Tipy na nejkrásnější vánoční vesničky. Vytvořte si doma vlastní zimní pohádku

Betlém, svíčky, adventní věnce či andělské zvonění.

Vánočních dekorací, s jejichž pomocí si doma vytvoříte tu pravou sváteční atmosféru, existuje mnoho.

V posledních letech jsou čím dál oblíbenější i malinké osvětlené domečky a další miniatury.

Inspirujte se v naší recenzi vánočních vesniček.

V nabídce jsou jak ty již předpřipravené, tak ty, které umožňují uspořádání podle vašich představ a fantazie.

Vánoční vesnička Emos DCWW23

Hledáte jednoduchou vánoční vesnici, kterou byste si mohli ozvláštnit váš obývací pokoj?

Svítící vánoční vesnička Emos Lighting DCWW23 je vyrobena ze dřeva a její teplé bílé světlo zajistí vašemu domovu velmi příjemnou a útulnou atmosféru.

Kruhová vesnička je tvořená kostelíkem, domečky, stromky i postavičkami. Výrobek je určen pouze k vnitřnímu použití, umístit ho můžete nejen na nábytek, ale též na okno.

Napájení zajišťují čtyři AA baterie, nemusíte se tak obávat žádných nevzhledných a překážejících kabelů. Praktická je funkce časovače, které zajišťuje automatické rozsvícení dekorace na dobu šesti hodin.

Technické parametry 
Materiáldřevo
Barva světlateplá bílá
Zdroj světla2 x 4 LED
Napájení4 x AA baterie
Časovačano
Rozměry2 × 39 × 8 × 11,5 cm

Svítící vánoční vesnička Emos DCWW21

Bílá barva je jedním ze symbolů vánočních svátků.

Bílé Vánoce se ne vždy poštěstí, ale vy si je můžete doma vytvořit s pomocí vánoční svítící vesničky Emos Lighting DCWW21, která je celá vyrobena pouze z bílého dřeva.

LED osvětlení je v příjemné teplé bílé barvě a zajišťují ho dvě AA baterie. Dekorace nabízí řadu možností, jak ji v interiéru umístit. Hodí se nejen na okno, ale také na poličku, komodu či další nábytek.

Technické parametry 
Materiáldřevo
Barva světlateplá bílá
Zdroj světla6 LED
Napájení2 x AA baterie
Časovačano
Rozměry30 × 14 × 16 cm

Solight vánoční LED vesnička

Velmi přirozeným dojmem působí dřevěná LED dekorace Solight vesnička, která v sobě kombinuje bílou a hnědou barvu.

Osvětlení je zajištěno čtyřmi LED diodami, které vydávají teplé bílé světlo. K napájení postačí dvě AA baterie.

Dřevěná vyřezávaná vesnička vdechne vašemu interiéru hřejivou atmosféru a kouzlo Vánoc. Děti jistě ocení i to, že její součástí jsou kromě domečků či stromů rovněž zvířátka.

Technické parametry 
Materiáldřevo
Barva světlateplá bílá
Zdroj světla4 LED
Napájení2 x AA baterie
Časovačne
Rozměry34 x 8 x 17 cm

Vánoční vesnička na okno Emos DCLW15

Působivá vánoční dekorace, která svým teplým bílým světlem rozzáří váš okenní parapet, poličku i konferenční stolek.

Vánoční svítící vesnička Emos Lighting DCLW15 je krásně barevná a i když není vyrobena ze dřeva, ale z plastu, působí velmi přirozeným dojmem. Navíc je odolná i vůči případnému pádu.

Výhodou tohoto vánočního osvětlení jsou i jeho kompaktní rozměry, nemusíte se tak obávat, že by se vám kromě této zasněžené vánoční vesničky na okno již nevešly žádné další dekorace. Zdrojem pro devět LED diod jsou tři AA baterie.

Technické parametry 
Materiálplast
Barva světlateplá bílá
Zdroj světla9 LED
Napájení3 x AA baterie
Časovačne
Rozměry23 × 16,5 × 15 cm  

Velmi originálně se dá kouzlit s rozmanitými girlandami, které si můžete navíc často ozdobit dekoracemi i světýlky tak, jak si přejete. Přečtěte si více v naší recenzi vánočních girland.

Zimní vesnička Small Foot

Vánoční vesničku nemusíte vždy umisťovat jen do obývacího pokoje.

Dekorační svítidlo zimní vesnička Small Foot se hodí i do dětských pokojíčků.

