Jaké vánoční led osvětlení vybrat na letošní Vánoce? Naše recenze a zkušenosti

Sváteční výzdoba, vůně cukroví i slavnostní nálada. To jsou Vánoce, jak je máme rádi.

Je to radost každý rok zajít na půdu pro zaprášené krabice a vyndat z nich oblíbené vánoční dekorace.

Co však takhle nechat na krabice prášit další rok a místo toho si pořídit moderní vánoční osvětlení? Recenze světel v tomto článku vám ukáže jak na to!

Inspirujte se! 🙂

Vánoční světelný déšť do domu i na zahradu

Velice oblíbenou variantou vánočního osvětlení je světelný déšť. Jedná se o efektivní a romantické osvětlení, které rozzáří fasády domů, balkóny i zahradní domky. Obvykle je využíván hlavně pro venkovní použití, ale nic nebrání tomu aplikovat jej i v bytě.

svítící déšť se vyjímá doma i na zahradě
Recenze světelného deště.

Celkem 600 LED diod ve studené bílé imituje padající kapky a s délkou 11,9 metru (bez kabelu) dokáže pokrýt opravdu velkou plochu.

Jednotlivé diody jsou zavěšeny na celkem 120 svislých kabelech a velkou výhodu představuje i 10 metrů dlouhý napájecí kabel. Není tak problém zapojit osvětlení kdekoliv venku, protože se vždy najde vhodný zdroj elektřiny. K dispozici je samozřejmě mnoho dalších rozměrů a barev, o nichž se můžete dočíst v tabulce níže.

Tento světelný řetěz nemá žádné funkce, ale na kráse mu to rozhodně neubírá. Výrobci však varují, že kabel nelze nijak zkracovat či napojovat. Kabel je transparentní, takže za denního světla není nijak rušivý.

Celková délka:cca 3, 4, 5, 8 nebo 12 m
Délka napájecího kabelu:10 metrů
Barva:Studená bílá, teplá bílá
Počet diod: 72, 200, 144, 400 nebo 600
Cena:od 339 korun


Solární světelný řetěz ušetří peníze

Solární napájení patří mezi oblíbené možnosti, jak si vyzdobit dům jen za pořizovací náklady. V tomto případě se jedná o klasický barevný řetěz o délce 10 metrů, který je vybaven celkem 100 LED diodami. Je určen speciálně pro venkovní použití, a to právě kvůli solárnímu čidlu.

svítivý solární řetěz vypadá krásně a ještě na něm ušetříte
Recenze světelného řetězu.

S touto světelnou dekorací odpadá problém s hledáním vhodné zásuvky, protože za vás všechno zvládne speciální čidlo, které bere energii ze slunce. Pro plné nabití solární baterie je potřeba, aby bylo čidlo denně na slunci alespoň 6 až 8 hodin.

Je proto dobré vybrat slunné místo, kde nebude čidlo nijak zakryté. Pokud se baterie dostatečně nabije, světelný řetěz bude přes noc svítit až 8 hodin. Vy se pak nemusíte vůbec o nic starat. Jakmile se setmí, světla se automaticky rozsvítí a za denního světla zase zhasnout.

I přesto je zde funkce pro manuální zapnutí a vypnutí. Jako mírná nevýhoda se může jevit potřeba výměny solární baterie každých 12 měsíců, nejedná se však o nijak velkou investici.

Celková délka:10 metrů
Délka napájecího kabelu:1,5 metru
Vzdálenost světel:10 cm
Barva:Barevné (červená, modrá, žlutá, zelená)
Doba osvětlení:6-8 hodin
Počet diod:100
Cena:od 619 korun


Laserové osvětlení bez námahy vyzdobí celý dům

Vánoční laserové projektory jsou hitem poslední doby. Pokud vám nevadí absence klasických žárovek a hledáte něco inovativního, pak by to pro vás mohla být ideální volba.

osvícení barevným laserovým projektorem
Recenze laserového osvětlení.

Laserový projektor funguje na principu promítání barevných obrazců na fasádu domu, může být použit i k výzdobě interiéru. Ze vzdálenosti 6 metrů dokáže laser najednou vyzdobit až 132 metrů čtverečních prostřednictvím 122 světelných programů.

Můžete si tak vybrat z opravdu velkého množství obrazců, vánočních motivů a barev a mít každou noc něco jiného. Základními barvami jsou zelená, červená, modrá a bílá. Tyto barvy dokážou vzájemnými kombinacemi vytvořit až 12 barevných odstínů a díky různým efektům lze vybrat mezi statickými i pohyblivými světelnými obrazci.

