Jaké budou letos adventní trhy na zámku Svijany? Program a důležité informace na jednom místě!

Adventní čas začíná také na nádherném zámku Svijany, kde na vás čekají vánoční trhy, rozsvícení vánočního stromu a zpět koled.

To ale není vše!

Svijany si pro vás přichystali i zámecké prohlídky či vánoční kvíz pro děti.

Pojďme se společně podívat na podrobný program!

Zámek Svijany

Kde a kdy to celé propukne?

2. 12. 2023

10:00 – 17:00

Přijďte! Jedinečnou atmosféru zaručí:

  • prodejní stánky s pestrým sortimentem
  • koledy
  • rozsvícení vánočního stromu
  • ručně malovaný Betlém

Jak se dostat na místo? Sledujte mapu!

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vánočního jarmarku na zámku Svijany

Nádvoří zámku zaplní tradiční jarmark, kde si budete moci zakoupit občerstvení, regionální výrobky, tradiční zboží a dárkové předměty, vánoční produkty, cukroví i další pochutiny. Zahřeje vás svařák, horká medovina nebo pivovarský elixír – Svijanský Předek. Přijďte si nakoupit krásné vánoční dárky.

V 16 hodin se rozsvítí zámecký vánoční strom za doprovodu koled, které zazpívají děti z MŠ a ZŠ Svijanský Újezd. Pod stromem si budete moci opět prohlédnout originální ručně malovaný Betlém od Kristýny Kolenské.

Po celý den pro vás budou otevřeny zámecké expozice za zvýhodněnou cenu.


Co dalšího podniknout?

Prohlídky zámku a vánoční kvíz pro děti 10.12.2023

Prohlídky zámku zdarma

V tento den si můžete mimořádně zdarma od 9 do 17 hodin prohlédnout zámecké expozice. Projděte se po žárových hrobech z doby bronzové, odhalte tajemství pohřebního rituálu, prohlédněte si kultovní svijanské labuťky, zavítejte do pravěké jeskyně v nové expozici neolitu a Eduarda Štorcha a poseďte v původní kapli sv. Jana a Pavla. Tyto prohlídky jsou nekomentované, k dispozici vám bude tištěný průvodce, kterého obdržíte na recepci hotelu. 

Vánoční kvíz pro děti

Pro vaše děti je připraven vánoční kvíz, který prozkouší jejich bystrost a znalosti. Věříme, že otázky děti příjemně zabaví a zároveň jim něco málo řeknou nejen o expozicích, ale i o vánočních svátcích.

Vánoční kvíz stojí symbolických 20 Kč, obsahuje kvízové otázky a odpovědi a v jeho ceně je zahrnuta zámecká propiska a sladká odměna za správné vyplnění. 

Vánoční zpívání v kapli sv. Jana a Pavla 10.12.2023

V zámecké kapli sv. Jana a Pavla se od 17:00 do 19:00 hodin rozezní původní dobové varhany, vy se pohodlně usadíte do lavic a vy si můžeteužít sváteční náladu.

Zpívat bude Jaruška Sedláčková a vokalisté, pan Petr Prádler jejich zpěv doprovodí hrou na dobové zámecké varhany.

Zámecké varhany.
www.zameksvijany.cz

Jazzové koledy v zámecké kapli 17.12.2023

Zpříjemněte si třetí adventní neděli a přijďte se zaposlouchat do netradičních jazzových koled v úpravě Bohuslava Lédla pro housle, violoncello, klavír, kontrabas a bicí. Od 17 hodin zazní 10 nejznámějších koled a úryvky z Rybovy mše vánoční „Hej mistře“.

Zpívání koled s Luďkem Velem a prodej kaprů 20.12.2023

Přijďte ve středu 20. prosince na Zámek Svijany a zazpívejte si vánoční koledy společně se sólistou Opery Národního divadla Luďkem Velem. Zpívání koled proběhne od 15 hodin v zámecké kapli a vstupné je dobrovolné.

Od 14 do 17 hodin si budete moci na zámeckém nádvoří zakoupit kapra z rybářství Březina na vaši štědrovečerní tabuli.

Vánoční trhy v Jablonci nad Nisou jsou nejnavštěvovanější událostí v regionu. Na jaký program a jaké novinky se letos můžete těšit?

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X