Vašim potomkům zpříjemní čekání na Ježíška a vnese i do jejich království více vánoční atmosféry.

Tato dřevěná vyřezávaná vesnička je tvořena nejen roztomilým kostelíkem, stromy, pouliční lampou, třemi postavičkami, ale i hvězdičkami a mraky na obloze.

Použité barvy jsou zdravotně nezávadné, a nemusíte tak mít strach, pokud vaše malé dítko omylem dekoraci vloží do úst.

Technické parametry 
Materiáldřevo
Barva světlateplá bílá
Zdroj světlaLED
NapájeníAA baterie
Časovačneuvedeno
Rozměry22 × 6 × 35 cm  

Vánoční svítící vesnička Solight

Preferujete minimalistický styl? Ani tehdy se nemusíte zcela vzdávat vánoční výzdoby.

Modulární zimní vesnička Solight je na první pohled velmi nenápadná a jednoduchá. Přesto vašemu domovu dodá vánočního ducha.

Kromě minimalistického stylu je její předností i to, že všech patnáct prvků, kterými je tato dekorace vánoční vesničky tvořena, lze na dřevěnou základnu nebo v jejím okolí umístit zcela libovolně. Každý den ji tak můžete obměňovat podle své nálady a fantazie.

Tato vesnička s osvětlením je napájena dvěma AAA bateriemi, materiálem je bílé dřevo, z nějž jsou vyrobeny domečky a figurky, základna je z hnědého dřeva.

Technické parametry 
Materiáldřevo
Barva světlateplá bílá
Zdroj světla10 LED
Napájení2 x AAA baterie
Časovačneuvedeno
Rozměry5 x 5 x 14 cm  

Často kladené otázky

1️⃣ Co je vánoční vesnička?

Pojem vánoční vesnička, někdy též zimní vesnička, se používá pro vánoční dekoraci, která je tvořena rozmanitými vesnickými domečky, jejich obyvateli a okolní zimní krajinou.

Nejčastěji se tyto svítící dekorace vyrábějí ze dřeva, ze kterého lze snadno vyřezat velmi různorodé tvary, a které se velmi dobře snoubí s LED osvětlením, které vesničce dodává nejen působivé kouzlo, ale zároveň přispívá k vytvoření útulné domácí atmosféry.

2️⃣ Kde a jak lze zimní vesničku využít?

Vánoční vesnička je svítící dekorací, kterou lze postavit na jakýkoli rovný povrch. Většina je určena k vnitřnímu použití, ale existují i takové, které lze umístit do exteriéru, například na balkon či na zahradu.

V interiéru se tato vánoční dekorace nejčastěji umísťuje na okenní parapet, poličku, obývací stěnu či konferenční stolek. V některých domácnostech vánoční vesnička svým způsobem nahrazuje betlém.

3️⃣ Jaké druhy vánočních vesnic existují?

Nabídka je velmi široká. Obecně je lze rozdělit na ty, které jsou vyrobeny ze dřeva, a na ty z jiných materiálů, zejména plastu. Osvětlení naprosté většiny zimních vesniček zajišťují LED diody s velmi malou spotřebou, a napájení je tak možné jednoduše pomocí AA či AAA baterií.

Kromě kompaktních vesniček, jejichž veškeré části jsou na jedné společné základně, existují i samostatné osvětlené domečky a další prvky, ze kterých si vaší vánoční vesničku můžete sestavit zcela sami podle vašich preferencí a fantazie.

Srovnání základních parametrů

Našli jste mezi uvedenými dekoracemi tu, kterou byste měli rádi u vás doma? Celkové porovnání důležitých parametrů vesniček nabízí následující tabulka.

 Vánoční vesnička Emos DCWW23  Svítící vánoční vesnička Emos DCWW21Solight vánoční LED vesničkaVánoční vesnička na okno Emos  DCLW15  Zimní vesnička Small Foot  Vánoční svítící vesnička Solight
VýhodyPropracované detaily, netradiční kruhový tvar, časovačElegantní celobílé provedení, integrovaný časovačKombinace bílé a hnědé barvyVertikální uspořádání, barevnostStyl vhodný i do dětských pokojíčků, zdravotně nezávadný materiálMinimalistický styl, možnost libovolného uspořádání jednotlivých komponentů
Nevýhody   Vyrobena z plastu  

Dekorace v podobě zimních vesniček jsou zajímavou možností, jak dodat vašemu domovu ještě více světla a kouzelné vánoční atmosféry. Nabídka je široká, záleží jen na tom, jakému stylu dáváte přednost.  

X