Nevýhodou může být kratší přívodní kabel (2 metry) i to, že přímé světlo z laseru by mohlo poškodit zrak. Oproti tomu velkou výhodu představuje životnost laseru (až 7000 hodin), dálkové ovládání i stojánek pro domácí použití.

Délka napájecího kabelu:2 metry
Barva:Zelená, červená, modrá, bílá
Životnost laseru:7000 hodin svícení
Projekční plocha:132 metrů čtverečních
Cena:od 1699 korun


Vánoční sob vynikne na zahradě i v interiéru

Svítící vánoční sobi si našli v českých domácnostech své stále místo a není tak divu, že jsou hitem i pro letošní rok. Kouzelná stvoření krásně vyniknou venku před domem, hodí se však například i do předsíně nebo k vánočnímu stromku.

Světelný sob na Vánoce
Recenze světelného soba.

Sob Emos 108 LED Xmas Deer z naší recenze svítí díky 108 LED diodám v odstínu denní bílé. Jeho rozměry činí 68 × 13 × 62 cm a napájen je díky přívodnímu kabelu o délce 1,5 metru. Je tak potřeba se zamyslet nad tím, kam chcete tuto dekoraci umístit kvůli přívodu elektřiny.

Pokud by byl sob určen na zahradu, nejspíš bude zapotřebí instalace prodlužovacího kabelu. Velkou výhodou této světelné dekorace je její životnost. Obsažené LED diody totiž dokážou svítit až 50 000 hodin a navíc oproti jinému typu svícení šetří elektrickou energii.

V noci vyniknou rozsvícené obrysy soba, které jsou tvořeny transparentním materiálem s diodami uvnitř. Pozvali byste svítícího soba domů, nebo jej nechali dělat parádu na zahradě?

Šířka a výška soba:68 cm a 62 cm
Délka napájecího kabelu:1,5 metru
Barva:Studená bílá
Počet LED diod:108
Životnost:50 000 hodin
Projekční plocha:132 metrů čtverečních
Cena:od 899 korun


Roztomilý svítící lední medvěd potěší i ty nejmenší

Pro venkovní i vnitřní použití je určena i následující světelná vánoční dekorace v podobě ledního medvídka. Velice hezké provedení vypadá dobře i v nerozsvíceném stavu a díky 5 metrovému napájecímu kabelu není problém najít pro tuto dekoraci vhodné místo.

svítivý lední medvídek s červenou mašličkou
Recenze světelného medvěda.

Rozměry vánoční postavičky jsou 20,3 centimetru na šířku a 13,3 centimetru na výšku. Uvnitř se nachází celkem 16 LED žárovek, které se nijak nezahřívají a dekorace je díky tomu naprosto bezpečná, i když s ní budou manipulovat děti.

Ledního medvídka můžete dát například za okno, na parapet, na skříňku v bytě, ale i kamkoliv ven do zahrady nebo na balkón. Světýlka v denní bílé jsou přes noc velice dobře viditelné a mají i velkou životnost.

Šířka a výška soba:20,3 cm a 13,3 cm
Délka napájecího kabelu:5 metrů
Barva:Studená bílá
Počet LED žárovek:16
Cena:od 419 korun


LED hvězdy do interiéru vyniknou v oknech i na stromku

Máte rádi klasické vánoční dekorace s jednoduchými motivy? Pak by se vám mohly líbit například tyto LED hvězdy určené pro vnitřní použití. Jedná se o nestárnoucí trend, který nikdy nezklame.

LED hvězdičky do interiéru
Recenze LED hvězd.

Tyto hvězdy v uklidňující modré nabízejí univerzální osvětlení vhodné i na vánoční stromeček. Celkem 5 velkých hvězd o průměru 15 centimetrů je doplněno 25 malými hvězdičkami o průměru 3 centimetry, které jsou zavěšeny na 48 cm dlouhém řetězu.

Jedná se o oblíbený efekt padajícího deště, který dokáže v interiéru navodit velice příjemnou a intimní atmosféru.

Napájecí kabel je dlouhý 8 metrů, takže není problém s nalezením vhodného elektrického zdroje. K dekoraci nejsou dodávány žádné úchyty, způsob připevnění je čistě na uživateli.

Dekorace pouze svítí, nebliká.

