Jaké budou letos adventní trhy v Hamburku? Program a důležité informace na jednom místě

Rádi byste vyrazili nasát adventní trhy do vzdálenějšího zahraničního města?  

Co takhle hanzovní město při ústí řeky Labe do Severního moře?

Vánoční trhy v Hamburku vás okouzlí. 

Vzhledem k tomu, že jich zde najdeme hned několik, vybrali jsme pět nejlepších. 

Mrkněte se, co nabízejí!

Adventní trhy Hamburk

Město Hamburk nabízí více než tři desítky různých vánočních jarmarků, a je tak jednou z nejúžasnějších destinací pro vánoční trhy v celém Německu. Od ikonického hlavního trhu na náměstí Rathausplatz až po proslulé vánoční trhy v Santa Pauli si zde najde něco opravdu každý.

Vánoční trhy na Rathausplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 29.12.2023

Pondělí až sobota 11.00 – 21.30, neděle 13.00 – 21.30

Na co se můžete těšit?

 • krásná výzdoba a atmosféra
 • řemeslné výrobky a ukázky řemesel
 • tradiční pochoutky
 • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program hamburského adventního jarmarku

Ikonický Hamburger Weihnachtsmarkt am Rathausplatz je zdaleka nejznámější z hamburských vánočních trhů. Najdete zde desítky stánků s nejrůznějšími řemeslnými výrobky a typickými pochoutkami a nápoji, to vše u jedné z nejkrásnějších kulis Hamburku.

Nádherně to tu voní punčem, perníčky a mandlemi. Jarmark je známý i svými řemeslnými výrobky, můžete tak nahlédnout přes rameno kováři, který nad otevřeným ohněm kuje železo, nebo sledovat malíře umělce, jak na místě ručně zdobí ozdoby na stromeček.

K vidění jsou též jedinečné šperky, neobvyklé ozdoby, doplňky a ručně pletené výrobky, které se mohou stát vhodným vánočním dárkem.

Pohled na vánoční trhy u radnice.
zdroj: radissonblu.com

A nebude chybět ani slavnostní, rozjímavá atmosféra pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na tomto vánočním trhu v Hamburku jsou slyšet dětské pěvecké sbory, dechové orchestry i trombóny, které z procházky útulným malým tržištěm udělají nevšední zážitek.

Připraven je samozřejmě i speciální doprovodný program pro děti, které se mohou těšit na setkání s Ježíškem, dětský kolotoč, Mikulášské překvapení, řemeslné dílničky nebo na pohádkový les.

V blízkosti vánočního jarmarku na Rathausplatz najdete také řadu stánků s typickými vánočními dobrotami, které jsou rozesety kolem náměstí Mönckebergbrunnen a Gerhard-Hauptmann-Platz.

Vánoční jarmark na Jungfernstieg

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 29.12.2023

Pondělí až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek až neděle 11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • působivá atmosféra
 • vyhlídkové kolo

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Podél bulváru Jungfernstieg u Binnenalsteru najdete další krásný hamburský vánoční trh, který je známý svou elegantní bílou barvou a stříbrno-zlatou hrou světel.

Ať už hledáte dárky pro své blízké, nebo jen občerstvení, zatímco si budete užívat atmosféru, tento vánoční trh nabízí návštěvníkům od všeho trochu.

Zcela výjimečnou atrakcí tohoto adventního trhu je historické ruské kolo z roku 1926. Návštěvníci si mohou vychutnat pohled na vánoční Hamburk i třpytivé jezero z ptačí perspektivy. O Štědrý den a na první svátek vánoční je trh uzavřen.

Vánoční trhy na Fleetinsel

Kdy a kde se vše uskuteční?

27.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až čtvrtek 12.00 – 21.00, pátek a sobota 12.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • klidná atmosféra
 • tradiční pochutiny

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Nejkrásnější období roku si můžete vychutnat v centru města také na Fleetweihnachtsmarkt. Fleetinsel je oázou uprostřed centra Hamburku. Toto malé místo se nachází přímo na mostě Michaelisbrücke a jen pár kroků od Stadthöfe, Grosse Bleichen a Neuer Wall.

Klidné uzavřené náměstí se světlem, které se odráží od vodního kanálu, dodávají tomuto vánočnímu trhu zvláštní atmosféru. Většina hostů sem přichází s rodinou, přáteli nebo kolegy z práce, aby si vychutnali klidnou atmosféru mezi lahodnými vánočními specialitami nebo jen rozjímali u sklenky svařeného vína.

