Vánoční LED světelné řetězy – jak vybrat ty správné?

Na Vánoce se chce každý předvést, a tak se v období adventu všechny ulice rozzáří miliony světel. Někdo chce potěšit kolemjdoucí, někdo především sebe a svou rodinu. Ať už jsou důvody pro aplikaci vánoční výzdoby jakékoliv, vždy je potřeba vybrat to nejlepší.

Nejčastěji padne volba na LED světelné řetězy, jimž se věnuje i následující recenze. Řetězy rozzáří jakýkoliv dům či byt, vypadají skvěle nad vstupními dveřmi, v oknech i na balkóně a vždy jsou připraveny na další sezónu.

Na co si dát při jejich výběru pozor? Které barevné kombinace jsou nejoblíbenější a co všechno jednotlivé řetězy umí? Nechte se překvapit.

#1 Řetěz studená bílá – 20 m#2 Řetěz teplá bílá – 40 m#3 Řetěz barevný – 20 m#4  Řetěz barevný blikající – 40 m#5 Světelný déšť – 5 m
         

LED světelné řetězy  – pozor na délku napájecího kabelu

LED osvětlení je vůbec nejoblíbenější volbou dekorativního osvětlení díky tomu, že je nejen výrazné a variabilní, ale i energeticky šetrné.

Na trhu existuje mnoho možností, které uspokojí každého zákazníka. Někdy se jedná o kratší řetězy vhodné do oken nebo spíše do interiéru, jindy jsou to řetězy dlouhé několik desítek metrů, s nimiž si lze pohrát například na fasádě domu.

Při nákupu je však třeba vědět, jestli chcete řetěz použít do interiéru či exteriéru, jaká délka vám postačí a jaká je možnost zapojení do elektřiny. Dlouhé LED řetězy, o nichž se zmiňuje i tato recenze, jsou totiž obvykle napájeny ze sítě, jelikož na klasickou baterii jsou až moc náročné.

Zákazníci se nejčastěji ptají právě na možnosti napájení a délku kabelu, na možnost výměny prasklých žárovek, na výrobce nebo světelné efekty. Které z následujících vánočních osvětlení byste si vybrali vy?

Klasika v podobě LED řetězu ve studené bílé nezklame

Vánoční LED osvětlení o délce 20 metrů představuje jednu z nejčastějších voleb českých zákazníků. Celkem 200 diod o průměru 8 mm září čistým bílým světlem bez dodatečných efektů, na zdi či na střeše však vypadají skvěle.

Řetěz studená bílá – 20 m

Jsou vhodné pro venkovní i vnitřní osvětlení a díky napájecímu kabelu o délce 10 metrů není problém najít vhodnou zásuvku.

Malé kulaté žárovky pospolu vytvoří velice hezkou výzdobu, zavěsit se mohou jak horizontálně, tak vertikálně. Zákazníci se často ptají na to, zda se mohou jednotlivé řetězy na sebe napojovat. To v tomto případě nelze, ale délka světelné části je dostatečná na plnohodnotnou světelnou výzdobu.

Tento LED řetěz splňující veškeré bezpečnostní normy lze pořídit od 606 Kč.

Řetěz studená bílá – 20 m - recenze

O LED řetěz s časovačem se není třeba vůbec starat

Nejen slavnostní osvětlení v teplé bílé je výhodou tohoto 40 metrů dlouhého vánočního řetězu. LED řetěz se 400 diodami je vybaven praktickým časovačem, který automaticky sepne v určitou hodinu a není tak třeba jej pokaždé zapínat a vypínat.

Řetěz teplá bílá – 40 m

Časovač je přednastaven na svícení po dobu 6 hodin přes noc, poté se sám vypne a rozsvítí zase až večer.

Délka svícení i doba zapnutí se může změnit dle vašich preferencí. Venkovní řetěz měří i s napájecím kabelem 50 metrů, takže hravě vystačí i na větší plochy nebo obvod kolem střechy.

Toto LED osvícení nemá žádné další světelné funkce, ale v případě, že je nevyžadujete, se může jednat o ideální volbu.

Světelný řetěz s časovačem lze pořídit už od 583 Kč.

Řetěz teplá bílá – 40 m - recenze

Barevné venkovní LED osvětlení zvýrazní každý prostor

Další volbou by mohl být barevný LED řetěz o délce 20 metrů, který je vybaven celkem 200 barevnými žárovkami o průměru 8 mm.  Pestré barevné žárovky krásně svítí a mohou být použity jak venku, tak uvnitř.