Počet hvězd:5 velkých, 25 malých
Průměr hvězd:15 cm, 3 cm
Délka řetězu:48 cm
Délka napájecího kabelu:8 metrů
Cena:od 609 korun


Světelný akrylový kužel na baterie je velice elegantní

Světelné kužely patří mezi další vánoční dekorace, po nichž se letos v obchodech jen zapráší. Jsou jednoduché, jemné a například před vchodem do domu vypadají opravdu dobře.

svítící akrylový kužel jde na odbyt
Recenze akrylového kuželu

V tomto případě se jedná o kužel o výšce 60 cm v barvě studené bílé. Kužel je velice slavnostní, tvarem připomíná vánoční stromek a evokuje pohádkovou zimní krajinu.

V tomto osvětlení se nachází celkem 30 LED diod a napájení je na baterie. To je velká výhoda, protože lze dekoraci umístit kamkoliv bez potřeby blízkosti elektrické zásuvky. Výhodou je i transparentní kabel, který nepůsobí rušivě a také časovač.

Ten lze nastavit tak, aby dekorace sepnula a vypnula v určenou dobu a vy jste se nemuseli o noc starat. Skvělým tipem může být kombinace kuželů různé velikosti, vytvoří se tak zajímavý efekt. Světelný kužel může být umístěn u vchodu do domu, na nějakém vyvýšeném místě na zahradě, na zídce nebo třeba na balkoně.

MateriálAkryl
Výška kuželu:60 cm
Barva:Studená bílá
Počet diod:30
Cena:od 399 korun


K dispozici jsou LED diody, lasery i solární pohon

Nejen vzhled vánočního světelného osvětlení hraje při výběru roli. Ne každý má totiž možnost aplikovat venkovní osvětlení s možností připojení do zásuvky, někdo zase hledá světelnou dekoraci spíše do bytu a někdo chce velkou výzdobu i bez složitého připevňování na dům.

Pro každého se najde to, co mu bude vyhovovat nejvíce. Hitem posledních sezón i letošního roku jsou například laserová vánoční osvětlení, lidé si také chválí světelné dekorace na solární pohon a pozadu nezůstává ani klasika v podobě klasických LED diod, které se vyznačují dlouhou životností i nízkou spotřebou.

Nejčastější volba padá na klasické světelné řetězy, které lze využít pro vnitřní i venkovní použití a také na romantické vánoční dekorace určené do interiéru. Z vánočních postaviček jsou asi nejoblíbenější sněhuláci, sobi a další zvířata, elegantní klasiku pak představují hvězdy, stromky nebo svítící kužely.

Nejčastěji lidé vybírají osvětlení na dům k vyzdobení obvodu střechy nebo fasády. Díky vánočním světlům lze také zvýraznit okna, balkóny, vstupní dveře, ploty nebo stromy a keře. Svítící postavičky jsou oblíbené na zahradě i v interiéru, řetězy najdou uplatnění i na vánočním stromku.

V následující recenzi si představíme celkem 7 tipů vánočního osvětlení, které bude pro letošní rok hrát prim. Jaké jsou výhody, nevýhody i zkušenosti českých uživatelů?

Závěreční vyhodnocení recenze vánočního osvětlení

Všechny vánoční světelné dekorace zmíněné v této recenzi budou bezesporu hitem letošních Vánoc. Každá z nich má své výhody i nevýhody, důležité je sledovat vhodný způsob napájení i bezpečnostní pokyny.

Ke každému výrobku by měl být dodán manuál, který přesně popisuje způsob použití. Vzhledové dispozice nejlépe posoudíte vy sami, mezi technickými parametry jsou určité rozdíly.

Například dekorace na solární pohon šetří kapsu, musíte se však více zamyslet nad jejím umístěním. Laserový projektor zase dokáže najednou a bez námahy vyzdobit velkou plochu, nesmí však přijít do blízkého styku s lidským okem.

Klasické dekorace na napájecí kabel jednoduše strčíte do zásuvky a nemusíte se o nic starat, ne vždy však může být délka kabelu dostatečná. Obecně se však všechny zmíněná osvětlení těší velké oblibě, jelikož nabízejí možnost, jak dát najevo, že si užíváte vánoční atmosféru a rádi zdobíte svůj dům.

Dokážete si některou z těchto vánočních dekorací představit u sebe doma a na kterou by padla vaše volba?

Veškeré zboží skladem a garance doručení do 48 hodin.

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Vánoce nás prostě baví. Na webu Vanocnisen.cz vám chceme ukázat ty nejlepší recepty, dekorace a informace o Vánocích na jednom místě. Chybí nám zde něco? Dejte nám vědět a inspirujte se s námi! :)