Jaké vánoční svíticí řetězy vybrat a jak poznat kvalitu od šmejdu?

Na Vánoce se chce každý předvést, a tak se v období adventu všechny ulice rozzáří miliony světel.

Někdo chce potěšit kolemjdoucí, někdo především sebe a svou rodinu. Ať už jsou důvody pro aplikaci vánoční výzdoby jakékoliv, vždy je potřeba vybrat to nejlepší.

Nejčastěji padne volba na LED světelné řetězy, jimž se věnuje i následující recenze.

Řetězy rozzáří jakýkoliv dům či byt, vypadají skvěle nad vstupními dveřmi, v oknech i na balkóně a vždy jsou připraveny na další sezónu.

Na co si dát při jejich výběru pozor?

Které barevné kombinace jsou nejoblíbenější a co všechno jednotlivé řetězy umí?

To vše v naší recenzi!

LED řetězy ve studené bílé barvě

Vánoční LED řetězové osvětlení o délce 20 metrů (k dispozici je i rozměr o 10 metrech, viz tabulka) představuje jednu z nejčastějších voleb českých zákazníků. Celkem 200 diod o průměru 8 mm září čistým bílým světlem bez dodatečných efektů, na zdi či na střeše však vypadají skvěle.

Jsou vhodné pro venkovní i vnitřní osvětlení a díky napájecímu kabelu o délce 10 metrů není problém najít vhodnou zásuvku.

Malé kulaté žárovky pospolu vytvoří velice hezkou výzdobu, zavěsit se mohou jak horizontálně, tak vertikálně. Zákazníci se často ptají na to, zda se mohou jednotlivé řetězy na sebe napojovat. To v tomto případě nelze, ale délka světelné části je dostatečná na plnohodnotnou světelnou výzdobu.

Celková délka: 20 nebo 30 m
Délka kabelu se světélky: 10 nebo 20 m
Vzdálenost mezi světly: 10 cm
Průměr světýlka: 8 mm
Barva: Teple bílá
Počet diod: 100 nebo 200
Cena: od 399 korun


Světelné řetězy s časovačem

Nejen slavnostní osvětlení v teplé bílé je výhodou tohoto 40 metrů dlouhého vánočního řetězu. LED řetěz se 400 diodami je vybaven praktickým časovačem, který automaticky sepne v určitou hodinu a není tak třeba jej pokaždé zapínat a vypínat.

Délka svícení i doba zapnutí se může změnit dle vašich preferencí. Venkovní řetěz měří i s napájecím kabelem 50 metrů, takže hravě vystačí i na větší plochy nebo obvod kolem střechy. V nabídce jsou samozřejmě i kratší řetězy, jak se můžete dozvědět v tabulce.

Časovač je přednastaven na svícení po dobu 6 hodin přes noc, poté se sám vypne a rozsvítí zase až večer.

Toto LED osvícení nemá žádné další světelné funkce, ale v případě, že je nevyžadujete, se může jednat o ideální volbu.

Délka světelné části: 4, 8, 30 nebo 40 m
Rozestupy mezi diodami: 10 cm
Velikost diody: 3 cm
Barva: Teple bílá
Počet diod: 40, 80, 300 nebo 400
Cena: od 299 korun


Barevné venkovní LED osvětlení

Další volbou by mohl být barevný LED řetěz o délce 20 metrů, který je vybaven celkem 200 barevnými žárovkami o průměru 8 mm.  Pestré barevné žárovky krásně svítí a mohou být použity jak venku, tak uvnitř.

Řetěz měří celkem 20 metrů, 5 metrů zabírá napájecí kabel. Osvětlení nemá žádné dodatečné funkce ani časovač, ale může být použito i během roku například na výzdobu zahradních altánů na různé slavnostní příležitosti.

Nevýhodou je to, že v případě poškození diody nelze žárovku vyměnit, při šetrném zacházení by však k takovému poškození docházet nemělo. Pokud potřebujete delší či kratší řetěz, v nabídce naleznete řetězy různých délek, viz tabulka.

Délka světelné části: 4, 10, 20 nebo 40 m
Rozestupy mezi diodami: 10 cm
Velikost diody: 3 cm
Barva: Barevné
Počet diod: 40, 100, 200 nebo 400 m
Cena: od 299 korun


Řetězy nabízející 9 funkcí pobaví každého

Několik funkcí v jednom se vždy hodí. Když je nálada na klasiku, tento LED řetěz o délce 40 metrů může svítit pouze bílým světlem, jindy se zase rozbliká v několika odstínech pestrých barev.

Kombinace diod schopných měnit programy z barevného na teplou bílou patří rovněž mezi velice oblíbené typy vánočního osvětlení.

