Jaké budou letos adventní trhy v Dortmundu? Program a důležité informace na jednom místě

Přemýšlíte, že se vypravíte nasát adventní atmosféru do Německa?

Naplánujte si výlet na vánoční trhy v Dortmundu.

Čeká na vás největší vánoční strom na světě a mnoho dalšího.

Prozradíme vám, kdy a kam se vyplatí vydat.

Adventní trhy Dortmund

Dortmunder Weihnachtsstadt je již více než 125 let oblíbenou součástí svátečního kalendáře města. Tento jarmark začínal jako jednoduchá jednodenní záležitost s několika málo stánky, ale v průběhu let se jeho popularita a velikost stále zvyšovaly. V 60. letech 20. století byl na náměstí Alter Markt instalován kolotoč a počet stánků se zvýšil na několik desítek, v polovině 80. let na 200 stánků.

Teprve v roce 1996 byl v Dortmundu poprvé vztyčen, nebo spíše sestaven, slavný vánoční strom, který upevnil status města jako hojně navštěvované adventní destinace v Německu.

Dortmund má výhodnou polohu v blízkosti mnoha dalších skvělých destinací vánočních trhů v Německu, jako jsou Essen, Duisburg a Düsseldorf, kam se dostanete za méně než hodinu.

Vánoční trhy na Alter Markt a Hansaplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 30.12.2023

Pondělí až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00, neděle 12.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

  • největší vánoční strom na světě
  • velkolepá výzdoba
  • množství stánků s rozmanitým zbožím
  • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program dortmundského adventního jarmarku

Vánoční trhy v Dortmundu patří mezi největší a nejkrásnější v celém Německu. Ve více než 250 stáncích s uměleckými a řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami, neobvyklými hračkami a mnoha dalšími předměty najdete téměř vše, co vám v adventním období zrychlí tep.

A co by to bylo za návštěvu dortmundského vánočního trhu bez svařeného vína z výročního hrnku? Každoročně se měnící motiv je vyhledávaným sběratelským artiklem. Ke kulinářským požitkům patří vydatné speciality, jako je klobása a vestfálská grilovaná šunka, a také sladkosti, jako jsou pražené mandle, štoly, perníčky a další dobroty.

Na pódiu na Alter Markt bude každý den připraven pestrý doprovodný program. Pro malé návštěvníky bude připravena vánoční vesnička, kde mohou recitovat básničky Ježíškovi, zpívat koledy, vyrábět rozmanité vánoční dekorace i péct perníčky. Na náměstí Reinoldikirchplatz se mohou nejmenší ponořit do úžasného světa pohádek s mluvícím stromem.

Vánoční strom v Dortmundu.
zdroj: weihnachtsstadt-do.de

Na Hansaplatz se nachází hlavní bod dortmundských vánočních trhů – obrovský vánoční strom, tyčící se do výšky 45 metrů. Jde o unikátní dílo, které vzniká poskládáním velkého množství menších stromků do tvaru pyramidy. Letos by vánoční strom mělo tvořit zhruba 1 000 sauerlandských smrků a bude ozdoben více než 48 000 světly.

Zvláštní otevírací doba

  •     24. prosince: 11.00 – 14.00 (otevřeny pouze některé stánky)
  •     26. listopadu a 25. prosince:- zavřeno
  •     26. prosince: 12.00 – 21.00.
  •     27. prosince až 30. prosince: 11.00 – 21.00

Lepší představu o tom, jak to na trzích vypadá, si můžete udělat též prostřednictvím videa z loňského roku.

Weihnachtsstadt Dortmund 2022
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Dortmundu

Město Dortmund najdeme v Severním Porýní-Vestfálsku, je známé díky své průmyslové tradici, pivu a fotbalovému týmu Borussia Dortmund. Je to moderní, avantgardní město plné života a zeleně. Určitě si v rámci vaší návštěvy dortmundských vánočních trhů najděte čas na procházku po centru.

Kostel svatého Reinolda
Tento evangelický luteránský kostel je nejstarším kostel v Dortmundu. Místo, kde stojí, je křižovatkou staré obchodní stezky, které se dnes říká Westenhellweg, a silnice z Kolína nad Rýnem do Brém přes Dortmund. Stavba byla postavena ve 13. století a z její 104 metrů vysoké věže se naskýtá krásný výhled na město.

Osvětlená televizní věž v Drotmundu.
zdroj: ruhr24.de

Florianturm
Jednou z dominant města je rovněž dortmundská televizní věž. Návštěvníci mají přístup na vyhlídkovou plošinu ve výšce 141 metrů, ze které je neuvěřitelný 360° výhled na celé město. Pokud máte na Dortmund vyhrazen pouze jeden den, je to rozhodně skvělý způsob, jak získat přehled a vychutnat si nádherné panorama.

Deutsches Fußballmuseum
Fotbal je v Dortmundu skutečnou institucí, mimo jiné díky popularitě Borussia Dortmund, jednoho z nejsilnějších týmů v Německu, není se tedy čemu divit, že ve městě naleznete též muzeum německého fotbalu. Muzeum se nachází přímo u dortmundského hlavního nádraží Hauptbahnhof. Pokud jste velkými fotbalovými fanoušky, můžete navštívit též Signal Iduna Park, stadion Borussia Dortmund.

Hledáte adventní trhy v Německu, které by se daly pohodlně absolvovat během jednodenního výletu? Vyrazte do Norimberku. Vše důležité vám prozradíme v článku o norimberských vánočních trzích.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X