Jaké budou letos adventní trhy v Győru? Program a důležité informace na jednom místě

Přemýšlíte, kam se letos vypravíte nasát vánoční atmosféru? 

Prozradíme vám, jaký program si letos připravili v maďarském Rábu. 

Zjistěte, na co láká lázeňské město plné krásných historických památek. 

Vánoční trhy v Győru budou stát za to. 

Adventní trhy Győr

Známé město Győr, česky Ráb, se od konce listopadu opět zahalí do vánoční atmosféry. Na návštěvníky čeká velkolepý vánoční jarmark s množstvím gastronomických pochoutek. Není se proto čemu divit, že zdejší trhy patří k nejoblíbenějším adventním akcím v Maďarsku.

Hlavní dění se bude odehrávat na náměstí Dunakapu, které nabídne též autodráhu, kolotoč či ruské kolo, a na náměstí Széchenyi, kde bude připravena adventní světelná show, lanová dráha, betlém či lunapark.

Vánoční trhy v centru Győru 

Kdy a kde se vše uskuteční?

26.11.2023 – 23.12.2023

11.00 – 19.00

Na co se můžete těšit? 

 • stánky s regionálními výrobky, módními doplňky, dekoracemi a suvenýry
 • občerstvení v podobě klobás, sýrů, sladkostí a vánočního punče
 • obrovské ruské kolo, dětský kolotoč a další atrakce
 • bohatý doprovodný program

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program győrského vánočního jarmarku

Vánoční trhy v Győru se slavnostně otevřou 26. listopadu, ten den se také poprvé rozsvítí světelná výzdoba v celém městě. 

Adventní jarmarky v Győru se bude konat na několika místech, z nichž hlavní je Széchenyi tér. Toto náměstí je snadno dostupné veřejnou dopravou i autem. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálena asi 10 minut chůze a parkování je možné v podzemním parkovišti na náměstí Dunakapu.

Další stánky a atrakce najdete také na ​​Dunakapu tér, Baross út a Megyeháza tér. Pro malé i velké návštěvníky bude kromě stánků s bohatým sortimentem připraven též doprovodný program.

Ukázky žonglování s ohněm na náměstí Dunakapu

 1. prosince 2023, 18:00
 2. prosince 2023, 18:00
 3. prosince 2023, 18:00
 4. prosince 2023, 18:00

Zapalování adventních svící na Széchenyho náměstí

 1. listopadu 2023, 17:00
 2. prosince 2023, 17:00
 3. prosince 2023, 17:00
 4. prosince 2023, 17:00

6. prosince dorazí na toto náměstí též Mikuláš. Jak vypadaly adventní trhy v Győru v loňském roce můžete zhlédnout na videu.

Adventi Téli Fesztivál és Vásár, Győr 2022 | Christmas Market Győr, Hungary [4K]
zdroj: youtube.com

Jak se dostat do Rábu? 

Cesta autem 

Město Győr se nachází na severozápadě Maďarska, a tak je z České republiky snadno dosažitelné autem. Z Čech a jižní Moravy vede nejrychlejší cesta přes Brno. Lidem ze severní Moravy a Slezska se jako alternativa nabízí cesta přes Žilinu. Pro obyvatele jižních Čech je rychlejší cestovat Rakouskem. 

