Jak vyrobit adventní kalendář pro děti

Vánoce se rychle blíží a přichází čas nakupování dárků, dekorací a dalšího vybavení. Anebo letos zkuste něco jiného: Pusťte se do ručních prací. Vyrobit si můžete třeba adventní kalendář pro děti.

Jaký kalendář budeme vyrábět?

Adventní kalendář patří mezi předvánoční klasiku, každé dítě se na něj těší. Místo toho, abyste koupili v obchodě klasický adventní kalendář s čokoládami, si ale můžete vyrobit svůj vlastní. I v tomto případě máte různé možnosti.

Populární variantou je například adventní kalendář z krabiček od zápalek. Krabičky slepíte k sobě, obalíte je ozdobným papírem a do každé vložíte jeden zabalený bonbon. Takový kalendář pak může sloužit i jako vánoční dekorace v dětském pokoji.

My si dnes ale vyrobíme trochu jinou verzi. Půjde o adventní kalendář složený z mnoha malých balíčků, do kterých se vejde mnohem více než jedna sladkost.

Zdroj: Shutterstock.com

Co budete potřebovat?

V první řadě budete potřebovat 24 malých krabiček. Ty můžete buď zakoupit v obchodě – například v papírnictví, v obchodě s dekoracemi, nebo třeba v klasickém supermarketu či hypermarketu. Další možností je výroba krabiček například z jedné velké staré krabice. Každá krabička může být jinak velká – od nejmenších až po velké.

Vtipným detailem je, pokud je každý den krabička o něco větší. Minimálně by měla být větší ta, která připadá na 24. prosince.

Dále budete potřebovat izolepu, tavnou pistoli, hnědý balicí papír, ozdobnou stužku a drobné dekorace – například dřevěné hvězdičky. Poslední pomůckou je fix, kterým napíšete na jednotlivé balíčky pořadové číslo, resp. datum otevření balíčku.

Zapomenout ale nesmíte na drobnosti, které budou jednotlivé balíčky obsahovat!

Dáváte přednost kupovaným kalendářům? Mrkněte na naši recenzi adventních kalendářů pro děti.


Čím balíčky naplnit?

Dítě by mělo být každý den překvapené. Pamatujte ale na to, že celkem musíte vymyslet 24 pozorností. Ty by se rozhodně neměly opakovat. Pokud bude v každém balíčku jeden stejný bonbon či kousek stejné čokolády, potomka začne kalendář trochu nudit. Stejně tak nesmíte první den vyloženě oslnit, budete mít problém následující dny svůj první nápad překonat. To platí zejména v případě, že kalendář budete vytvářet postupně během prosince a nebudete tak mít možnost si vše předem rozmyslet.

V ideálním případě tedy vyrobte celý kalendář najednou již koncem listopadu. Do prvních balíčků můžete jednoduše vkládat drobnosti jako pár bonbonů, perníčky, úlomky čokolády. Občas můžete vložit drobnou hračku.

To nejlepší byste si měli nechat na konec. Současně ale platí, že hlavní dárky by dítě mělo dostat pod stromeček. Vtipným dárkem je tak například vlastní ozdoba na stromeček, kterou si potomek následně může večer pověsit.

Adventní kalendáře už zdaleka nejsou jen výsadou dětí. Potěšte svou partnerku, kamarádku nebo maminku adventním kalendářem pro ženy.

Jak kalendář sestavit?

Existují různé varianty, jak dát jednotlivé balíčky k sobě dohromady. Jedním způsobem je zavěšení pomocí kolíčků na šňůrku. Druhou variantou je jednoduché vyskládání na stoleček nebo poličku. Další variantou je předání každého balíčku samostatně v konkrétní den.

A nejtěžší variantou je schování balíčků různě po domě s tím, že dítě si je musí samo najít. Můžete jej navigovat pokyny „samá voda / přihořívá / hoří“.

Zdroj obrázku: Shaiith / Shutterstock.com

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X