Přemýšlíte, jak na Vánoce darovat peníze, aby to nevyznělo neosobně? Poradíme vám, jak na to

Vánoce jsou časem pohádek, cukroví, kapra se salátem a samozřejmě dárků.

Někdo ví, čím překvapí své blízké už v červenci, jiný si tím samým láme hlavu ještě v prosinci. Často nás napadá, že by bylo nejlepší, darovat všem peníze. Jenže se obáváme, že je to příliš neosobní.

Existují ale způsoby, jak lze bankovky věnovat nejen vtipně, ale i s fantazií. Některé nápady jsou jednoduché, u jiných budete muset předvést i nezanedbatelnou manuální zručnost. A občas překvapíte svým umem i sami sebe.

Prohlédněte si 19 způsobů, jak darovat peníze jako vánoční dárek.

Stromek z bankovek

 • Říká se, že peníze nerostou na stromě, ale občas se může stát, že z některého stromu se dá pěkných pár bankovek očesat. Opatřete si polystyrénový nebo jakýkoli jiný kužel a pomocí malých lepítek nebo špendlíků na něj bankovky přichytávejte. Nezapomeňte stromek patřičně nazdobit.
Vánoční stromek z bankovek, nahoře ovázaný stuhou.
Zdroj: studio5.ksl.com

Dárkový koš plný peněz

 • Peníze smotejte, přidělejte na špejle a přidejte mezi oblíbené lahůdky v dárkovém koši.
Dárkový koš jako dárek, se smotanými bankovkami a cukrovinkami.
Zdroj: discover.hubpages.com

Bankovky v ruličkách toaletního papíru

 • Pro vaše teenagery schovejte hotovost do ruliček toaletního papíru, ty pak zabalte do celofánu, ovažte vánoční stuhou a na přední stranu můžete vytisknout vtipné věnování.  
Netradičně darované bankovky, ukryté v roličkách toaletního papíru, zabalené do celofánu, ovázané mašlí.
Zdroj: discover.hubpages.com

Peníze v nafukovacích baloncích

 • Vložte bankovky do gumových balonků a ty poté nafoukněte. Jen počítejte s tím, že tato varianta zabere hodně místa, takže si její přípravu nechte opravdu až na poslední chvíli. Pokud totiž žijete s příjemcem v jedné domácnosti, velmi těžko před ním dárek skryjete. Jako návod můžete přibalit i špendlík nebo jehlu. Uvidíte, že překvapení bude opravdu veliké.
Peníze ukryté pod stromečkem v nafouknutých baloncích.
Zdroj: discover.hubpages.com

Košile z bankovek

 • Muži prý nemají rádi měkké balíčky, protože se v nich skrývá většinou oblečení. A to jsou dárky, které je obvykle příliš nenadchnou. Ovšem není košile jako košile! Vytvořte ji z peněz. Sežeňte si originální krabici a tu vaši papírovou do ní pěkně naaranžujte a zabalte. Tento dárek už je spíše pro zručnější jedince, ale výsledek je ohromující.
Košile poskládaná z darovaných papírových bankovek.
Zdroj: thisiswhyimbroke.com

Peníze jako hranolky od McDonald´s

 • Pokud vaše děti opravdu milují jídlo z fastfoodů, můžete jim z bankovek poskládat hranolky, samozřejmě do původního obalu.
Darované bankovky naskládané jako hranolky v krabičce Mc Donalds.
Zdroj: discover.hubpages.com

Hotovost převlečené za pizzu

 • Milovníky pizzy možná trochu zaskočí, když pod stromečkem najdou krabici své oblíbené pochoutky. Protože i když je pizza skvělá věc, řekněme si na rovinu, že pod stromečkem si přejeme najít úplně jiné věci. Jejich prvotní zklamání ale určitě vystřídá nelíčená radostí, až tu svou Margaritu otevřou.
Peníze připravené jako dárek v krabici od pizzy.
Zdroj: pinterest.com

Bankovky ukryté ve sněhulákovi

 • Jako inspirace vám v tomto případě poslouží film Ledové království. Nafoukněte dva bílé balonky, naplňte je penězi, slepte k sobě a vytvořte z nich sněhuláka. Vtipnou básničkou nebo klidně i bez rýmů sdělte své ratolesti, že musí figurku nejprve „rozpustit“ bez pomoci rukou, nohou nebo jiných případných nástrojů. Schválně, jak si s tím úkolem poradí. Vám napovíme, ať si  pomůže sedací částí těla. Určitě si při tom užijete i spoustu legrace.
Sněhulák, slepený z balonků, naplněných darovanými bankovkami.
Zdroj: discover.hubpages.com

