vánočním přání v obálce.

Jiní to nadatlují v mobilu nebo to pošlou v emailu. Velmi moderním způsobem je napsat to na sociálních sítích na zeď a sdílet.

Ať tam či jinam, samotné přání si vyberte z našeho seznamu a nenuďte své přátelé či příbuzné již okoukanou frází v podobě – Veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Inspirujte se a zkuste to letos jinak!

Hodně štěstí, neboť je krásné,
hodně zdraví, neboť je vzácné,
hodně lásky, neboť je jí málo
a všechno další, co by za to stálo.

Připravte si pelíšek,
už k vám míří Ježíšek!
Dárky vozí podle chuti?
na saních i na peruti.
Proto všichni těšme se,
copak dneska přinese.

Komu co nadělit, pečlivě zvažte,
já si dám vínečko a vy se snažte !!!
S úsměvem na tváři – moc vám to sluší,
VESELÉ VÁNOCE a slunce v duši !!!


Co to cinká, co to zvoní
kouzlo Vánoc jako loni
tichá chvíle k zastavení
závan štěstí nad něj není
kouzelné Vánoce a šťastný nový rok
Vám přeje ……….

Nechť zvony zvoní a srdce plesají,
nechť svíce hoří a číše cinkají,
ať šťastný je tvůj každý krok,
přeji ti krásné Vánoce
a úspěšný nový rok.

Tak asi nepřijdu, moc mně to mrzí,
však příští vánoce budou už brzy.
Poklusem s kreditkou kupujte dárky,
já si dám pivečko a teplý párky.


Chci Ti jen za sebe poslat pár řádků,
příjemné prožití vánočních svátků.
Cukroví s vanilkou, šupinku pro štěstí
a spoustu světýlek
na vašem náměstí.
Hodně dárků na Vánoce,
ať se daří v novém roce
přeje ……………………

Nechme stranou starosti, je tu doba radosti.
Odšpuntujme lahvinky, nadělujme pusinky.
s úsměvem jde všechno líp,
říká staré rčení,
tak se raduj usmívej,
vždyť na tom nic není,
a pak ať se zpívá, slaví,
v novém roce štěstí, zdraví.

Texty pro firemní přání k Vánocům

Přání rozesílané mezi jednotlivými firmami musí být stylové, uctivé, na úrovni a hlavně bez zbytečných legrácek, vulgarit a podobně.

Nezapomeňte, že i obyčejný text vánočního přání může být brán jako reprezentace vaší firmy a co by si o vás stávající, případně potencionální klient myslel, pokud by dostal nevhodnou gratulaci k Vánocům.

Vhodné fráze:

 • Děkujeme Vám za spolupráci v letošním roce a těšíme se na další spolupráci v příštím roce.
 • U příležitosti vánočních svátků Vám přeji pohodu, lásku a spokojenost do nového roku.
 • Přejeme svým zákazníkům krásné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku (firma/společnost)
 • Přejeme našim partnerům krásné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku (firma/společnost)
 • Přijměte srdečné přání veselých Vánoc a šťastného nového roku. Všem našim partnerům i přátelům přejeme vše nejlepší do nového roku, hodně štěstí, zdraví a úspěchů.
Veselé Vánoce a šťastný nový rok - vánoční přání.

Vánoční přání slovensky

V dnešní době u nás v republice pracuje či žije řada slovensky mluvících obyvatel, se kterými se znáte z práce nebo se s nimi přátelíte a určitě jim udělá radost, když jim k Vánocům pošlete přání v jejich rodném jazyce.

Bohatý stol, výbornú rybu, sviatočná večera nech nemá chybu. Veľa darčekov, čo srdce pohladia, rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia. K bohatstvu kroči a ku šťastiu krok, veselé Vianoce a šťastný Nový rok.

Drevo v krbe praská, v našich srdciach láska. Ihličie krásne vonia, zvončeky tíško zvonia. Plamienok v srdci blkoce, prajeme krásne Vianoc.

Kapor je v mrazáku, kaša sa varí, všetko máš na háku, všetko sa darí. Stromček je v plameňoch, prekrásne svieti a všetky salónky pojedli deti.


Nech sa všetka starosť zruší, nech zavládne pokoj v duši. Čo bolelo, nech sa zhojí, čo tešilo, nech sa zdvojí. Lásku šťastie, žiadne hádky, pohodu a krásne sviatky.

Jedna vločka, druhá vločka, kto bol dobrý, ten sa dočká. Ježiškovi napíšem, nech Ti splní každý sen, každú slznú kvapôčku premení Ti na vločku.

Nech šťastie a radosť vládne u Vás doma, nech obchádza Vás nešťastie a smola. Nech pohoda vládne nad vianočným stolom a láska prevláda nad zlým slovom.


Veselé Vianoce prichádzam Vám priať, aby človek človeka mal stále rád. Aby jeden druhému viac šťastia prial, aby ten nový rok zato stál.

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia, svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve, preto sviatky krásne majte, v pohode ich prežívajte.

20 nejlepších textových blahopřání v anglickém jazyce

Angličtina hýbe světem už dlouhá léta a dá se říci, že kdo se dnes nedomluví anglicky, má smůlu.

