Jaké budou letos vánoční a adventní trhy v ve Švédsku? Veškeré info na jednom místě!

Vánoční trhy ve Švédsku nabízí jedinečnou vánoční atmosféru. Severské země mají totiž nádherné bílé Vánoce. Také se tam stmívá brzy, takže si můžete užívat vánoční osvětlení o to déle.

Jaká města navštívit?Mapa vánočních trhů


Vánoční trhy ve Stockholmu

Vánočně vyzdobené náměstí ve Stockholmu
Zdroj: nordicexperience.com

Vánoční trhy ve Stockholmu jsou díky sněhové nadílce jako vystřižené z pohádky. Z vánočních trhů a jarmarků určitě nesmíte vynechat adventní trh Gamla Stan, který sahá svou tradicí až do 14. století.

Čekají tu na vás řemeslné výrobky, spousta slaného i sladkého jídla, vánočních ozdob a dekorací, šperky i oblečení. Největší vánoční trh se každoročně pořádá poblíž hlavního města na zámku Taxinge, takže pokud chcete vidět skutečně rozlehlý vánoční trh, určitě dorazte.

Co ještě navštívit ve Stockholmu

Samotná vánoční atmosféra, která je zde se sněhem neodmyslitelně spojená, je zážitek sám o sobě. Pokud by vám to ale přišlo málo, stojí za to se rozhlédnout kolem sebe. Severská architektura se od té naší liší, má svůj styl a krásu.

Z památek byste měli určitě navštívit Stockholmskou radnici a královský palác. Určitě nevynechejte skanzen s lidovými stavbami a tradicemi. A jestli nebudete mít výletů stále dost, najdete tu ještě muzea, která jen čekají, až se s vámi podělí o poznatky z dějin.

X