Řetěz lze použít na dům, do okna i na vánoční stromeček a užít si celkem 9 světelných funkcí. Můžete si tak vybrat například mezi stabilním teple bílým světlem, stabilním barevným světlem, blikáním, přechodem z barev na bílou, pomalým stmíváním nebo dalšími kombinacemi.

Řetězy lze koupit v různých délkách, jak se můžete dočíst v tabulce níže. U každého řetězu je napájecí kabel 10 metrů dlouhý, takže se nemusíte bát, že bude moc krátký na zapojení.

Délka osvětlení: 4, 10, 20 nebo 40 m
Délka napájecího kabelu 10 m
Rozestupy mezi světly: 10 cm
Barva: Barevné, teple bílé a studeně bílé
Počet diod: 40, 100, 200 nebo 400
Funkce: Svítící, blikací, pomalé přechody i stmívání
Cena: od 329 korun


Vánoční světelný déšť

Vánoční LED řetězy mohou mít různou podobu. V tomto případě se pohneme kousek jinam od klasických řetězů.

Toto osvětlení sice nevyniká délkou, jako ostatní řetězy zmíněné v recenzi, zato si vás může získat svojí originalitou. Světelný řetěz ve studené bílé dokáže navodit tu pravou zimní mrazivou atmosféru a přenést vás do vánoční pohádky.

Vánoční světelný řetěz o délce 5 metrů je vybaven 144 LED diodami připomínajícími déšť či padající sníh. Jednotlivé svislé řetězy mají délku 10, 20, 40 a 50 cm v rozestupu 15 cm.

Osvětlení vypadá skvěle například na balkóně, nad vstupními dveřmi nebo pod krovy, využít jej lze i v interiéru například do oken. Napájecí kabel o délce 10 metrů je dostatečně dlouhý a jednotlivá světýlka krásně vyniknou.

Mezi časté zákaznické dotazy patří otázka, zda se mohou jednotlivé řetězy na sebe napojit. To bohužel možné není, ale v případě dostatečného počtu zásuvek není problém rozvěsit několik řetězů vedle sebe.

Délka napájecího kabelu: 10 m
Délka světelné části: cca 3, 4, 5, 8 nebo 12 m
Barva: Studeně bílá nebo teple bílá
Počet diod: 72, 144, 200, 400 nebo 600
Cena: od 319 korun


Pozor na délku napájecího kabelu

LED osvětlení je vůbec nejoblíbenější volbou dekorativního osvětlení díky tomu, že je nejen výrazné a variabilní, ale i energeticky šetrné.

Na trhu existuje mnoho možností, které uspokojí každého zákazníka. Někdy se jedná o kratší řetězy vhodné do oken nebo spíše do interiéru, jindy jsou to řetězy dlouhé několik desítek metrů, s nimiž si lze pohrát například na fasádě domu.

Při nákupu je však třeba vědět, jestli chcete řetěz použít do interiéru či exteriéru, jaká délka vám postačí a jaká je možnost zapojení do elektřiny. Dlouhé LED řetězy, o nichž se zmiňuje i tato recenze, jsou totiž obvykle napájeny ze sítě, jelikož na klasickou baterii jsou až moc náročné.

Zákazníci se nejčastěji ptají právě na možnosti napájení a délku kabelu, na možnost výměny prasklých žárovek, na výrobce nebo světelné efekty. Které z následujících vánočních osvětlení byste si vybrali vy?

Závěrečné porovnání

V této recenzi se nachází ty vůbec nejoblíbenější a zákazníky ozkoušené řetězy, které splňují veškeré bezpečnostní požadavky. Každý si může vybrat, zda mu vyhovuje pouze statické osvětlení nebo jestli si raději připlatí za některé funkce.

Řetěz studená bílá Řetěz teplá bílá Řetěz barevný Řetěz barevný blikající Světelný déšť
Výhody: Délka
Úspora energie
Dlouhý napájecí kabel
Délka
Časovač
Univerzální využití
Délka
Úspora energie
Dlouhý napájecí kabel
Délka
9 světelných programů
Dlouhá životnost
Transparentní kabel
Univerzální využití
Nevýhody: Bez světelných programů a časovače Bez světelných programů Bez světelných programů a časovače Řetěz nelze nijak zkracovat ani napojovat Bez světelných programů
Řetězy nelze napojovat

Obecnou nevýhodou těchto vánočních osvětlení může být to, že žárovky nejdou vyměnit. Jsou však dostatečně odolné aby k takovým výpadkům nijak často nedocházelo.

Všechny jmenované LED řetězy jsou vybaveny dostatečně dlouhým napájecím kabelem a mohou být použity dle libosti v interiéru i exteriéru.

Drobné LED diody dokážou vytvořit příjemnou vánoční atmosféru během chvilky a navíc určitě najdou využití i během roku při různých slavnostních příležitostech nebo posezení s přáteli.

K čemu dalšímu byste je využili vy?

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)