 • Z Brna: Jeďte po D2 směr Břeclav a Lanžhot, kde přejedete hranice se Slovenskem. Pokračujte po D2 přes Malacky a Bratislavu, dále na jih k hraničnímu přechodu u Čunova. V Maďarsku se držte dálnice M5, u města Levél se napojte na M1, po této dálnici se dostanete až do Győru. Délka trasy je 205 km, předpokládaná doba jízdy 2 hodiny.
 • Z Frýdku-Místku: Po dálnici směr Český Těšín, u Hnojníku se odpojte a jeďte směrem k městům Jablunkov a Mosty u Jablunkova. Dostanete se na Slovensko. Pokračujte směr Čadca a Žilina, za Žilinou jeďte kousek po dálnici D3, pak se napojte na D1 a jeďte kolem Trenčína až do Bratislavy. Dále je trasa totožná s trasou z Brna. Délka je 355 km a předpokládaná doba jízdy 3 hodiny a 35 minut
 • Z Českých Budějovic: Jeďte do Třeboně, dále po E49 směrem k rakouským hranicím. V Rakousku pojedete přes města Schrems a Horn do Vídně, poté po A4 k hranicím s Maďarskem. Dálnice M1 vás dovede do Győru. Trasa je dlouhá 316 km a předpokládaná doba jízdy je 3 hodiny a 45 minut.

  Cesta autobusem 

  Do Győru se pohodlně dostanete také autobusem. Jezdí tam linky, které pokračují dále do Budapešti. Nastupovat lze v Praze nebo v Brně. Cesta z Prahy trvá 5 hodin a 50 minut, z Brna 4 hodiny a 45 minut. Nejlevnější jízdenky stojí okolo 450 Kč z Prahy a 350 Kč z Brna. 

  Cesta vlakem 

  Dáváte přednost vlaku? S přestupem v Bratislavě se do Győru dostanete několikrát denně. Dvakrát za den jezdí z Prahy přímý spoj. Zastávky má v Kolíně, Havlíčkově Brodu, Žďáru nad Sázavou a v Břeclavi. Cílovou stanicí je Budapešť. Z Prahy do Győru to trvá 6 hodin a 10 minut, jízdenky lze sehnat od 700 Kč. 

  Trhy v Gyoru.
  zdroj: 24.hu

  Zajímá vás, jaké mají Maďaři tradice? Zjistěte to v našem článku jak vypadají maďarské Vánoce.  

  Zajímavá místa v Győru 

  Pokud se rozhodnete vánoční trhy v Győru navštívit, rozhodně se vyplatí spojit jejich návštěvu s prohlídkou města.

  Termální lázně 
  Maďarsko je bohaté na termální prameny. V Győru fungují od roku 2003 lázně s léčivými i zážitkovými bazény, saunami i masážemi.

  Bazilika Nanebevzetí panny Marie 
  Baziliku začali stavět již v 11. století. Dnes je významným poutním místem a nejvznešenější budovou celého města. 

  Radnice
  Další významnou stavbou je radnice. Její věž je vysoká 59 m. 

  Radnice v Gyoru.
  zdroj: ezalenyeg.hu

  Biskupský palác
  Na pahorku Káptalandomb stojí Biskupský palác. První stavby vznikaly ve 13. století, ale dnešní podobu získal až koncem 18. století. Rezidenční věž je přístupná návštěvníkům. Vystoupejte nahoru a užijte si výhled na město a okolí.  

  Opatský dům
  Barokní opatský dům (maďarky Áparúr Ház) stojí na Széchenyiho náměstí (Széchenyi tér), kde se odehrávají hlavní vánoční trhy. V budově sídlí Muzeum obrazů, k vidění jsou díla Picassa a dalších autorů 20. století. 

  Esterházyho palác
  Honosný palác patřil rodu Esterházyho. Dnes v něm sídlí Muzeum historie.

  Muzeum Jánose Xántuse
  Zjistěte něco nového o dějinách Maďarska a města Győr. Otevřeno mají denně kromě pondělí od 13 do 17 hodin. 

  Napoleonův dům 
  Napoleon strávil v Győru sice jen jeden den, ale v Královské ulici (maďarsky Király utca) je po něm pojmenovaný dům. Za návštěvu stojí celá ulice, která připomíná různé historické okamžiky města. 

  Advent se slaví i v dalších maďarských městech. Nejslavnější jsou samozřejmě vánoční trhy v Budapešti.

  Neručíme za správnost informací.
  Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

  Napsat komentář

  Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
  Vyžadované informace jsou označeny *.

  X