Různé hamburské vánoční trhy můžete lépe poznat též prostřednictvím následujícího videa.

Christmas Market in Hamburg 2022 - Germany in 4K HDR
zdroj: youtube.com

Adventní jarmark u kostela svatého Petra

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 30.12.2023

10.30 – 23.00

Na co se můžete těšit?

 • pohádkový les
 • příjemná atmosféra

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Před nejstarším stojícím kostelem v Hamburku najdete útulný hamburský vánoční trh s několika stánky s místními i mezinárodními potravinářskými specialitami a s více než 200 jedlemi rozesetými po okolí, které vytvářejí atmosféru kouzelného lesa. Ostatně i proto se tomuto jarmarku někdy přezdívá vánoční oáza v centru Hamburku.

Vánoční trhy v Santa Pauli

Kdy a kde se vše uskuteční?

13.11.2023 – 23.12.2023

Pondělí až středa 16.00 – 23.00, čtvrtek 16.00 – 00.00, pátek 16.00 – 01.00, sobota 13.00 – 01.00, neděle 13.00 – 23.00

Na co se můžete těšit?

 • dlouhá otevírací doba
 • nevšední vánoční dárky
 • originální program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Na náměstí Spielbudenplatz se nachází jeden z nejunikátnějších vánočních trhů v Hamburku a možná i v Německu – adventní trh Saint Pauli, který je věrný svému umístění v nechvalně známé hamburské čtvrti červených luceren.

Kde jinde najdete vánoční trh, který má „striptýzový les“ doplněný o smyslná vystoupení a spoustu nápadů na „pikantní“ vánoční dárky? Jeho otevírací doba je mnohem delší než u většiny ostatních trhů, a je tak též skvělým místem pro sváteční párty.

Zajímavá místa v Hamburku

Z hlediska temperamentu a kultury obyvatel se Hamburk podobá spíše dánskému nebo nizozemskému městu než kterémukoli jinému německému městu. I proto se město vyplatí v rámci návštěvy adventních jarmarků prozkoumat.

Radnice
Impozantní budova radnice, u které se vánoční trhy v Hamburku konají, byla za cenu velkých obětí dvakrát přestavěna. Poprvé na konci 19. století, aby se napravily škody způsobené požárem, podruhé po britském bombardování v roce 1943. Průčelí je dlouhé 111 metrů a dominuje mu věž vysoká 112 metrů, na vrchol vede 436 schodů. Na fasádě radnice je vyobrazeno dvacet německých císařů.

Zbytky kostela svatého Mikuláše.
zdroj: hamburg.com

Kostel sv. Mikuláše
Nedaleko radnice se nachází pozůstatky kostela svatého Mikuláše, který patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím Hamburku. K návštěvě tohoto místa vedou dva hlavní důvody, prvním je muzeum o britském náletu, který koncem července 1943 zničil velkou část města. Druhým důvodem je zvonice, z jejíž panoramatické terasy, umístěné více než 70 metrů nad zemí, je krásný výhled na město.

Hamburger Kunsthalle
Nejvýznamnější hamburská umělecká galerie, jejíž prestiž ale dalece přesahuje hranice města. Z hlediska úplnosti a kvality vystavených děl se totiž řadí na špičku v Evropě. Sbírka galerie pokrývá časové rozpětí zhruba osmi století – od středověku až po 20. století, s příspěvky ze všech zemí starého kontinentu.

Fischmarkt
Hamburský rybí trh je místem, které musí vidět každý, kdo toto hanzovní město navštíví. Pokud vám nevadí brzké ranní vstávání, můžete se tu aktivně zúčastnit nezapomenutelného zážitku, který se koná již od roku 1703.

Labská filharmonie
Stejně jako téměř všechna velká evropská města prošel i Hamburk změnami, které přispěly k aktualizaci jeho architektonického dědictví. Přístavní oblast představuje v tomto ohledu jeden z nejúspěšnějších příkladů urbanistické transformace. Stačí navštívit Labskou filharmonii neboli Elbphilarmonie.

Budova, v níž se nacházejí dva koncertní sály, hotel a několik obytných bytů, je přístupná eskalátorem, který stoupá 82 metrů od ulice až na náměstí Plaza, prostor pod širým nebem nacházející se na rozhraní spodní části stavby z červených cihel, která bývala skladištěm.

Velmi slavné a hojně navštěvované jsou též trhy v Drážďanech. Jejich výhodou je, že na nás čekají jen kousek za hranicemi. Drážďanské vánoční trhy si zamilujete.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X