Věnec z bankovek

 • Z peněz vytvoříte i opravdu hodnotný věnec. V květinářství nebo hobby marketu kupte korpus libovolné velikosti a pomocí papírových lepítek nebo špendlíků k němu přidělejte bankovky. Nezapomeňte na vánoční mašli.
Věnec na dveře, dárek, vytvořený z bankovek, ozdobený stuhou.
Zdroj: discover.hubpages.com

Peníze místo kapesníků

 • Použijte box na papírové kapesníky, polepte ho papírem s vánočními motivy nebo ho nazdobte jako Santův  kabát. Slepte bankovky k sobě malířskou páskou a schovejte je do krabičky. Jednu nechte stylově vylézat průřezem.
Krabice od kapesníků, ze které vyčuhují darované bankovky.
Zdroj: discover.hubpages.com

Bankovky v dárkové krabičce

 • Pokud máte málo času nebo se necítíte být příliš zruční, smotejte peníze do dárkové krabičky, ovažte je stužkou a krabičku patřičně nazdobte.
Srolované bankovky, dárek, ovázaný stužkou, naskládaný do dárkové krabičky.
Zdroj: discover.hubpages.com

Pohlednice z peněz

 • Vytvořte stylovou vánoční pohlednici. Stačí, když bankovky složíte do trojúhelníků a rázem máte stromečky, které nalepíte na karton. Ozdobte je hvězdičkami, mašličkami nebo třeba větvičkami.
Vánoční pohlednice s darovanými penězi místo stromečků.
Zdroj: thistinybluehouse.com

Hotovost ukrytá mezi bonbony

 • Ukryjte bankovky do jakékoliv originální skleničky s oblíbenými cukrovinkami. Prostě jich trochu odeberete, doprostřed schovejte prázdnou ruličku od toaletního papíru a do ní ukryjte hotovost. Další nenáročný, ale nápaditý způsob, jak netradičně darovat peníze.
Peníze ukryté smotané ve skleničce mezi cukrovinkami.
Zdroj: lowestrates.com

Vánoční strom z peněz

 • Do hrnečků s vánočním motivem zapíchněte špejli a k ní přivazujte poskládané bankovky, až vytvoříte krásný stromeček. Dole mašle, nahoře hvězda a dárek je hotový.
Peníze na špejli v červeném kyblíku.
Zdroj: phar-ma.com

   

Nevíte, co darovat vašim blízkým? Vyberte si z mnoha vánočních dárků na jednom místě.

Bankovky ukryté v baňce

 • Hotovost můžete vložit do baňky požadované velikosti, opatřit jmenovkou a pověsit na stromeček.

                                                                                                                                       

Darovaná hotovost ukrytá ve vánoční ozdobě.
Zdroj: discover.hubpages.com

Obraz z peněz

 • Vyrobte z peněz obraz. Kupte rámeček a bankovky do něj jednoduše naskládejte. Poslouží vám i jednoduchý clip rám s plexisklem.
Peníze v rámu pod sklem. Obraz z bankovek jako netradiční dárek.
Zdroj: offerup.com

Bonboniéra s bankovkami

 • Vložte peníze do bonboniéry. Čokolády samozřejmě nejprve snězte, aby vám nepřekážely nebo namíchejte pralinky a peníze do krabice společně.
Bankovky naskládané v bonboniéře mezi pralinkami. Sladký peněžitý dárek.
Zdroj: bestgiftidea.net

Album plné peněz

 • Bankovky naskládejte do alba místo fotek. Určitě seženete album s požadovaným počtem stránek.
Album na fotky s bankovkami. Peníze jako dárek pro vaše blízké.
Zdroj: lowestrates.com
 • Darujte poukázku do oblíbeného obchodu s oblečením, kabelkami, do parfumerie, sportovních či rybářských potřeb, prostě všude tam, kde vaši blízcí rádi nakupují. I poukázky jsou vlastně peníze.

Dárková poukázka

Dárkový poukaz s mašlí.
Zdroj: thefrisky.com

Snad vás některý z našich tipů zaujal a pomůže vám darovat peníze vtipně originálně a hlavně netradičně. Vaše rodina si určitě nebude myslet, že jste je obdarovali hotovostí, abyste si s jejich dárkem nemuseli lámat hlavu. Koupí si, co budou sami chtít a za způsob, jakým jste se s tím vypořádali, vás budou milovat.

Tipy, jak darovat peníze, můžete využít i při jiných příležitostech. Například narozeniny, svátky, svatby, promoce, to všechno jsou události, kdy můžete darovat peníze nejen s láskou, ale i s fantazií. Uvidíte, že o vaší kreativitě budou vaši blízcí ještě dlouho mluvit. Krásné a bohaté Vánoce a hodně štěstí.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X