Jaké budou letos adventní trhy v Essenu? Program a důležité informace na jednom místě

Chcete si letos vychutnat adventní atmosféru v Německu? 

Vyrazte na vánoční trhy v Essenu. 

Město se každoročně proměňuje v kouzelnou zimní pohádku.

Na co se můžete těšit?

Adventní trhy Essen

Internationale Weihnachtsmarkt Essen je známý svým třpytivým centrem pokrytým tisíci zlatých světýlek, rozmanitostí svátečních stánků, které nabízejí výrobky z více než 20 různých zemí.

Vánoční trhy v Essenu se konají teprve padesát let, takže ve srovnání se staletými vánočními trhy v Mnichově, Norimberku nebo Frankfurtu jsou poměrně mladé. Přesto se v průběhu let rozrostly a staly se jedněmi z největších v celém Německu.

Další skvělou vlastností je, že jarmark je prostřednictvím veřejné dopravy dobře spojen s dalšími vynikajícími vánočními destinacemi. Můžete tak snadno zajet též na vánoční trhy v Dortmundu, kde se nachází největší vánoční strom na světě, nebo i světoznámé vánoční trhy v Kolíně nad Rýnem.

Vánoční trhy na Kennedyplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

17.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

  • velké množství stánků s vánočním zbožím
  • tradiční pochoutky
  • středověký trh
  • pestrý kulturní program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program essenského adventního jarmarku

Srdcem adventních trhů v Essenu je krásné náměstí Kennedyplatz, které snadno poznáte podle zlatavě se třpytících světel, jimiž jsou zdejší stánky zahaleny. Na tomto útulném jarmarku najdete více než 250 různých stánků.

Perníčky, svařené víno, ručně vyřezávané betlémy, umělecké adventní pyramidy a kadidelnice, svíčky z včelího vosku i ruční papír – procházka po essenském vánočním trhu vás naladí na Vánoce vůněmi, vánočními dobrotami a krásnými dárky. V souladu se svým názvem nabízí jarmark také exotické předměty a pochoutky z celého světa.

Jedna část trhu vás přenese zpět do středověku, protože prodejci jsou zde oblečeni do dobového oblečení a nabízejí zboží, jako jsou kožené váčky na mince, dřevěné truhličky na poklady a všechny středověké zbraně, po kterých vaše rytířské srdce touží.

Jak to na essenských adventních trzích vypadá? Mrkněte se na video z minulých let.

Essen Weihnachtsmarkt 2017 ( 4K-UHD )
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Essenu

Město Essen se nachází v Severním Porýní-Vestfálsku a jeho historie je úzce spojena s těžbou uhlí a výrobou oceli. Díky moudré volbě ekologické přestavby se mu podařilo během několika let změnit svou minulost šedého továrního města na jedno z „nejzelenějších“ měst v Německu.

Historické centrum Essenu má typický vzhled severoevropských měst, s mnoha budovami z 19. století, které se harmonicky prolínají s modernějšími stavbami.

Katedrála Nejsvětější Trojice, Panny Marie a svatých Kosmy a Damiána
Tato stavba vypráví více než tisíciletý příběh, od svého založení v 9. století až po současnou gotickou podobu. Jedním z jejích nejzajímavějších prvků je impozantní západní věž, zvláštní konstrukce typická pro otonské umění. V katedrále se nachází velkolepá klenotnice, sbírka zlata a šperků císařů Svaté říše římské.

Katedrála v Essenu.
zdroj: domradio.de

Stará synagoga
Nedaleko katedrály se nachází Alte Synagoge, jeden z mála příkladů židovské modlitebny z počátku 20. století, která unikla nacismu a druhé světové válce. Impozantní stavba stojí také díky velkým obnovovacím, restaurátorským a sanačním pracím, které byly provedeny v 80. letech 20. století. Dnes je synagoga významným židovským kulturním centrem, kde se konají přednášky, debaty, výstavy a koncerty.

Zeche Zollverein
Další velkou turistickou atrakcí Essenu je starý uhelný důl. Dodnes si zachoval podobu z doby svého největšího rozmachu. Je zde stále k vidění též koksovna, která byla v plném provozu až do roku 1986. Součástí areálu je též Ruhrmuseum, kde je možné v hlubinách starých šachet sledovat historii hornictví.

Nejznámějším prvkem je šachta XII, postavená ve stylu Bauhausu a s charakteristickou věží, která se v průběhu let stala symbolem celého Porúří. Vysloužila si také pověst „nejkrásnějšího uhelného dolu na světě“.  

Když už budete v Essenu, určitě se vyplatí navštívit vánoční trhy v Dortmundu. Obě města dělí jen necelých 40 kilometrů.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X