Buďte moderní a překvapte své přátele vánočním přáním v angličtině, a to bez ohledu na to, jestli je rodilým mluvčím nebo jen někým, kdo anglicky umí.

Christmas brings family and friends together; it helps us appreciate the love in our lives we can often take for granted. May the true meaning of the holiday season fill your heart and home with many blessings.

May this holiday season sparkle and shine, may all of your wishes and dreams come true, and may you feel this happiness all year round.

During this season of giving, let us take time to slow down and enjoy the simple things. May this wonderful time of the year touch your heart in a special way. Wishing you much happiness today and throughout the New Year.


Having you as my friend makes me feel as if it is Christmas every day. The warmth and comfort that comes with this season reminds me of you.

Christmas is the season for peace, joy and fellowship with family and friends. May the yuletide spirit fill your heart and home with an abundance of mercy, contentment, laughter and harmony.

It is the season for giving and remembering and sharing the love. Christmas is a time when we take stock of our blessings and reach out to those who have touched our lives. Thank you for being such a wonderful friend/sibling. The best of the Christmas season to you.


May the message of Christmas fill your life with joy and peace. Best wishes to you and your family during this holiday season.

Wishing you peace, joy, and all the best this wonderful holiday has to offer. May this incredible time of giving and spending time with family bring you joy that lasts throughout the year.

Take time during the rush of the holidays to enjoy the things in life that really matter. Take in the serene moments spent with friends and loved ones, and may the wonder of Christmas surround you throughout the holiday season.


During this time of faith and family, may the true meaning of Christmas fill you with joy. Wishing you a Merry Christmas and a blessed New Year.

As you celebrate the miracle of this special season, may your heart be filled with joy and peace. May these holiday blessings linger in your home and stay with you throughout the year.

Amidst the Christmas carols, eggnog, cookies and mounds of presents, may your heart be filled with contentment and the unique feeling of joy that the season brings.


Hope your Christmas is as warm and sweet as a cup of hot cocoa and filled with more granted wishes than you can count.

May the peace and love of the Christmas season wrap you boundless joy during the season and in the New Year.

The warmth and love surrounding Christmas is a joy to be savored with family and friends. It is a time to give and share with one another. Here’s to wishing you the best this season has to offer.


Christmas is a season of great joy: a time for remembering the past and hoping for the future. May the glorious message of peace and love fill you with joy during this wonderful season.

This time of year brings festivities and family fun. It is a time for reminiscing and looking forward. Wishing you wonderful memories during this joyous season.

During this Christmas season, may you enjoy the message of hope, love, and peace on Earth. May all of these holiday blessings be yours to keep. Here’s to wishing you a Merry Christmas.


This is the season for bright lights and shiny packages. It is a time for sharing love and being together. It is a time for wishing you and your family all the best.

The meaning of Christmas is held in our hearts and shared with family and friends. I’m sending you messages of faith and hope for a beautiful holiday season.

Německá vánoční přání

V posledních letech se hodně rozmohl zvyk, že naši lidé odcházejí za prací do Německa a když už tam žijí nebo pracují, měli by umět poblahopřát k vánočním svátkům v němčině.

Ich wünsche dir und deiner Familie ein frohes Weihnachtsfest, geruhsame Feiertage und ein gesundes, glückliches und erfolgreiches neues Jahr. (Český překlad: Přeji Tobě i tvé rodině šťastné, klidné svátky a zdraví, úspěchy a radost v Novém roce.)

Ich wünsche dir frohe Weihnachten und einen guten Rutsch in das neue Jahr. (Český překlad: Přeji Ti veselé Vánoce a šťastný vstup do Nového roku.)

Ich wünsche dir ein frohes Fest und besinnliche Feiertage. Genieße die ruhigen Tage mit deiner Familie und komm gut in das neue Jahr. (Český překlad: Přeji Ti veselé Vánoce a krásné svátky. Užij si pohodové dny s rodinou a vstup šťastné do Nového roku.)


Hab eine wundervolles Weihnachtsfest im Rahmen der Familie und einen großartigen Start in das neue Jahr. (Č: Užijte si skvělé vánoční svátky v kruhu rodinném a mějte skvělý start do Nového roku.)

Klasické textové přání k Vánocům čtyřjazyčně:

Nejotřepanější fráze, která se používá od nepaměti. Kdo nemá páru o tom, jaké přání k Vánocům poslat, používá těchto několik slov, aby jeho přátelé nebo rodina neřekli, že se vůbec neozve.

4 základní jazyky
 • Česky:  Veselé Vánoce a šťastný Nový rok
 • Německy:  Frohe Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr
 • Anglicky:  Merry Christmas and a Happy New Year
 • Francouzsky:   Joyeux Noël et Bonne Année Nouvelle

Máte nějaké speciální vánoční přání, o které byste se chtěli podělit s ostatními? Podělte se u nás v komentářích.

Komentáře

 1. K Vánocům a v novém roce přejeme
  hodně štěstí, neboť je krásné,
  hodně zdraví, neboť je vzácné,
  hodně lásky, neboť je jí málo
  a všechno další, co by za to stálo.

  Vaňoučkovi

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.