Jaké budou letos adventní trhy v Düsseldorfu? Program a důležité informace na jednom místě

Chystáte se v adventním období do západní části Německa?

V tom případě vám doporučujeme váš výlet prodloužit i do města známého svým pivem a televizní věží.

Vánoční trhy v Düsseldorfu potěší všechny generace!

Pojďme se podívat, co vše tu na vás čeká.

Adventní trhy Düsseldorf

Düsseldorfské vánoční trhy jsou známé svými šesti jedinečnými tematickými jarmarky, které jsou rozesety po celém městě a jsou krásně vyzdobeny. Různé trhy, které jsou od sebe vzdáleny jen pár kroků, proměňují Düsseldorf v jedno velké vánoční město.

Město má navíc snadné vlakové spojení s dalšími městy v Severním Porýní-Vestfálsku, což znamená možné výlety i do dalších měst, kde na vás čekají kouzelné adventní jarmarky. Navštívit můžete Dortmund, Duisburg, Essen i Kolín nad Rýnem.

Vánoční trhy v okolí Königsallee

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 30.12.2023

Neděle až čtvrtek 11.00 – 20.00, pátek a sobota 11.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

  • jedinečná atmosféra
  • stánky s rozmanitým vánočním zbožím
  • tradiční pochoutky
  • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program düsseldorfského adventního jarmarku

Tradiční vánoční trhy v Düsseldorfu se budou konat na šesti místech v rušném centru města. Umělecky navržené tematické světy v okolí Königsallee zvou na skutečnou objevitelskou cestu.

Více než 200 svátečně vyzdobených chýší promění na několik týdnů centrum města v zimní říši divů pro celou rodinu. Celý trh si můžete snadno prohlédnout z 55 metrů vysokého vyhlídkového kola na Burgplatz.

Adventní trhy s vánočním stromeme.
zdroj: klook.com

Handwerker Markt

Malebný düsseldorfský vánoční trh najdete na náměstí Marktplatz s krásnou kulisou düsseldorfské radnice. Můžete si zde vybrat z desítek červených stánků připomínajících chýše, ve kterých se prodávají ručně vyráběné řemeslné předměty. Najdete zde též ručně vyřezávaný betlém v životní velikosti a nádherně ozdobený centrální stromek.

Altstadt Markt

Podél ulice Flinger Straße se nachází další trh s rozkošně vyzdobenými stánky, které vypadají jako düsseldorfské měšťanské domy. V kombinaci s barevnými fasádami Starého města je tento trh jedním z nejroztodivnějších, který ve městě najdete, se spoustou stánků s ručně vyráběnými ozdobami a vánočními dobrotami.

Zajímavostí je též velká vánoční pyramida, ve které se zde prodává svařené víno a která je plná figurek představujících některé významné osobnosti veřejného života ve městě.

Kö-Lichter Markt

K nejzajímavějším bodům tohoto vánočního trhu podél Königsallee patří zlaté stánky s anděly, ve kterých najdete řemeslné výrobky a lahodné dobroty. Na jeho konci na vás bude čekat též ledové kluziště.

Märchen Markt

Tento jarmark na náměstí Schadowplatz, označovaný jako „pohádkový trh“, má chýše s postavičkami z pohádek bratří Grimmů. Je to rozhodně skvělý trh, který můžete navštívit s dětmi. Najdete zde rovněž vánoční věž, kde se nahlas čtou příběhy, speciální loutkové divadlo ve vyhřívaném stanu nebo kolotoč.

Kö-Bogen Markt

Tento düsseldorfský adventní trh umístěný na Joachim-Erwin-Platz má výhled na Hofgarten a je to roztomilý malý trh plný dřevěných chýší. Konají se tu též různá živá hudební vystoupení.

Schadow Markt

V rozporu se svým názvem není ani tak vlastním trhem, jako spíše „pásem stánků“ podél jedné z hlavních düsseldorfských nákupních ulic – Schadowstrasse..

Zvláštní otevírací doba

  • 24.12.2023: 11.00 – 15.00
  • 26.12.2023: 14.00 – 21.00
  • 25.12.2023 zavřeno
Plánek adventních trhů.
zdroj: visitduesseldorf.de

Zajímavá místa v Düsseldorfu

Düsseldorf, hlavní město Severního Porýní-Vestfálska, je jedním z nejelegantnějších, nejmodernějších a nejkosmopolitnějších německých měst. Udělejte si v rámci návštěvy düsseldorfských adventních trhů čas na procházku po jeho centru.

Altstadt
Jednou z prvních věcí, kterou byste neměli vynechat, je centrum Düsseldorfu zvané Altstadt. Rozkládá se podél břehu řeky Rýn a je oblíbené jak mezi obyvateli, tak mezi turisty.

Z architektonického hlediska nemá žádné velké zajímavosti, ale jeho hlavní ulice zvaná Bolkerstraße je známá jako „nejdelší bar na světě“. V srdci Altstadtu se nachází také náměstí Burgplatz, jedno z nejstarších náměstí ve městě, kterému dominuje věž Schloßturm.

Najdeme zde také düsseldorfskou radnici, která pochází z roku 1500 a dodnes zůstává dokonale zachována. Je součástí větší skupiny historických budov.

Vodní kanál v centru města.
zdroj: worldwildschooling.com

Königsallee
Krásný městský bulvár známý svým vodním kanálem procházejícím centrem, módními ateliéry a luxusními obchody. Je to prakticky centrum nejelegantnějšího a nejmódnějšího Düsseldorfu. Tato čtvrť je ideální pro nakupování a díky kanálu lemovanému stromy a půvabným mostům je také velmi půvabná.

Hafen
Další ze čtvrtí, které stojí za to navštívit, je moderní a kosmopolitní Hafen. Až do 90. let 20. století se jednalo o průmyslovou čtvrť, nyní se zde nacházejí kanceláře a restaurace. Je to čtvrť oblíbená mezi mladými lidmi a milovníky architektury, protože právě zde se nachází obytný komplex, který změnil Düsseldorf a jeho panorama – Neuer Zollhof. Další dominantou Hafenu je televizní věž, z níž můžete obdivovat celé město z výšky.

Když už budete v Düsseldorfu, zajeďte se podívat i do nedalekého Essenu. Essenské vánoční trhy vás rovněž mile překvapí.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X