Řetěz barevný – 20 m

Řetěz měří celkem 30 metrů, 10 metrů zabírá napájecí kabel. Osvětlení nemá žádné dodatečné funkce ani časovač, ale může být použito i během roku například na výzdobu zahradních altánů na různé slavnostní příležitosti.

Nevýhodou je to, že v případě poškození diody nelze žárovku vyměnit, při šetrném zacházení by však k takovému poškození docházet nemělo.

Hravý barevný řetěz se pohybuje od 606 Kč.

Řetěz barevný – 20 m recenze

Vánoční světelný řetěz nabízející 9 funkcí pobaví každého

Několik funkcí v jednom se vždy hodí. Když je nálada na klasiku, tento LED řetěz o délce 39,9 metru může svítit pouze bílým světlem, jindy se zase rozbliká v několika odstínech pestrých barev. Kombinace diod schopných měnit programy z barevného na teplou bílou patří rovněž mezi velice oblíbené typy vánočního osvětlení.

Řetěz barevný blikající – 40 m

Řetěz lze použít na dům, do okna i na vánoční stromeček a užít si celkem 9 světelných funkcí. Můžete si tak vybrat například mezi stabilním teple bílým světlem, stabilním barevným světlem, blikáním, přechodem z barev na bílou, pomalým stmíváním nebo dalšími kombinacemi.

Celková délka osvětlení je 49,9 metrů, z toho 10 metrů zabírá napájecí kabel. Tímto proměnlivým LED řetězem můžete vyzdobit dům už od 1051 Kč.

LED řetězy recenze

Vánoční světelný déšť vytvoří zajímavý efekt

Vánoční LED řetězy mohou mít různou podobu. V tomto případě se pohneme kousek jinam od klasických řetězů.

Světelný déšť – 5 m

Toto osvětlení sice nevyniká délkou, jako ostatní řetězy zmíněné v recenzi, zato si vás může získat svojí originalitou. Světelný řetěz ve studené bílé dokáže navodit tu pravou zimní mrazivou atmosféru a přenést vás do vánoční pohádky.

Vánoční světelný řetěz o délce 5 metrů je vybaven 144 LED diodami připomínajícími déšť či padající sníh. Jednotlivé svislé řetězy mají délku 10, 20, 40 a 50 cm v rozestupu 15 cm.

Osvětlení vypadá skvěle například na balkóně, nad vstupními dveřmi nebo pod krovy, využít jej lze i v interiéru například do oken. Napájecí kabel o délce 10 metrů je dostatečně dlouhý a jednotlivá světýlka krásně vyniknou.

Mezi časté zákaznické dotazy patří otázka, zda se mohou jednotlivé řetězy na sebe napojit. To bohužel možné není, ale v případě dostatečného počtu zásuvek není problém rozvěsit několik řetězů vedle sebe.

Světelný déšť může být váš už od 402 Kč.

LED řetězy recenze

Závěrečné porovnání

V této recenzi se nachází ty vůbec nejoblíbenější a zákazníky ozkoušené řetězy, které splňují veškeré bezpečnostní požadavky. Každý si může vybrat, zda mu vyhovuje pouze statické osvětlení nebo jestli si raději připlatí za některé funkce.

Řetěz studená bílá – 20 mŘetěz teplá bílá – 40 mŘetěz barevný – 20 mŘetěz barevný blikající – 40 mSvětelný déšť – 5 m
VýhodyDélka, úspora energie, dlouhý napájecí kabelDélka, časovač, univerzální využitíDélka, úspora energie, dlouhý napájecí kabelDélka, 9 světelných programů, dlouhá životnostTransparentní kabel, univerzální využití
NevýhodyBez světelných programů a časovačeBez světelných programůBez světelných programů a časovačeŘetěz nelze nijak zkracovat ani napojovatBez světelných programů, řetězy nelze napojovat

Obecnou nevýhodou těchto vánočních osvětlení může být to, že žárovky nejdou vyměnit. Jsou však dostatečně odolné aby k takovým výpadkům nijak často nedocházelo. Všechny jmenované LED řetězy jsou vybaveny dostatečně dlouhým napájecím kabelem a mohou být použity dle libosti v interiéru i exteriéru.

Drobné LED diody dokážou vytvořit příjemnou vánoční atmosféru během chvilky a navíc určitě najdou využití i během roku při různých slavnostních příležitostech nebo posezení s přáteli. K čemu dalšímu byste je využili vy?

Sdílejte svým přátelům:

Vánoční LED světelné řetězy – jak vybrat ty správné?
5 (100%) 3 hodnocení

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)